Grupa : KIA Stinger Polska - FB

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
DamianLGR
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2020, 21:43

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: DamianLGR »

Rozbraja mnie mentalność ludzi i chęć pokazania :D lepiej kupić ulepa z USA 'byle by mieć i pokazać się przed somsiodem'. Zamiast kupić dobry, nie bity samochód ze słabszym wyposażeniem...
Mar
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:48
model samochodu: Stinger GT Limited w. kanadyjska

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: Mar »

A mnie rozbraja Twoja. Zawsze uważałem, że Polska to tolerancyjny kraj.
Jak gdzieś pisałem, mój samochód przyjechał z Kanady z lekko rozbitym tyłem. Przebieg 100 km (nie 100 kkm). Czyli zasadniczo nowy. Zrobiony na top, na oryginalnych częściach z serwisu (te które pasowały) po wszystkim wyszło poniżej 150 tys. PLN. Uwzględniając wyposażenie ubezpieczyciel wycenił na 250 tys. PLN. Dwie niedziele temu miałem przegląd. Diagnosta (doświadczony i sympatyczny) wiedząc o historii samochodu szukał śladów po naprawie i nie znalazł.
Finalnie w samochodzie do dzisiaj nie działają funkcje związane z GPS, ale jakoś mi tego nie brakuje skoro działa Android Auto.
W kieszeni zostało mi koło 100 tys. PLN i pewnie dlatego jestem idiotą.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: lukasmasdes »

Z tą wartością 250 k zł to trochę przesadziłeś. Sprawdź sobie na otomoto jakie są różnice w cenie aut używanych z USA/Kanada i UE. Za tyle możesz kupić nowe auto i to bez żadnego lepienia i wymieniania lamp i reflektorów i innych rzeczy. Czy naprawdę uważasz, że na tym forum siedzą idioci? Zapłaciłeś za te auto 150 k zł, bo tyle jest warte i zapewne nikt za nie Tobie więcej nigdy nie zapłaci, bo będzie wolał dorzucić 20-30 k zł i mieć pewną i w pełni działającą wersję EU.
Mar
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:48
model samochodu: Stinger GT Limited w. kanadyjska

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: Mar »

Nie ja ustaliłem wartość tylko ubezpieczyciel. Żeby było jasne to do AC i było to 2 lata temu. Przy kradzieży auta musieliby mi tyle wypłacić, ryzykanci :shock: I dzisiaj nikt mi za nie tyle nie da, z resztą ma to wyraz w kwocie, na którą jest dzisiaj ubezpieczone. Czytanie ze zrozumieniem boli? Nie dałem za niego 150 tys, tylko tyle wyszło po kompletnym zrobieniu. Przypominam, że chodziło o nowe auto, z wyposażeniem lepszym niż europejczyk i nie kastrowanym silnikiem 3,3.
Jak napiszesz, co w Twojej opinii jest warte te 100 tysi, których nie zapłaciłem, to będę niewymownie wdzięczny.
Co do drugiej części pytania odpowiem: niektórych tak.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: lukasmasdes »

Dalej uważam, że masz nas za idiotów. Wtedy (2 lata temu) nowy można było kupić za 230 k zł, a Ty chcesz nam wmówić, że twoje auto zostało wycenione przez ubezpieczyciela drożej niż wynikało z cennika nowego auta. Nie kompromituj się lepiej. Wtedy, po naprawie, był wart może te 150 k zł o których pisałem. Dzisiaj jak dostaniesz za niego 120 k zł to będziesz szczęściarzem.
Mar
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:48
model samochodu: Stinger GT Limited w. kanadyjska

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: Mar »

Was, czyli kogo? Niestety nie przechowuję starych ubezpieczeń. Ubezpieczyciel (Hestia) wyceniał tak importowane auto na podstawie jego wyposażenia.
Nawet nie będę się interesował ile mogę dzisiaj za niego dostać. Nie kupuję nowego auta z kalkulacją odsprzedaży. Zawsze jeżdżę nimi długo, w opinii niektórych bardzo długo. Poprzednim (Hyundai Sonata) jeździłem 15 lat i w dobrym stanie oddałem synowi. Przy okazji kupiłem wtedy ten nowy samochód od dealera w Niemczech oszczędzając 35 tys. PLN w stosunku do tego co musiałbym zapłacić w Polsce.
A tak na marginesie nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: lukasmasdes »

Na końcu pytania umieszcza się odpowiedni znak interpunkcyjny. Jedyne pytanie to inwektywa, do której nie warto się szczególnie odnosić, gdyż Twój zarzut był chybiony. Jeśli o czymś nie napisałeś, to jak miałbym o tym przeczytać, a tym bardziej ze zrozumieniem? Jasnowidzem nie jestem.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: lukasmasdes »

Zastanawia mnie jakież to wyposażenie z amerykańskiego rozbitka czyniło go wartym więcej, od nowego maksymalnie wyposażonego Stingera z salonu w PL? Przypominam, w tym czasie GT z pełnym wyposażeniem kosztowało 230 k zł. Może auta z Ameryki maja jakieś dodatkowe wyposażenie podnoszące ich wartość?
Mar
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:48
model samochodu: Stinger GT Limited w. kanadyjska

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: Mar »

Przypomniał mi się pewien stary dowcip.
W New Yorku na rogu spotyka się dwóch żydów, patrzą na siebie i widzą takie same krawaty.
Jeden mówi: ładny masz krawat, ile zapłaciłeś? Drugi odpowiada 12 bagsów. A to przepłaciłeś, tam dwie przecznice dalej mają takie po 10.
Kilka dni później na tym samym rogu spotyka się dwóch Nowych Ruskich, jak się łatwo domyślić mają takie same krawaty.
Masz ładny krawat ile dałeś? Drugi odpowiada z dumą 50 dolarów. A to jesteś idiotą, bo ja znalazłem taki sklep, że mój kosztował 80!
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: lukasmasdes »

Zastanawiam się w tym momencie, czy Ty w ogóle rozumiesz to o co piszesz, bo po lekturze ostatniego wpisu mam duże wątpliwości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”