Folia PPF

forum użytkowników Kia Stinger
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Folia PPF

Post autor: Genocider »

Czy ktoś oklejał może Stingera folią PPF w okolicach Warszawy?
Chciałbym praktycznie od razu po odbiorze oddać samochód na oklejenie przodu.

Ktoś może polecić jakiś zakład + podzielić się ceną :?:
Słyszałem, że z czasem folia lubi zżółknieć :/
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Folia PPF

Post autor: Grunthor »

Cześć,
Ja swój zdecydowałem zrobić tutaj https://detailingbulls.com/
Chłopaki z Wrocławia, a ja z pod Warszawy. Jednakże zdecydowałem się zrobić sobie tam wycieczkę bo publikują treści w internecie. Pokazali jak robili stingera i ogólnie podoba mi się podejście ich do swojej pracy.(Przy okazji z żoną zrobiliśmy sobie wycieczkę do Wrocławia^^)
Co u nich robię:
  • PPF na cały front, i fragment nad szybą, próg załadunkowy, tylne progi drzwi i klamki
  • Pozostała reszta to ceramika(elementy chromowane, wszystko co nie zostało oklejone ppf, felgi
  • Impregnacja skór
Co do żółknącej folii to prawda, też mi o tym powiedzieli. Dotychczas oklejali folią Clif Designs którzy dają 10 lat gwarancji na folię, jednakże zdarzały im się przypadki że po 3 latach wraca klient z żółkniętą folią. Będę jednym z pierwszych klientów, gdzie położą folię CarbonQ.

W celu utrzymania gwarancji, oni zastrzegają sobie pierwsze mycie po tygodniu. W moim przypadku po prostu zostawiłem im auto aby stało tydzień u nich żeby nie jeździć jak głupi do Wrocka z Wawy.
Awatar użytkownika
rtomas999
Posty: 74
Rejestracja: 03 sie 2018, 12:15
model samochodu: Stinger 2.0 T-GDI GT Line ECS

Re: Folia PPF

Post autor: rtomas999 »

Cześć.
Ja robiłem swojego full front PPF: zderzak przód, lampy, maska, lusterka, wnęki klamek, tylny próg załadunkowy.
Dodatkowo: ceramika, przyciemnienie szyb, oklejenie dachu na czarno.
Robiłem tu: https://zmienwizerunekswojegoauta.pl/ - okolice Nowego Dworu Mazowieckiego
Polecam zdecydowanie *****
Robili już kilka stingerów, na fejsie gdzieś w galerii znajdziesz mojego ceramic silver.

Co do żółknięcia folii to nie zauważyłem, a nakładałem ją trzy lata temu i sprawuje się bardzo dobrze.
To co jest zauważalne to po założeniu zmienia się odcień elementów, bo folia inaczej załamuje światło i to jest lekko widać.
Kia Stinger 2.0 T-GDi, GT-Line, ECS
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Folia PPF

Post autor: Grunthor »

rtomas999 pisze: 12 paź 2021, 11:57 Cześć.
Ja robiłem swojego full front PPF: zderzak przód, lampy, maska, lusterka, wnęki klamek, tylny próg załadunkowy.
Dodatkowo: ceramika, przyciemnienie szyb, oklejenie dachu na czarno.
Robiłem tu: https://zmienwizerunekswojegoauta.pl/ - okolice Nowego Dworu Mazowieckiego
Polecam zdecydowanie *****
Robili już kilka stingerów, na fejsie gdzieś w galerii znajdziesz mojego ceramic silver.

Co do żółknięcia folii to nie zauważyłem, a nakładałem ją trzy lata temu i sprawuje się bardzo dobrze.
To co jest zauważalne to po założeniu zmienia się odcień elementów, bo folia inaczej załamuje światło i to jest lekko widać.
Folia trzyma Ci się lusterek?? U mnie na lusterka pójdzie ceramika bo mi powiedzieli, że od chromowanych lusterek folia może zacząć odchodzić. Nie trzyma się ich po prostu dobrze.
Awatar użytkownika
rtomas999
Posty: 74
Rejestracja: 03 sie 2018, 12:15
model samochodu: Stinger 2.0 T-GDI GT Line ECS

Re: Folia PPF

Post autor: rtomas999 »

Grunthor pisze: 12 paź 2021, 12:15
rtomas999 pisze: 12 paź 2021, 11:57 Cześć.
Ja robiłem swojego full front PPF: zderzak przód, lampy, maska, lusterka, wnęki klamek, tylny próg załadunkowy.
Dodatkowo: ceramika, przyciemnienie szyb, oklejenie dachu na czarno.
Robiłem tu: https://zmienwizerunekswojegoauta.pl/ - okolice Nowego Dworu Mazowieckiego
Polecam zdecydowanie *****
Robili już kilka stingerów, na fejsie gdzieś w galerii znajdziesz mojego ceramic silver.

Co do żółknięcia folii to nie zauważyłem, a nakładałem ją trzy lata temu i sprawuje się bardzo dobrze.
To co jest zauważalne to po założeniu zmienia się odcień elementów, bo folia inaczej załamuje światło i to jest lekko widać.
Folia trzyma Ci się lusterek?? U mnie na lusterka pójdzie ceramika bo mi powiedzieli, że od chromowanych lusterek folia może zacząć odchodzić. Nie trzyma się ich po prostu dobrze.

Żadnych problemów nie mam. Jeżdżę już ponad trzy lata i się trzyma.
Kia Stinger 2.0 T-GDi, GT-Line, ECS
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Folia PPF

Post autor: ACextreme »

Też czekam z ciekawością na Wasze doświadczenia.

Wciąż się wacham co do oklejania czy robić full front + ceramika na reszcie czy też całego w folię zawinąć.
Pytałem w wielu miejscach i wyceny są skrajnie różne, każdy pracuje na innych foliach i powłokach.

Oklejenie całości - tu widełki są od 10.000pln, przez średnią cenę 12-15tyś do.... 35.000pln dla oklejenia z formatek do krawędzi (bez zawijania) - byłem w niezłym szoku gdy to usłyszałem.
Full front + ceramika na reszcie od 5000pln, aż po 12-15tyś w zależności od miejsca.
Oczywiście wszystkie ceny netto.

Jak wcześniej myślałem nad oklejeniem całości tak teraz coraz mniej mi się uśmiecha wydawać 10-15tyś na taką zabawę i coraz bardziej skłaniam się na full front + progi + zderzak tył, a na reszcie ceramika.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Folia PPF

Post autor: lukasmasdes »

A możecie zdradzić ile Was kosztowało zrobienie frontów waszych aut?
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Folia PPF

Post autor: Genocider »

ACextreme pisze: 12 paź 2021, 12:35

Oklejenie całości - tu widełki są od 10.000pln, przez średnią cenę 12-15tyś do.... 35.000pln dla oklejenia z formatek do krawędzi (bez zawijania) - byłem w niezłym szoku gdy to usłyszałem.
Przy tego typu kwotach to już lepiej po kilku latach ponownie polakierować samochód :D
tabin
Posty: 40
Rejestracja: 09 lut 2021, 23:51
model samochodu: Stinger GT

Re: Folia PPF

Post autor: tabin »

Ja mam oklejony cały samochód, więc dorzucę kilka groszy od siebie. 2 Lata temu kosztowało to jakieś 16k pln netto. Folia bezbarwna Xpel + ceramika.
Obecnie widać ubytki na folii na przodzie samochodu ale lakier cały. Gdy go wypucuję porządnie i położę sealant to samochód wygląda jakby wyjechał z salonu, nawet z bliska. Auto ma przejechane ponad 45k w 2 lata, głównie autostradami i ekspresówkami, gdzie robale i kamyczki uderzają o przód auta cały czas z dużą siłą. Niestety nie położyłem folii na przednią szybę i wielce żałuję gdyż mam już kilka odprysków. Różnica między zderzakiem/maską z folią a szybą bez folii jest kolosalna.
Być może oklejanie całego samochodu to overkill ale przedni zderzak, maska, błotniki, przednia szyba, lusterka, słupki A oraz przód dachu jak najbardziej polecam. Mam też porównanie do drugiego samochodu, którym też jeździłem głównie autostradami ale nie miałem folii lecz samą ceramikę. Maska wygląda jakby miała setki piegów od odprysków a zderzak jest cmentarzyskiem zapieczonych robali. Całość do ponownego malowania.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Folia PPF

Post autor: GeRRaD »

Robale trzeba usuwać po każdej jeździe - inaczej zostają ślady :( Inna sprawa, że lakier w Stingerze to rysuje się od patrzenia ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”