KIA NIRO ZAKUP - opcja FOTELE skóra/wentylacja

forum użytkowników Kia Niro
seoman
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2019, 21:18
model samochodu: Niro

KIA NIRO ZAKUP - opcja FOTELE skóra/wentylacja

Post autor: seoman » 10 lut 2019, 22:10

Witam..
Mam zamiar ściągnąć Kia Niro w wersji plug-in z Szwecji. Oczywiście co kraj to inaczej wypada nazewnictwo i pakiety wyposażenia. Przykładowo w RP mamy wersje M, L i XL.. W DE mamy wersje Vision, Spirit i bodajże Exclusive... W Szwecji wersje AdvancePlus 1, AdvancePlus2 itd.. Wiąże to się wszystko z różnym wyposażeniem, które tak naprawdę pokrywa się mniej więcej z tym, co jest wspólne plus pewne różnice na kraje..
I tak w DE wersja Spirit posiada fotele skórzane grzane i wentylowane, zaś ta sama wersja w Szwecji posiada fotele TYLKO grzane ( mam na myśli tylko fotele przednie )
Pytanie.. Czy może ktoś z forumowiczów posiada wiedzę techniczą na ten temat, czy to nie jest tak przypadkiem, że fotele z funkcją grzania "dupy" są jednocześnie fotelami z funkcją wentylacji, tyle, że ukrytą funkcją "w wtyczce" za co trzeba dopłacić?
Dziwne to wszystko, bo w krajach UE poza Skandynawią wszystkie wersje skórzane posiadają jednocześnie opcję wentylacyjną...i nie chce mi się wierzyć, że fabryka produkuje obie wersje jednocześnie, skoro chyba bardziej opłacalna byłaby jedna.. Konstrukcja foteli od zewnątrz ( typ skóry, mikrootwory do wentylacji) wygląda tak samo..
Dzięki za odp.
Pozdrawiam

Larry
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2018, 23:52

Re: KIA NIRO ZAKUP - opcja FOTELE skóra/wentylacja

Post autor: Larry » 11 lut 2019, 10:07

Hej.

Z tego co wiem tylko grzane są fotele półskórzane ( skóra/materiał) a grzane i wentylowane są fotele pełna skóra.
Ale tak jest w HEV a nie wiem czy tak samo jest w PHEV.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ