Folia PPF

forum użytkowników Kia Stinger
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Folia PPF

Post autor: michal84 »

Miałem folie ponad 2 lata w poprzednim stingerze na całości położoną przy jakimś już nalocie. Zrobiłem to bo lakier Kia rysuje się od tego że wogóle jest... + odpryski. Folia to LLumar 200um, po umyciu auto wygląda jak nowe, brak ubytków czy zniszczeń (na zderzaku bez folii było sporo niedoskonałości przed folią, zostały skorygowane). Robale oczywiście trzeba usuwać w niedługim czasie po powrocie z wycieczki. Ja sobie chwalę i na kolejnym aucie mimo kosztu też zrobiłem całość w PPF.
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Folia PPF

Post autor: slwkk »

michal84 pisze: 14 paź 2021, 16:43 Miałem folie ponad 2 lata w poprzednim stingerze na całości położoną przy jakimś już nalocie. Zrobiłem to bo lakier Kia rysuje się od tego że wogóle jest... + odpryski. Folia to LLumar 200um,
ile kosztowało oklejenie w Twoim przypadku? Czy każda folia jest autoregenerująca pod wpływem ciepła? tak jak tu:

https://www.youtube.com/watch?v=VxGOyGBwBvU

?
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Folia PPF

Post autor: michal84 »

slwkk pisze: 15 paź 2021, 10:31
michal84 pisze: 14 paź 2021, 16:43 Miałem folie ponad 2 lata w poprzednim stingerze na całości położoną przy jakimś już nalocie. Zrobiłem to bo lakier Kia rysuje się od tego że wogóle jest... + odpryski. Folia to LLumar 200um,
ile kosztowało oklejenie w Twoim przypadku? Czy każda folia jest autoregenerująca pod wpływem ciepła? tak jak tu:

https://www.youtube.com/watch?v=VxGOyGBwBvU

?
Pewnie nie każda jest samoregenerująca. Ja miałem do wyboru "zywkłą" LLumar (120 um, 5 lat gwarancji), lub tą co mam (200um, 10 lat gwarancji, samoregeneracja, co jasno było zaznaczone)
15k całe auto łącznie z elementami black piano, słupkami, reflektorami, lusterkami i zabezpieczaniem foteli i paroma pierdołami mniej istotnymi.
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Folia PPF

Post autor: slwkk »

michal84 pisze: 15 paź 2021, 13:31 15k całe auto łącznie z elementami black piano, słupkami, reflektorami, lusterkami i zabezpieczaniem foteli i paroma pierdołami mniej istotnymi.
Faktycznie droga impreza, to 15k brutto czy netto? Taka folia na szybę czołową nie ogranicza w żaden sposób widoczności?
gleb1uss
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2022, 17:25
model samochodu: Sportage

Re: Folia PPF

Post autor: gleb1uss »

Witam

Może ktoś miał doświadczenie samodzielnego montażu folii ochronnej?
Zastanawiam się kupić gotowy komplet https://protecars.pl/
Na ile to może być skomplikowane?
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Folia PPF

Post autor: Grunthor »

Osobiście nie pchałbym się w to sam bez doświadczenia. jednak jeździsz mega ostrym nożem tuż przy delikatnym lakierze lub elementach plastikowych. Coś pójdzie nie tak przy lampie i będziesz sobie w brodę pluć.
Poza tym oklejenie z zawinięciem rantu to podobno nie taka prosta sprawa dla osoby niedoświadczonej.

Ale to tylko moje subiektywne zdanie ;-).

PS Musisz jeszcze pamiętać o zakupie wszystkiego do dekontaminacji, zrobić to i potem folie kłaść w stosunkowo sterylnym pomieszczeniu, żeby Ci pyłek nie wszedł pod folię

PS2 Sam raczej nie położysz tej folii. MInimum dwie osoby do dużych formatek są potrzebne.

PS3 nie zajmuje się detailingiem. Po prostu widziałem w praktyce jak się to robi ^^ i w życiu bym się sam nie podjął tego ^^.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Folia PPF

Post autor: ACextreme »

Ja kładłem sam parapet na zderzaku w swoim Ceedzie, gdy był nowy i nawet to mi idealnie nie wyszło - też nie podjąłbym się oklejania przodu.
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Folia PPF

Post autor: Genocider »

Pytanie raczej do znawców detailingu...

Czy powłoki ceramiczne mogą chronić przed rysami?
Dzisiaj dzwoniłem aby zapytać o aktualne koszty okleiny PPF (sam FRONT to koszt od 6900-8000 netto w Warszawie ) i jedna firma powiedziała mi abym nałożył potrójną powłokę ceramiki, a folie dać tylko na lampy + załadunek bagażnika ...ma być taniej i lepiej :idea: :?:

Ktoś może się wypowiedzieć? Nigdy nie miałem nakładanych żadnych powłok ceramicznych.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Folia PPF

Post autor: ACextreme »

Omijaj firmę bym raczej powiedział.... Rysy rysami, może jakaś turbo ceramika ochroni w jakimś stopniu przed mikro-zarysowaniami, ale to wszystko.
Inną sprawą są kamienie z drogi / żwir - przed tym nie ochroni w żadnym stopniu nawet najlepsza ceramika - dlatego robi się full-fronty na folii. Co Ci po samych lampach, kiedy zderzak, maskę czy nawet błotniki będziesz miał jak sito.
Chyba że nie jeździsz tras, to wtedy mniejszy problem.
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Folia PPF

Post autor: Genocider »

Tak właśnie myślałem, dzięki za szybką odpowiedź - a w ciągu roku kilka dłuższych tras zawsze się gdzieś zrobi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”