Stinger czy A5

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Stinger czy A5

Post autor: GeRRaD »

Ja nie zestawiam bezpośrednio Superba ze Stingerem (korzystam z dwóch ;)) - tylko twierdzę, że dobry kierowca w Skodzie objedzie słabego w Stingerze, czy Audi/BMW, a ten ostatni nie pozna, bo często np. nie potrafi możliwości/właściwości auta.

Zwróć uwagę jak teraz większość kupuje auta - musi być modny znaczek, kolor, najlepiej SUV i kupa elektronicznych bajerów wspomagaczy w środku - bo jeździć się nie potrafi - a moc/pojemność/liczba cylindrów/rodzaj napędu/skrzyni - coraz trudniej znaleźć te informacje nawet na stronach producentów - w złym kierunku IMO to idzie :(

..........ale z drugiej strony skoro jeździć coraz częściej nie ma gdzie/jak (korki, ograniczenia itp.), preferuje się zielonych/cyklistów/pieszych itp. ...............za 5 - 6 lat tylko skuter i to elektryczny :lol:
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Stinger czy A5

Post autor: Niko123 »

Masz racje
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Stinger czy A5

Post autor: lukasmasdes »

Droga publiczna to nie jest tor żeby kogokolwiek "objeżdżać". Ile Ty masz lat żeby się cieszyć z takich głupot? Często mi się zdarza, że jacyś skodziarze lub golfiarze próbują pokazać mi jacy to oni są szybcy. Szczególnie w mieście lub na drogach wojewódzkich. Nigdy nie przyszło mi nawet do głowy żeby się z takimi pajacami ścigać. Jak widzę takiego delikwenta, który w swojej Oktawii lub Fabii 1.0 siedzi mi na zderzaku, to zwalniam żeby sobie wyprzedził i krzyżyk mu na drogę. Nie zawracam sobie głowy takimi idiotami. Mało mnie to interesuje, że ktoś taki mnie "objechał" swoją skodą. Aż dziwne, że to może być dla kogoś powód do dumy
wroceed
Posty: 71
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Re: Stinger czy A5

Post autor: wroceed »

No własnie dla "skodziarzy" to są powody do dumy ;) nie zauważyliscie że Skody to najszybsze auta na polskich drogach? W końcu to takie czeskie prawie Audi :lol:
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Stinger czy A5

Post autor: Volver »

Moje trzy grosze. Chwilę temu sprzedałem swojego Superba 280 KM L&K Combi, którego kupiłem w salonie przed liftem na jesieni 2017, bo chciałem auto bez GPF i jeszcze guzikowe. Drugi raz bym nie kupił. Owszem - szybkie na prostej, ale nie do przyjęcie zawieszenie (DCC niemiłosiernie się tłucze na nierównościach), które jest nieharmonijne, ani sztywne na Sport, ani fajne na Comfort. Auto się buja i nie trzyma się dobrze drogi, a jest lekkie - 1650 kg, co powoduje, że z kolei lata na bocznym wietrze jak głupie - okropne to jest i niebezpieczne. Fotele są jedynie pozornie komfortowe, a po 200 km bolą mocno plecy, bo profil oparcia i regulacja lędźwiowa są do luftu. Kolega je kupił ode mnie, jest zachwycony i OK. Audi A 5 przed liftem. Jeździłem, znam, fajne, ładnie zrobione, dobrze się prowadzi. Jeszcze z Torsenem. Ale bez ogólnego szału, dosyć głośne pow. 140 km/h, ciasnawe. No, ale dla wielu to Audi. Nowe A5 po lifcie....ehh.... nie, jakoś Świat się zmienił, a jakość VAG jest adekwatna obecnie do stopnia oszczędzania przez księgowych. Mam wrażenie, że w wariancie w cenie Stingera to nie ma startu. Kwestia smaku zapewnie, ale ja lubię analogowe auta, ekran do multimediów OK, ale tylko tyle. Cena Audi tak podskoczyła, że nie jest to adekwatne do zawartości i przyjemności posiadania. Wygrywa może finansowaniem, ale jeśli ktoś (jak ja) myśli o Stingerze jako Ostatnim Mohikaninie, to kupić, cieszyć się i nie sprzedawać/ oddawać po najmie po 3 latach. Wytrzyma z pewnością dłużej. Mój Ceed II jeżdzi 7 rok u innego znajomego i ma się świetnie.
Co do dostępności części, tak, wszędzie są problemy. Czasem to kwestia kompetencji dealera, nie importera czy producenta. Pociśnij do centrali przez któregoś regionalnego z KMP. Działa - sprawdziłem sam. :D
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Stinger czy A5

Post autor: GrzesB »

Na tego Stingera to czas się decydować, bo wkrótce będzie za późno:
https://thekoreancarblog.com/2021/07/16 ... arter-2022
Optima GT (2018)
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Stinger czy A5

Post autor: Pazdzioch »

Volver pisze: 16 lip 2021, 18:22 Co do dostępności części, tak, wszędzie są problemy. Czasem to kwestia kompetencji dealera, nie importera czy producenta. Pociśnij do centrali przez któregoś regionalnego z KMP. Działa - sprawdziłem sam. :D

Części są , kradną stingery na potęgę , więc o części możesz być spokojny, może nawet trafilbys na swoje 8-)
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Stinger czy A5

Post autor: GeRRaD »

lukasmasdes pisze: 16 lip 2021, 17:00 Droga publiczna to nie jest tor żeby kogokolwiek "objeżdżać". Ile Ty masz lat żeby się cieszyć z takich głupot? Często mi się zdarza, że jacyś skodziarze lub golfiarze próbują pokazać mi jacy to oni są szybcy. Szczególnie w mieście lub na drogach wojewódzkich. Nigdy nie przyszło mi nawet do głowy żeby się z takimi pajacami ścigać. Jak widzę takiego delikwenta, który w swojej Oktawii lub Fabii 1.0 siedzi mi na zderzaku, to zwalniam żeby sobie wyprzedził i krzyżyk mu na drogę. Nie zawracam sobie głowy takimi idiotami. Mało mnie to interesuje, że ktoś taki mnie "objechał" swoją skodą. Aż dziwne, że to może być dla kogoś powód do dumy
Ciekawe podejście - mieć Stingera i po dziadkowemu jeździć - jest wiele aut pakowniejszych/wytrzymalszych/ekonomicznych - choćby Skoda :lol:
Co dla mnie powodem do dumy to moja sprawa i proszę nie interpretować po swojemu :!:
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Stinger czy A5

Post autor: lukasmasdes »

ech… to tylko potwierdza moje wcześniejsze spostrzeżenia, że skoda to jednak stan umysłu. Szkoda czasu na dalsze dyskutowanie i przekonywanie kogoś do oczywistych rzeczy, dlatego szerokości życzę
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Stinger czy A5

Post autor: Pazdzioch »

Jak byłem dzieckiem , mieliśmy Zaporożca , jak kogoś wyprzedziliśmy jaka była radocha , a często się to nie zdarzało, 100 km/h z górki to max
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”