Lakier H4R HI CHROMA RED

forum użytkowników Kia Stinger
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Lakier H4R HI CHROMA RED

Post autor: koblant »

Witam, mam pytanie odnośnie tego najbardziej popularnego koloru w Stinger.
Czy ktoś z was z kodem koloru H4R malował coś w Stingerze, planuje polakierować dwa progi i tył zderzaka, bo mam porysowane, i jak wygląda temat z doborem lakieru czy są różnice w odcieniu i z jakiej firmy był brany lakier, Novol, RM .... Wiem ze w Novol jest tylko 1 odcień a RM 3 odcienie. Kolor trój warstwowy. Proszę o wasza wypowiedz
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Lakier H4R HI CHROMA RED

Post autor: FragStinger »

mialem lakierowane prawie pol samochodu (przetarcie po barierkach na autostradzie) i 2 czesci z drugij strony bo lubie jak samochod wyglada dobrze, a niestety mnie porysowali na parkingach lub obili drzwiami.

Robilem wszystko w ASO, nie ma szans odroznic ktory element byl lakierowany - jedyna roznica w ostrym sloncu jest widoczna na plastikowych elementach, ale dokladnie to samo bedzie na nowkach.
binart
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2016, 20:35
model samochodu: Cee'd

Re: Lakier H4R HI CHROMA RED

Post autor: binart »

FragStinger pisze: 01 gru 2021, 14:03 mialem lakierowane prawie pol samochodu (przetarcie po barierkach na autostradzie) i 2 czesci z drugij strony bo lubie jak samochod wyglada dobrze, a niestety mnie porysowali na parkingach lub obili drzwiami.

Robilem wszystko w ASO, nie ma szans odroznic ktory element byl lakierowany - jedyna roznica w ostrym sloncu jest widoczna na plastikowych elementach, ale dokladnie to samo bedzie na nowkach.
W jakim ASO miałeś lakierowane auto?
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Lakier H4R HI CHROMA RED

Post autor: koblant »

FragStinger pisze: 01 gru 2021, 14:03 mialem lakierowane prawie pol samochodu (przetarcie po barierkach na autostradzie) i 2 czesci z drugij strony bo lubie jak samochod wyglada dobrze, a niestety mnie porysowali na parkingach lub obili drzwiami.

Robilem wszystko w ASO, nie ma szans odroznic ktory element byl lakierowany - jedyna roznica w ostrym sloncu jest widoczna na plastikowych elementach, ale dokladnie to samo bedzie na nowkach.
Jak ktoś zrobił dobre cieniowane na sąsiednim elemencie to kolor wychodzi. Ja u siebie sam osobiście malowałem dwa progi, i uwierz mi za 4 razem wszedł mi kolor. 4 razy ściągałem i malowałem progi. RM niby pasował ale według mnie za jasny był. Zdecydowałem się na novol baza wodna 1 warstwowa z proszkiem. Novol ma dwa odcienie i ten z proszkiem bez fiszki pasuje! Proponuję dać minimum 5 do
7warst bo będzie za jasny!! Nastaw się na urwane uchwyty i w 90% że będzie problem z odcieniem. Zrób sobie zdjęcie jak masz teraz a po malowaniu. Jestem w temacie h4r zapraszam do mojej pracy kamień pomorski 72-400. Pomogę ci
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Lakier H4R HI CHROMA RED

Post autor: koblant »

Tu mam takie zdjęcia. To novol proszek 1 warstwowa baza wodna
Załączniki
Screenshot_2023-07-14-23-39-05-178_com.google.android.apps.photos.jpg
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Lakier H4R HI CHROMA RED

Post autor: koblant »

A tu baza dwu warstwowa novol woda. I na to jedyne jest fiszka w novol. Podkład był dany ciemny jaki zalecił system. Proponuję dać szary
Załączniki
Screenshot_2023-07-14-23-38-55-786_com.google.android.apps.photos.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”