czas oczekiwania?

forum użytkowników Kia Stinger
rookie
Posty: 29
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:52

czas oczekiwania?

Post autor: rookie »

Zamawiał, lub próbował ktoś ostatnio zamówić stingera lub coś innego od Kia? Jaki teraz podają czas realizacji zamówienia?
Swój egzemplarz zamówiłem w lipcu, spodziewany termin dostawy styczeń choć do formularza z marginesem bezpieczeństwa wpisano luty. Od sprzedawcy na razie zero wieści. Ciekawe czy dostanę auto na czas?
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: czas oczekiwania?

Post autor: slwkk »

Zamawiałem ostatnio, 6-7 miesięcy, ponoć sprzedawcy w salonie nie widzą w ogóle przez pierwsze miesiące w 'systemie'. Mi powiedziano, że te 7 miesięcy to tak bardziej realnie niż 6.
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Genocider »

Ja złożyłem zamówienie na początku sierpnia i mam termin na styczeń.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Grunthor »

Jak zamawiałem w maju to profilaktycznie wpisano 6 miesięcy(połowa listopada). Realne auto było już w Polsce na stocku w połowie sierpnia.
Ale kolega mój zamawiał w kwietniu i jego auto przyjechało na stock 3 tygodnie po moim :shock: . Też mu powiedzieli w kweitniu że 6 msc będzie czekać. Realnie było już na początku września.
Awatar użytkownika
Kaczy
Posty: 57
Rejestracja: 14 sie 2021, 17:55
model samochodu: Kia Stinger 2021 3.3

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Kaczy »

Zamówiony w maju. Odebrany 2 tygodnie temu czyli 4 mc temu ALE to było auto zamówione już wcześniej przez dealera. Gdybym chciał inny, taki który nie był zamówiony wcześniej, to 7-8mc.
Pani, która mi go wydawała (bardzo sympatyczna swoją drogą - Marvel Poznań :)) mówiła, że z zamówionych przez nich 7 czy 8 sztuk dostali tylko 3.
Braki tragiczne.
Pozdrawiam
Michał K.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: czas oczekiwania?

Post autor: GeRRaD »

Jak żyć, jak żyć ;) ? - a kiedyś czekało się max 2 - 3 miesiące - Ktoś interesował się tematem kiedy to może ruszyć/wrócić na dawne tory - tłumaczenie dealerów że nie wiedzą jest raczej słabe ;)
Awatar użytkownika
Kaczy
Posty: 57
Rejestracja: 14 sie 2021, 17:55
model samochodu: Kia Stinger 2021 3.3

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Kaczy »

Problem w tym, że tu nie ma jednego winnego. Przez tą pandemię cała logistyka się posypała. A to jest jak domino. Jeden zależny od drugiego. Jeden nie ma czegoś to drugi stoi. Drugi stoi to i dwóch kolejnych ... i tak dalej. Mam kumpla który pracuje w firmie zatrudniającej ponad 10'000 osób - ogarniają prefabrykaty do produkcji choćby plastikowych elementów. Mają olbrzymie braki. A przez to ich odbiorcy czekają. A ich odbiorcy to z kolei poddostawcy dla dostawców samochodówki :) No taki łańcuszek... 2-3 lata minimum jak znowu nie będzie jakiś lockdownów większych.
Pozdrawiam
Michał K.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Mój zamówiony w czerwcu, odbiór wpisany na grudzień, a ma być prawdopodobnie w listopadzie - jest już w systemie, miał być rok modelowy 2021, a jest 2022, a więc prawdopodobnie już na nowych znaczkach. Ostatnio pytałem i podobno opóźnienia w moim przypadku na razie brak i wszystko idzie zgodnie z planem - zobaczymy.
JACKG
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2021, 20:32
model samochodu: FOCUS RS MK3

Re: czas oczekiwania?

Post autor: JACKG »

Zamówiłem 1 czerwca ( tak dzień dziecka :)). Teoretycznie odbiór do końca października. Już wiadomo, że to nie realne.
Zero informacji od dealera zero informacji od importera. Brak jakichkolwiek informacji w systemie. Jedyna odpowiedź: nie mamy informacji o opóźnieniach proszę czekać.
Ps. Wersja bez szklanego dachu bez skóry tylko pakiet prestige.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Niko123 »

Zamawialem w DE w czerwcu , mial byc w wrzesniu, dzis info polowa Grudnia.
Opel zamyka duza fabryke w DE na 6 miesiecy , brak czesci z Chin.
Chiny maja byc Eco i chca zrobic redukcje co2 , podobno nawet fabryka w Tesli w Chinach ma zredukowac produkcje o 20% i chiny nie obchodza umowy i kontrakty tesli.
Nie ma towaru, jest podaz ceny rosna, pieknie Chiny odpowiadaja USA za blokowanie firm z Chin.
Za dwa lata chiny zwiekrza produkcje a ceny 2x juz zostana na tym poziomie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”