Stinger czy A5

forum użytkowników Kia Stinger
rookie
Posty: 29
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:52

Re: Stinger czy A5

Post autor: rookie »

Ciekawe czy utrata wartości liczona jest od cennika czy od cen z faktur.
Mocy stingera na co dzień nie dam rady wykorzystać, ale na co dzień będę płacił więcej za paliwo, ubezpieczenie itd.I to jest największa zagwozdka (oprócz ponoć drogich i nietrwałych hamulców)
Szkoda, że nie ma już wersji 2.0, albo tej 2.5 litrowej na rynek azjatycki, bez tych fejkowych wlotów na masce.
Liberior
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2021, 21:08
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Re: Stinger czy A5

Post autor: Liberior »

Ciekawe czy w audi A5 użytkownicy także muszą 2 miesiące czekać w przypadku awarii wtrysków :) Ja od 28 czerwca jestem bez auta do 3 września,może dłużej może krócej. Nie wiem jak KIA może nie mieć 1 sztuki wtrysków do stingera w Europie..
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Stinger czy A5

Post autor: hefajstos »

V6 w budzie Stingera i 2t z kierowca nie bierze sie zeby wykorzystywac na codzien w miescie i scigac sie z ulicznymi wyscigowcami w Golfach GTI :)

Naturalnie 6 cyl bedzie palilo wiecej niz 4 cyl i ma takze lepsza kulture pracy, brak turbodziury i wiekszy moment bez tego koszmarnego laga skrzyni biegow w nowych VAG.

Ja przedtem mialem nowe S3 na dopasie i rozwazalem A5/S5. Duzo jezdzilem, porownywalem i wg mnie A5 po lifcie we wnetrzu zostalo jakosciowo obnizone i zostaja jedynie 4 cylindry albo 3.0 TDI wiec wzialem Stingera FL i nie zaluje. Audi jezdzi wszedzie a to Stinger to unikalny samochod ktory wcale tak nie traci na wartosci od 2017. Skonfiguruj sobie A5 z pamiecia foteli, feinappa, przyciemnianymi lusterkami i zobaczysz cene.

Audiczka z foty nizej zrobilem 1000km wiec mialem szerokie porownanie. Niewatpliwa zaleta takiego Audi jest tez mokre krocze dziewczyn z podmiejskich miasteczek ale ja juz wyroslem z tego i wole byc bardziej przezroczysty - na tyle ze mi juz nie przeszkadza ze GT jest ciche :)

Obrazek
GrzeTom
Posty: 72
Rejestracja: 06 lis 2019, 21:35
model samochodu: BYŁ: Stinger 2,2D -GTline

Re: Stinger czy A5

Post autor: GrzeTom »

Liberior pisze: 15 lip 2021, 22:13 Ciekawe czy w audi A5 użytkownicy także muszą 2 miesiące czekać w przypadku awarii wtrysków :) Ja od 28 czerwca jestem bez auta do 3 września,może dłużej może krócej. Nie wiem jak KIA może nie mieć 1 sztuki wtrysków do stingera w Europie..
Dziś w każdej branży sie czeka miesiącami , na wszystko. Motoryzacyjna jest najmocniej dotknięta rozchwianym łańcuchem dostaw, bo oni najbardziej czerpali z "dostaw na czas" od swych poddostawców. Wiec teraz gdy świat stoi na głowie.. oni stoją i nie maja z czego produkować.
Taka karma, taki czas.
Poza tym Stinger to nie A5. , to jednak niszowy samochód mimo wszystko, wiec i "stoki" części są proporcjonalne do ilości "złomków" na ulicy:)
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Stinger czy A5

Post autor: GeRRaD »

Zamiast tego A5 w podstawie wybrałbym Arteona lub Superba RS Line 272 KM 4x4 full wersje - wyjdzie taniej i śmiem twierdzić, że są lepsze (sam korzystam służbowo ;) ) - chyba że komuś przeszkadza znaczek - ale to bardzo porządne/trwałe auta - Stinger wciąż jednak no 1 :D
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Stinger czy A5

Post autor: Grunthor »

GeRRaD pisze: 16 lip 2021, 09:22 Zamiast tego A5 w podstawie wybrałbym Arteona lub Superba RS Line 272 KM 4x4 full wersje - wyjdzie taniej i śmiem twierdzić, że są lepsze (sam korzystam służbowo ;) ) - chyba że komuś przeszkadza znaczek - ale to bardzo porządne/trwałe auta - Stinger wciąż jednak no 1 :D
Potwierdzam, Superb bardzo porządne auto.
hefajstos pisze: 15 lip 2021, 22:19 Audiczka z foty nizej zrobilem 1000km wiec mialem szerokie porownanie. Niewatpliwa zaleta takiego Audi jest tez mokre krocze dziewczyn z podmiejskich miasteczek ale ja juz wyroslem z tego i wole byc bardziej przezroczysty - na tyle ze mi juz nie przeszkadza ze GT jest ciche :)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
GrzeTom
Posty: 72
Rejestracja: 06 lis 2019, 21:35
model samochodu: BYŁ: Stinger 2,2D -GTline

Re: Stinger czy A5

Post autor: GrzeTom »

Grunthor pisze: 16 lip 2021, 10:22

Potwierdzam, Superb bardzo porządne auto.
Tak, owszem ,ale jednak układ napędowy i zawieszenie czy audio Stinger vs Suberb to nie ta bajka. Stinger rules!!
Wiem bo jeżdżę juz teraz Suberbem L&K
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Stinger czy A5

Post autor: Niko123 »

Jesli porownac prowadzenie, uklad kierowniczy i radosc z jazdy to superb dla dziada starego :D
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Stinger czy A5

Post autor: GeRRaD »

Byś się zdziwił - 70 - 80 % zależy od kierownika, 20 - 30 % to właściwości auta - objeżdżam takim Superbem niejedno silniejsze Audi i BMW. Poobserwuj ludzi co latają służbowo tymi autami na dużych przebiegach :lol:
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Stinger czy A5

Post autor: Niko123 »

Mylisz osiagi z prowadzeniem
Ile obr. Kierownicy daje pelny skred ? Uklad superba jest malo precyzyjny w zakretach nie daje informacji, zawieszenie i zaly uklad jezdny, nie bez przyczyny taka fiesta prowadzi sie najlepiej w klasie po zakretach a nie ma najwiekszej mocy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”