czas oczekiwania?

forum użytkowników Kia Stinger
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Niko123 »

Nissan minim. 9 miesiecy
Zamawialem w listopadzie
Produkcja od marca + 6 miesiecy - calosc 9-10 miesiecy.
Kolega na A3 w de termin 10 miesiecy
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: lukasmasdes »

To ciekawe kiedy dostanę swój, o ile w ogóle, skoro zamówiłem w listopadzie, a termin mam na początek czerwca 😁
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Niko123 »

Realnie nastaw się na Wrzesień, chyba ze w 2022 jeszcze będzie więcej.
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Genocider »

Dzwoniłem. Zero informacji.

W sumie teraz to mam nadzieję, że nie wyprodukują przed końcem roku...to będzie "rok młodszy" samochód :D
maqq
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2021, 13:00
model samochodu: VW Golf VII GTI TCR

Re: czas oczekiwania?

Post autor: maqq »

Cześć,
W tym tygodniu planuje zakup Stingera. Leasing na Golfa mam jeszcze przez 15 miesięcy więc z uwagi na to co się dzieje myślę, że to niegłupie posunięcie.

Rozmawiając dziś przez telefon z jednym z salonów Kia w mojej okolicy otrzymałem informacje, że czas oczekiwania na pojazd to 6 miesięcy, inny salon oddalony o pare km powiedział że 10. Zapytałem z czego wynika ta rozbieżność, ale Pan nie był mi wstanie odpowiedzieć. Natomiast powiedział, że Kia deklaruje 6 miesięcy dokumentem, który został przekazany im przez Kia Polska 14 grudnia 2021. Pan wspomniał również, że Kia przewiduje rekompensatę za niedotrzymanie terminu dostarczenia pojazdu do klienta oraz podał przykład klienta zamawiającego Kia Ceed w tym roku, który za każdy nowy rozpoczęty miesiąc otrzymał 2 tysiące zł upustu z ceny pojazdu.

Czy przedstawiciele Kia również dali Wam taką informację? Jeżeli nie, to może warto się pokusić o takie negocjacje, w końcu jest to złamanie warunków umowy.

Pozdrawiam,
maqq
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Genocider »

maqq pisze: 20 gru 2021, 13:07

Czy przedstawiciele Kia również dali Wam taką informację? Jeżeli nie, to może warto się pokusić o takie negocjacje, w końcu jest to złamanie warunków umowy.

Pozdrawiam,
maqq
Tak, ja dostałem propozycję 1000 zł za każdy miesiąc opóźnienia....hmmm ale to może uda się wynegocjować 1500 lub dojść do 2000 :idea: ;)
maqq
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2021, 13:00
model samochodu: VW Golf VII GTI TCR

Re: czas oczekiwania?

Post autor: maqq »

Genocider pisze: 20 gru 2021, 15:28
maqq pisze: 20 gru 2021, 13:07

Czy przedstawiciele Kia również dali Wam taką informację? Jeżeli nie, to może warto się pokusić o takie negocjacje, w końcu jest to złamanie warunków umowy.

Pozdrawiam,
maqq
Tak, ja dostałem propozycję 1000 zł za każdy miesiąc opóźnienia....hmmm ale to może uda się wynegocjować 1500 lub dojść do 2000 :idea: ;)
Powodzenia - daj znać jak poszło
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Też jakieś bąkanie o tysiaku słyszałem, ale cóż z obiecanek 1-2-3 tyś. różnicy gdy nikt nic nie wie kiedy i czy samochód się pojawi.
Coś czuję, że jeśli nie wyplują samochodów do końca roku (a chyba się nie zapowiada), to jest całkiem realna opcja terminów typu maj/czerwiec dla zamówień złożonych w czerwcu tego roku czy później :(
No nic - ja czekam do marca, a później odpuszczam temat będę jeździł rowerem.
JACKG
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2021, 20:32
model samochodu: FOCUS RS MK3

Re: czas oczekiwania?

Post autor: JACKG »

Zamawiałem 1-go czerwca.
Samochód się wyprodukował początkiem grudnia, dostałem nr VIN.
Więcej informacji brak. Dealer też wspominał, że zmieniono system i nie ma teraz wglądu w status zamówienia.
Obiecał napisać maila do centrali na jakim etapie jest zamówienie.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: lukasmasdes »

Czyli 6 miesięcy do czasu wyprodukowania + transport, czyli łącznie 7 miesięcy. Nie brzmi to źle w porównaniu do innych marek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”