Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

forum użytkowników Kia Stinger
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: lukasmasdes »

W końcu podjąłem męską decyzje dot. wymiany auta. Zastanawiam się tylko nad wyborem tapicerki. Nie. znalazłem żadnych informacji z czego zrobione są boczki w wersji zamszowej, czy to skóra, czy eko? Jeździłem też autem z czarną skórą nappa i też była fajna, choć jestem bliżej zamszu, szczególnie ta deska wygląda obłędnie.

W związku z moimi rozterkami mam pytanie do tych, którzy już użytkują te auta, jakie są ich wrażenia z użytkowania tapicerki zamszowej? Wiem, że na ocenę jej wytrzymałości jest jeszcze zbyt wcześnie, ale może niektórzy z Was po kilku tygodniach maja już jakieś swoje pierwsze przemyślenia? Dodam tylko, że w Ceedzie GT żona ma tapicerkę zamszową ze skórzanymi boczkami i po dwóch latach i prawie 40 k km wygląda jak nowa, lepiej niż czarna skóra na siedzeniu kierowcy w moim Stingerze. Na oko jest bardzo podobna do tej w nowym stingerze, ale pewności nie mam.
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: Volver »

To wszystko syntetyk. Co nie jest takie złe. Nie myl zamszu pochodzącego ze skóry naturalnej z tym tutaj. To także nie jest prawdziwa alcantara, co zresztą dobrze, bo ta się strasznie jechać i i wymaga golenia. Miałem daaawno temu w Lancii, to wiem. Sam jestem ciekawy, jak się sprawuje. Miałem podobne coś w kilku Volvo i było OK, tyle, że ja auta zmieniam jak rękawiczki. Skóra, jeśli to prawdziwa skóra będzie lepsza w pielęgnacji, ale jest banalna. Zazwyczaj boczki drzwi i boki foteli, tył foteli i zagłówki i tak są z winylu. W Volvo, w Mercedesie i innych. Pełna, prawdziwa, jakościową skóra nie kosztuje 3000 zł. Takie czasy.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: GeRRaD »

Skóra Nappa była prawdziwa - przynajmniej przed liftem (zapach i struktura u mnie nie pozostawia wątpliwości) - o alcantarze w Stingerze słyszałem dobre opinie - nikt nie narzeka na przecieranie itp. - choć to syntetyk - także wybór jakiejkolwiek wersji będzie dobry :)
Black3426
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2021, 06:38
model samochodu: Stinger po lifcie

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: Black3426 »

Polecam alkantarę, zamsz czy co to jest. Boczki na 100% są z jakiejś skóry ekologicznej. Ale ta tapicerka ma tą przewagę nad pełną skórą, że w porównaniu ze skórą zimą nie jest aż tak zimno w tyłek w pierwszej chwili zanim samochód się nagrzeje, a latem przy upałach nie kleisz się tak jak do skóry. Niby i w skórze i w alkantarze jest wentylacja siedzeń, ale tu jest ten problem, że zimne powietrze idzie prawdopodobnie z obiegu klimatyzacji - bardzo łatwo załatwić plecy, nerki...
margru
Posty: 27
Rejestracja: 10 paź 2019, 08:41
model samochodu: Stinger GT-Line 2.0 T-GDI

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: margru »

Wentylacja foteli jest zrobiona przez wentylator w fotelu, który powietrze zasysa spod fotela, więc nie ma ryzyka "załatwienia nerek"
Black3426
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2021, 06:38
model samochodu: Stinger po lifcie

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: Black3426 »

Co do wentylacji foteli - czyli jest to to lepsze rozwiązanie, niż stosowane np. w Fordzie.

TW takim razie trzeba oddać szacunek Kia, bo np. w porównaniu do wentylacji w BMW (również wiatraki w fotelu) jest ono w takim razie naprawdę mocne i wydajne.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: hefajstos »

Ja mam w polifcie to wnetrze z zamszu czy jak to tam nazwali, nie zamienilbym sie na pelna skore. W pelnym sloncu sie w ogole nie nagrzewa. Do pelni szczescia brakuje kierownicy czesciowo z tego materialu jak np w Audi RS3

No i jest rzadko spotykane, nie znam drugiego auta ktore ma tyle miejsc obitych tym materialem. Wentylacja foteli jest OK, uzywam ciagle.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: ACextreme »

Też zamawiając miałem dylemat - alcantara (czy jej tam imitacja) wygląda ok, szczególnie z czerwonymi przeszyciami i pasami. Warto też wspomnieć, że zupełnie inne jest uczucie samego siedzenia / wsiadania / trzymania w fotelu, gdyż na skórze się jednak ślizgamy, a alcantara trzyma mocno jakbym był przyklejony. Jest to fajne podczas sportowej jazdy gdyż zwyczajnie fotel lepiej trzyma, ale zauważyłem że upierdliwe podczas wsiadania/wysiadania - wsiadając zawsze się musiałem poprawiać/dopasować do fotela bo przesunąć czterech liter bez podnoszenia nie umiałem. Przy wysiadaniu z kolei wrażenie jakby mnie fotel nie chciał wypuścić 😂
Ja finalnie wybrałem Nappę - mam obecnie pełną skórę i nie narzekam, a czyszczenie znacznie łatwiejsze. No i najważniejsze - na alcantarze czy zamszu jednak siedzi kurz/pył, łatwiej się łapie, a jednak non stop jakieś roboty, ciężarówki, żniwa itp. Jeżdżąc dość często z otwartym oknem dachowym sporo syfu leci do środka.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: lukasmasdes »

Teraz też mam skórę i jej czyszczenie jest łatwe, ale niestety fotel kierowcy po trzech latach wygląda tak sobie. Zamszowy fotel w aucie żony wygląda dużo lepiej przy podobnym przebiegu. Na czyszczenie zamszu mam jednak dobry sposób, a raczej odkurzacz bezprzewodowy dyson z bardzo dobrą elektroszczotką do tapicerek. Jest tak mocna, że nawet plamy wyciąga z materiału :)
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: hefajstos »

Do kurzu jest zmiotka Swiffer i nie ma problemu - polecam kazdemu do auta.

Z tego zamszu latwo sie wyciera np czekolade nawilzonymi chusteczkami / nie pytajcie skad wiem xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”