Kia Stinger - Ile udało się Wam wynegocjować % rabatu?

forum użytkowników Kia Stinger
qbait
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2021, 15:03

Kia Stinger - Ile udało się Wam wynegocjować % rabatu?

Post autor: qbait »

Przymierzam się do zakupu nowego Stingera.
To w zasadzie moje pierwsze nowe auto.
Ile udało się Wam wynegocjować % rabatu?
U jakiego dealera / auto brokera?

Pozdrawiam,
Kuba
JurekDE
Posty: 30
Rejestracja: 18 sty 2021, 19:34

Re: Kia Stinger - rabat

Post autor: JurekDE »

też będę kupował auto - pozbierałem już oferty - w Niemczech auto jest około 20 000 zł tańsze niż w Polsce przy takiej samej wersji i takim samym wyposażeniu. Polacy to bogaty naród....
qbait
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2021, 15:03

Re: Kia Stinger - rabat

Post autor: qbait »

@JurekDE mieszkasz w Niemczech czy tylko chcesz tam kupić?

Rozumiem, że w Niemczech są po prostu lepsze rabaty? Teraz wszedłem na oficjalną stronę i moja konfiguracja wraz z opcjonalnym lakierem wyszła 58620 EUR czyli 265000 PLN. W Polsce taka oficjalna konfiguracja to 250000 PLN.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Stinger - rabat

Post autor: gisio »

Rabat to jest stolica Maroko - tak dla jasności. Opustu bym się nie spodziewał ze względu na emisję spalin Stingera - może będzie jakaś wyprzedaż rocznika i tyle.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Stinger - rabat

Post autor: Niko123 »

Wersja GT + kolor czerwony + szyberdach 48 tys euro.
Auto kupione w DE bo tam mieszkam ale niemiecki importer sprowadza je z Holandi czyli to auta EU.
Rabaty w niemieckich salonach to kolokice 53 tys euro minimalnie.
48 to kolo 216 tys zl
JurekDE
Posty: 30
Rejestracja: 18 sty 2021, 19:34

Re: Kia Stinger - rabat

Post autor: JurekDE »

qbait pisze: 06 wrz 2021, 19:35 @JurekDE mieszkasz w Niemczech czy tylko chcesz tam kupić?

Rozumiem, że w Niemczech są po prostu lepsze rabaty? Teraz wszedłem na oficjalną stronę i moja konfiguracja wraz z opcjonalnym lakierem wyszła 58620 EUR czyli 265000 PLN. W Polsce taka oficjalna konfiguracja to 250000 PLN.

Tak, mieszkam w Niemczech. Nie patrz na ceny w katalogu ! Polityka rabatowa w Niemczech jest inna niż w Polsce. W Polsce KIA POLSKA, chce się dorobić na każdej sztuce auta, dlatego nie dają rabatów. W Niemczech jest inne podejście. Rabaty są zdecydowanie większe. Są nawet okazje, kiedy Stinger nowiutki stający w salonie potrafi kosztować poniżej 200 000 zł. Mówimy o wersji po lifcie. Wiem bo porównywałem ceny i rabaty i brałem też oferty z Polski. Wniosek był jeden - nigdy żadnych zakupów w Polsce.

Zresztą - nie tyczy się to tylko aut - wszystko w Polsce jest bardzo drogie. Ja już tu w Niemczech większość rzeczy kupuję taniej niż w Polsce.
qbait
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2021, 15:03

Re: Kia Stinger - rabat

Post autor: qbait »

A czy mieszkając w PL, opłacalny jest zakup nowego samochodu w Niemczech lub Holandii? Czy dochodzą cła / podatki i mija się to z celem?

*Najchętniej kupiłbym samochód na jednoosobową działalność gospodarczą, chociaż nie jest to must.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Kia Stinger - rabat

Post autor: Grunthor »

Według mnie nie, ponieważ VATu i akcyzy nie ominiesz. Jednakże może jest tu jakiś magik, który wie coś na ten temat??
JurekDE
Posty: 30
Rejestracja: 18 sty 2021, 19:34

Re: Kia Stinger - rabat

Post autor: JurekDE »

Na temat ceł i innych opłat nie będę się wypowiadał ponieważ nie mam wiedzy na ten temat. Ale jak na mój nos to akcyzę na 100% będziesz musiał zapłacić, więc już od razu zakup auta w Niemczech nie opłaci się. Już polski urząd skarbowy zatroszczy się o to aby sprowadzanie z zagranicy nie było opłacalne i aby jak najwięcej podatku ściągnąć od nabywców nowych aut. Ja swoje auto z pewnością będę w Niemczech rejestrował gdzie mieszkam.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kia Stinger - rabat

Post autor: Niko123 »

Lepszy przyklad to mazda
Kupilem w de rabatem 22% gdzie w pl daja max 3%
Zaplacilem 118 tys zl przeliczajac na zl gdzie to samo w pl po odjeciu rabatu 3% wychodzilo kolo 155 tys zl
W pl jest nagonka ze mazda nie daje rabatow, tylko w pl nie daja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”