czas oczekiwania?

forum użytkowników Kia Stinger
tabin
Posty: 40
Rejestracja: 09 lut 2021, 23:51
model samochodu: Stinger GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: tabin »

Pytałem jednego dilera tydzień temu i powiedział, ze realnie to jest 7 miesięcy czyli jeśli ktoś zamawia teraz to będzie w maju 2022.
rookie
Posty: 29
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:52

Re: czas oczekiwania?

Post autor: rookie »

W tym tygodniu pytałem sprzedawcę jak sprawy się mają. Auto zamówione w DE w połowie lipca, miało być na styczeń, na wszelki wypadek w umowie wpisany luty. Na tą chwilę, zero informacji, nie wiadomo nic. Nawet gdyby, jakimś cudem, teraz wszedł na listę do produkcji to dostawa w lutym nierealna. Nie wiem, jeśli nie dostanę jakiegoś upustu to chyba zrezygnuję z zamówienia. Boję się tylko, że z nowym rokiem auta tak zdrożeją, że nic innego sensownego nie znajdę.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Nie jest dobrze niestety.
Zamówienie koniec czerwca. Pierwszy termin produkcji miał na koniec października, przesuwany kilkukrotnie. Ostatnia aktualizacja sprzed kilku dni wskazywała miniony piątek. Sprzedawca nie dzwonił jednak, czyli zapewne znów przeskoczyła.
Jeśli chodzi o informacje od sprzedawcy - generalnie to nikt nic nie wie. On widzi tylko ten skaczący termin produkcji, ale nie ma pojęcia kiedy faktycznie auto zjedzie. Sprawdził dwa miesiące wstecz jak to wyglądało z samochodami, które już zjechały do nich w ostatnim czasie i wydedukował, że jest realna szansa że mój wyjdzie z produkcji w pierwszych dniach grudnia. Jeśli tak będzie to do PL dotrze zapewne w lutym i to była by mega optymistyczna wersja. Jednak równie dobrze w marcu może się okazać że nic nie ruszyło. Loteria.

Ja muszę swojego 2.0 oddać za dwa tygodnie... długo myślałem czy go nie wykupywać, ale brałem najem właśnie dlatego aby pojeździć, bezproblemowo oddać, a w razie czego kupić już V6 na stałe. Nie kalkuluje mi się wykup swojego. Alternatywy dla siebie na rynku na chwilę obecną nie widzę (Arteon 190KM wcale nie w TOPie za 240k to jakaś kpina), więc będę czekał. Jeśli w marcu powiedzmy się okaże że rynek leży i kwiczy wezmę cokolwiek w najem żeby jeździć i tyle - zapomnę o jaraniu się samochodami na zawsze 😆
tabin
Posty: 40
Rejestracja: 09 lut 2021, 23:51
model samochodu: Stinger GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: tabin »

Cześć

Ja zamówiłem w tym tygodniu. Czas oczekiwania pół roku, będize zapewne w okolicy czerwca. Teraz się modlę tylko aby nie anulowali przez brak półprzewodników czy coś.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Niko123 »

6 miesiecy to tylko tak bys podpisal umowe .
tabin
Posty: 40
Rejestracja: 09 lut 2021, 23:51
model samochodu: Stinger GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: tabin »

? Uwazasz, ze bedzie dluzej czy krocej? Bo dla mnie nie ma to absolutnie zadnego znaczenia. Byle nie anulowali :)
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Wszystkim nam mówili pół roku 😆
A tak serio - obstawiam, że sprzedawcy obecnie nie wiedzą nic o datach i strzelają w ciemno.
Skoro nie są w stanie określić kiedy zjadą samochody zamawiane 4-5 miesięcy temu, jakim cudem mogliby wiedzieć coś o tych w nowych zamówieniach.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: lukasmasdes »

Zamówiłem dzisiaj i dostałem termin dostawy do 31 maja 2022 roku, choć patrząc na wasze wpisy powinienem spodziewać się raczej wydłużenia terminu. W salonie powiedzieli mi, że mogą od ręki wziąć ode mnie starego Stingera, bo w zasadzie wszystko schodzi im na pniu. Nie mieli też żadnych opon, felg i innych akcesoriów. Sprzedawca twierdził, że w samy listopadzie sprzedał więcej kół niż w całym 2020 roku. Powiedział mi też, że docierają do nich sygnały o kolejnych podwyżkach cen aut w pierwszym kwartale 2022 roku.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: czas oczekiwania?

Post autor: GeRRaD »

jak tak będą straszyć podwyżkami to niedługo sami będą te auta kupować - bo już leasingi na firmę w polskim ładzie nie będą tak schodzić ;)
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Niko123 »

W DE zamawialem 25 maja , dzis dostalem 100% termin 14.2.2022 to mamy 9 miesiecy, tyle samo co na noweggo Nissana Juke.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”