czas oczekiwania?

forum użytkowników Kia Stinger
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: lukasmasdes »

GeRRaD pisze: 01 gru 2021, 21:15 jak tak będą straszyć podwyżkami to niedługo sami będą te auta kupować - bo już leasingi na firmę w polskim ładzie nie będą tak schodzić ;)
Patrząc na nowe regulacje, to od nowego roku powinniśmy obserwować wysyp likwidacji firm leasingowych. Po nowym roku leasing będzie korzystny tylko przy autach w przedziale 170-330 k zł, a tych raczej nie będzie tyle, aby utrzymać te wszystkie firmy, które powstały w ostatnich latach.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Grunthor »

lukasmasdes pisze: 02 gru 2021, 12:05
GeRRaD pisze: 01 gru 2021, 21:15 jak tak będą straszyć podwyżkami to niedługo sami będą te auta kupować - bo już leasingi na firmę w polskim ładzie nie będą tak schodzić ;)
Patrząc na nowe regulacje, to od nowego roku powinniśmy obserwować wysyp likwidacji firm leasingowych. Po nowym roku leasing będzie korzystny tylko przy autach w przedziale 170-330 k zł, a tych raczej nie będzie tyle, aby utrzymać te wszystkie firmy, które powstały w ostatnich latach.
A czemu tylko w takim przedziale?
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Bugaloo »

Zarówno jedni jak i drudzy przerzucą sie na wynajem. Polak poradzi sobie i obejdzie każdy przepis.
Awatar użytkownika
Kaczy
Posty: 57
Rejestracja: 14 sie 2021, 17:55
model samochodu: Kia Stinger 2021 3.3

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Kaczy »

A z ciekawości - ktoś wie jaki jest czas oczekiwania na zderzak?
... dziś jakaś @%(%#^*!$@@ przytarła mi zderzak i pewnie będzie do wymiany.
Niestety, zrobiła to na parkingu wew., nie chce się przyznac (a wina ewidentnie jej, bo jej lakier u mnie, moj u Niej i na tej samej wysokości, i jeszcze 100 znaków na niebie ze to jej wina), policja na wew. nie moze nic zrobić wiec zostaje AC potem regres, jak sie dalej nie zgodzi to AC i moge iść do sądu... cudownie.
Pozdrawiam
Michał K.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: lukasmasdes »

Grunthor pisze: 02 gru 2021, 14:18
lukasmasdes pisze: 02 gru 2021, 12:05
GeRRaD pisze: 01 gru 2021, 21:15 jak tak będą straszyć podwyżkami to niedługo sami będą te auta kupować - bo już leasingi na firmę w polskim ładzie nie będą tak schodzić ;)
Patrząc na nowe regulacje, to od nowego roku powinniśmy obserwować wysyp likwidacji firm leasingowych. Po nowym roku leasing będzie korzystny tylko przy autach w przedziale 170-330 k zł, a tych raczej nie będzie tyle, aby utrzymać te wszystkie firmy, które powstały w ostatnich latach.
A czemu tylko w takim przedziale?
Ponieważ limit na Leasing to 150 tyś netto. Przy wykupie limit się odnawia i i miedź to jeszcze amortyzować. Dlatego teraz najlepiej wziąć auto w Leasing z wysokim wykupem, tak do 150 tys netto żeby znów zmieścić się w limicie, i to jeszcze amortyzować. Najem niczego nie zmienia, bo też jest objęty limitem 150 tyś zł
JACKG
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2021, 20:32
model samochodu: FOCUS RS MK3

Re: czas oczekiwania?

Post autor: JACKG »

Zamawiany 01.06. Dziś informacja że jest VIN więc teoretycznie wyprodukowany. Dostawa styczeń/luty.
lucasrsi
Posty: 9
Rejestracja: 01 gru 2020, 20:43

Re: czas oczekiwania?

Post autor: lucasrsi »

Zamawiany 20.05, dziś info że wyprodukowany, odbiór za ok 2 miechy.
Pozdr
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Jak tam koledzy, którzy zamówiliście auto kilka miesięcy temu i czekacie na produkcję/odbiór - jakieś postępy, nowe informacje?
Ja (zamówienie koniec czerwca) niestety nic nie mam - dealer mówi, że nawet im okroili dane dotyczące zamówień, nie ma żadnych terminów, które wcześniej przeskakiwały - auto jest w produkcji i tyle. Jak przeskoczy na wyprodukowane to będzie można coś gdybać, a na chwilę obecną może być w marcu tak samo jak w marcu sytuacja może się nie zmienić wcale.
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Genocider »

Ja zamawiałem na początku sierpnia - zero informacji.
W poniedziałek przedzwonię i zapytam :?
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: czas oczekiwania?

Post autor: GeRRaD »

Słabo Korea, słabo - a tak się chwalą że mają własną linię półprzewodników :( Skodę co prawda służbową - zamawiałem do konfiguracji w drugiej połowie lipca i.......... już jest u mnie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”