Głośna praca pompy vacum 3.3 v6

forum użytkowników Kia Stinger
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

Głośna praca pompy vacum 3.3 v6

Post autor: Daniel112 »

Mam pytanie czy w waszych autach też słychać dziwne stukanie pompy podciśnienia.
Gdy silnik jest zimny chodzi głośniej, gdy jest ciepły odgłos podobny do stukania wtryskiwaczy.
Dokładnie tak jak na filmie, czy ktoś to u siebie zauważył i coś z tym zrobił?
https://youtu.be/IAeY1euoy1A
Pozdrawiam
Grisza666
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2021, 19:31
model samochodu: Kia stinger 3.3 v6

Re: Głośna praca pompy vacum 3.3 v6

Post autor: Grisza666 »

Mam to samo od dawna 😰
Przejechane już 80 tyś i nic się nie dzieje z silnikiem ale
pokaże film dur..niech działają 😅
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

Re: Głośna praca pompy vacum 3.3 v6

Post autor: Daniel112 »

Małe sprostowanie, jest to pompa paliwa
Pozdrawiam
XaAaR
Posty: 27
Rejestracja: 08 lut 2019, 18:12
model samochodu: Kia Stinger GT MY2019

Re: Głośna praca pompy vacum 3.3 v6

Post autor: XaAaR »

Ten film jest mojego autorstwa i dotyczy mojego samochodu.
Historia skończyła się tym, że 2 różne ASO potwierdziły, że to pompa paliwa wysokiego ciśnienia tak hałasuje, szczególnie po odpaleniu na zimnym i nie stanowi to usterki. Wydali mi nawet na moje żądanie oficjalne oświadczenie na piśmie z numerem VIN stwierdzając "W odpowiedzi na zgłoszenie dotyczące 'stuków podczas pracy silnika na zimnym" uprzejmie informuję, iż w wyniku weryfikacji nie stwierdzono nieprawidłowości. Zgłaszane odgłosy są charakterystyczne dla pracy pompy paliwa wysokiego ciśnienia w danych warunkach i nie stanowią usterki."

W skrócie - te pompy tak hałasują i tyle, ASO umywa ręce, nic złego się od tego nie dzieje, parametry pracy pompy w normie. Moja zaczęła hałasować przy ok 1500 km przebiegu, obecnie mam 40 tyś i żadnych problemów, choć po odpaleniu jak się tłukła, tak tłucze się dalej. Po prostu teraz to ignoruję.
Stinger GT 3.3 V6 2019
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

Re: Głośna praca pompy vacum 3.3 v6

Post autor: Daniel112 »

Dzięki za odpowiedź, to samo usłyszałem w moim ASO.
Pozdrawiam
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Głośna praca pompy vacum 3.3 v6

Post autor: Grunthor »

XaAaR pisze: 15 wrz 2021, 17:35 Ten film jest mojego autorstwa i dotyczy mojego samochodu.
Historia skończyła się tym, że 2 różne ASO potwierdziły, że to pompa paliwa wysokiego ciśnienia tak hałasuje, szczególnie po odpaleniu na zimnym i nie stanowi to usterki. Wydali mi nawet na moje żądanie oficjalne oświadczenie na piśmie z numerem VIN stwierdzając "W odpowiedzi na zgłoszenie dotyczące 'stuków podczas pracy silnika na zimnym" uprzejmie informuję, iż w wyniku weryfikacji nie stwierdzono nieprawidłowości. Zgłaszane odgłosy są charakterystyczne dla pracy pompy paliwa wysokiego ciśnienia w danych warunkach i nie stanowią usterki."

W skrócie - te pompy tak hałasują i tyle, ASO umywa ręce, nic złego się od tego nie dzieje, parametry pracy pompy w normie. Moja zaczęła hałasować przy ok 1500 km przebiegu, obecnie mam 40 tyś i żadnych problemów, choć po odpaleniu jak się tłukła, tak tłucze się dalej. Po prostu teraz to ignoruję.
A co serwisant zrobił tam "łapą", że przestało klekotać? Czy dźwięk jest taki sam w temp. 20 stopni jak i -20 stopni na zewnątrz rzecz jasna?
Czy zamierzasz się z nimi jeszcze tłuc aby wymienili pompę? Auto kupowałeś jak nie klekotało, teraz klekocze. To że pompa trzyma parametry to jedno, ale nie wiadomo ile to potrwa. Może być po gwarancji i okaże się, że na własny koszt będziesz to robić...

ZNam takich co z wytartym tłokiem zrobili 50 000km(serio :lol: ).
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Głośna praca pompy vacum 3.3 v6

Post autor: ACextreme »

Hmmm... też mi to nie pasuje.
Odbierałeś samochód pompa pracowała cicho, a później zaczęła głośno, a więc punktem wyjścia jest cicha praca pompy - nikt Cię nie uprzedzał, że samochód będzie pracował głośniej po 1500km przebiegu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”