Grupa : KIA Stinger Polska - FB

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
DamianLGR
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2020, 21:43

Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: DamianLGR »

Zapraszam wszystkich chętnych do dołączenia do nowo powstałej grupy na FB dotyczącej Stingerów z dystrybucji Europejskiej.
Facebookowa grupa to odpowiednik tutejszego forum gdzie również można zadawać pytania/oferty i uczestniczyć w dyskusjach z innymi użytkownikami :D

:arrow: :arrow: https://www.facebook.com/groups/kiastingerpolska :D :D
Obrazek
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: Grunthor »

DamianLGR pisze: 30 wrz 2021, 14:06 Zapraszam wszystkich chętnych do dołączenia do nowo powstałej grupy na FB dotyczącej Stingerów z dystrybucji Europejskiej.
Facebookowa grupa to odpowiednik tutejszego forum gdzie również można zadawać pytania/oferty i uczestniczyć w dyskusjach z innymi użytkownikami :D

:arrow: :arrow: https://www.facebook.com/groups/kiastingerpolska :D :D
Obrazek
Fajna inicjatywa, jednakże zapytam czy jest sens posiadać dwie rozdzielne grupy fb skoro tych stingerów i tak jest mało ;)?
Awatar użytkownika
DamianLGR
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2020, 21:43

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: DamianLGR »

Myślę że tak. Jest jedna spora grupa na FB jednak nikt jej nie kontroluje - sama administracja nie uczestniczy w życiu grupy i pewnie nie posiada KS. Druga sprawa to (nikomu nie ujmując i nie obrażając) wiele postanawia kupić rozbitka z USA a później szukają części na polskich grupach... Grupa to raczej nie rynek do handlowania i napędzania popytu dla złodziei. Stąd też mój pomysł i inicjatywa. Jeżeli ktoś jest chętny to zapraszam do stworzenia takiej grupy a jeżeli komuś to nie odpowiada to pozdrawiam również i życzę miłego dnia ! ;) 8-)
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: Genocider »

Ja z chęcią dołączę...jak odbiorę swojego :D
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: jerac.lego »

Ta duża grupa co jest już aktywnie hejtuje sprowadzanie rozbitków z USA. Nie ma co tworzyć następnej w tym samym celu.
Awatar użytkownika
DamianLGR
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2020, 21:43

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: DamianLGR »

Ja również nie jestem zwolennikiem samochodów z USA i wyrażam na ten temat swoje zdanie. A że wielu dupa szczypie to założyłem grupe gdzie będzie mowa tylko o europejskich i problemu nie będzie :) Założyli sobie też grupę USA - PL i nikt nie miał problemu... a tu wielce trolle internetowe dumni kto więcej lajków dostanie albo reakcji 'haha'. Dramat...
Mar
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:48
model samochodu: Stinger GT Limited w. kanadyjska

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: Mar »

DamianLGR pisze: 30 wrz 2021, 14:34 Myślę że tak. Jest jedna spora grupa na FB jednak nikt jej nie kontroluje - sama administracja nie uczestniczy w życiu grupy i pewnie nie posiada KS. Druga sprawa to (nikomu nie ujmując i nie obrażając) wiele postanawia kupić rozbitka z USA a później szukają części na polskich grupach... Grupa to raczej nie rynek do handlowania i napędzania popytu dla złodziei. Stąd też mój pomysł i inicjatywa. Jeżeli ktoś jest chętny to zapraszam do stworzenia takiej grupy a jeżeli komuś to nie odpowiada to pozdrawiam również i życzę miłego dnia ! ;) 8-)
Stinger z amerykańskiego rynku jest tak bardzo różny, że nie przypuszczam, żeby to był rzeczywisty problem kradzieży wersji europejskich na części. Raczej europejskie za europejskie.
Najprostszy i chyba najczęstszy przykład (sam przerabiałem). Szybki pies i po zderzaku, ale również osłona pod silnikiem i wiązka przewodów zderzaka.
To co chyba zdarza się najczęściej. Żadna część z europejczyka nie pasuje do mojej (kanadyjskiej) wersji. Długie poszukiwanie po numerach katalogowych części i w końcu sukces, ale miesiąc bez samochodu.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: michal84 »

Informacja wyczytana (nie jestem pewny jej całkowicie) jest taka, że numery części są inne aby nie robić konkurencji między rynkami w handlu częściami. Natomiast poza drobnymi wyjątkami (jak inne poduszki czy reflektory) części nadwozia czy zawieszenia są te same mimo innych numerów.
Mar
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:48
model samochodu: Stinger GT Limited w. kanadyjska

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: Mar »

Ja napisałem z autopsji, a nie to co przeczytałem/słyszałem.
Przedni zderzak kanadyjski (wersja wypas) nie ma możliwości podłączenia czujników parkowania (brak otworów). Osłona dolna silnika ma inny kształt przy kierowaniu powietrza na hamulce. Wiązka przewodów zderzaka to już w ogóle kompletnie inna bajka. Mój samochód przyjechał z rozbitym niezbyt mocno tyłem. Blenda jest różna (światła przeciwmgielne nieobowiązujące za wodą). Lampa z allegro nie pasowała, samochód sygnalizował, że nie działa kierunkowskaz, chociaż działał, musiałem kupić na e-bayu. Nie uważam, że to małe różnice. I jeszcze elektronika przyporządkowana do regionu. Nie działa nawigacja i wszystkie funkcje związane z lokalizacją. Nikt nie podejmuje się zrobienia tego, chociaż w innych markach spolszczenie urządzeń robią idealnie.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Grupa : KIA Stinger Polska - FB

Post autor: lukasmasdes »

Z tymi częściami na Europę to nie do końca jest tak jak piszesz. Po pierwsze auta w UE są dość nowe i mało kto szuka części po taniości, skoro ma gwarancję. Po drugie to części karoserii od aut z UE pasują do aut z USA. W serwisie usłyszałem, ze nawet jak nie pasują, to przyjeżdżały do nich takie wersje do których zakładano zderzaki z wersji EU przystosowując je różnymi druciarskimi metodami, więc mylisz się twierdząc, że te części idą do aut z UE.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”