Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

forum użytkowników Kia Stinger
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: Grunthor »

hefajstos pisze: 15 lip 2021, 22:32 Do kurzu jest zmiotka Swiffer i nie ma problemu - polecam kazdemu do auta.

Z tego zamszu latwo sie wyciera np czekolade nawilzonymi chusteczkami / nie pytajcie skad wiem xD
Ja finalnie wybrałem również skórę(czarną), gdyż miałem obawy co do czyszczenia takich właśnie akcji jak opisujesz :lol:
Ale Alcantarka wygląda świetnie i przyjemna w dotyku.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: hefajstos »

Ja przed wyborem popytalem tez na myjniach detailingowych - sami przyznali, ze wiele starszych aut z zamszem / welurem czy tam alcantara jak sie je umyje to jest w lepszym stanie niz odpowiednik skorzany.
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: Volver »

Jeśli się zdecyduję na Stingera, to w tym "zamszu", wygląda doskonale, powinno być trwałe i jest inne, niż w większości aut. A co do Forda i wentylacji foteli. W Mustangu (2016) miałem w fotelach moduł Peltiera, to coś działa jak chłodziarka i takie powietrze było dopiero tłoczone w tapicerkę. Fajne to jest, bo efektywne i ciche, choć nie każdy lubi - jakoś tak mają panie... i nie pytajcie mnie skąd to wiem na 100% :lol: :lol: :lol: :evil: :mrgreen:
qbait
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2021, 15:03

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: qbait »

A jak to jest z nagrzewaniem się skóry nappa?
Czy w razie czego jest możliwość uruchomienia Stingera zdalnie wraz z wentylacją foteli 2 minuty przed wsiadaniem, tak żeby nie było to problem?

Zastanawia mnie też czy skóra będzie bardziej praktyczna, bo z wyglądu bardziej mi się podoba.
Robinson
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2021, 13:36
model samochodu: Stinger GT 3.3 455KM w.poliftowa

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: Robinson »

qbait pisze: 10 wrz 2021, 13:41 A jak to jest z nagrzewaniem się skóry nappa?
Czy w razie czego jest możliwość uruchomienia Stingera zdalnie wraz z wentylacją foteli 2 minuty przed wsiadaniem, tak żeby nie było to problem?

Zastanawia mnie też czy skóra będzie bardziej praktyczna, bo z wyglądu bardziej mi się podoba.
Inteligentną wentylację bądź ogrzewanie załącza się w ustawieniach i w zależności od temperatury automatycznie załącza się po uruchomieniu silnika.
Jeden szczegół, być może dla ciebie nieistotny. Jeśli zamówisz ze skórą naturalną, nie będziesz miał czerwonych przeszyć i czerwonych pasów :)
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: Niko123 »

Szkoda ze nie ma takich kolorow, to chyba na rynek Azjatycki
Załączniki
Kia-Stinger-FL-03-spec.-koreańska.jpg
kia-stinger-2018-innen-sitze-1.jpg
kia-stinger-2018-innen-sitze-1.jpg (94.68 KiB) Przejrzano 617 razy
qbait
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2021, 15:03

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: qbait »

[/quote]
Jeden szczegół, być może dla ciebie nieistotny. Jeśli zamówisz ze skórą naturalną, nie będziesz miał czerwonych przeszyć i czerwonych pasów :)
[/quote]

Wszyscy się cieszą czerwonymi przeszyciami i pasami po lifcie, a ja jestem skrajnym minimalistą, najchętniej wszystko wziąłbym w czarnym :)
Robinson
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2021, 13:36
model samochodu: Stinger GT 3.3 455KM w.poliftowa

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: Robinson »

qbait pisze: 10 wrz 2021, 18:17
Jeden szczegół, być może dla ciebie nieistotny. Jeśli zamówisz ze skórą naturalną, nie będziesz miał czerwonych przeszyć i czerwonych pasów :)
[/quote]

Wszyscy się cieszą czerwonymi przeszyciami i pasami po lifcie, a ja jestem skrajnym minimalistą, najchętniej wszystko wziąłbym w czarnym :)
[/quote]

Oczywiście, każdy dobiera wedle własnego gustu :)
Robinson
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2021, 13:36
model samochodu: Stinger GT 3.3 455KM w.poliftowa

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: Robinson »

Robinson pisze: 10 wrz 2021, 20:56
qbait pisze: 10 wrz 2021, 18:17
Jeden szczegół, być może dla ciebie nieistotny. Jeśli zamówisz ze skórą naturalną, nie będziesz miał czerwonych przeszyć i czerwonych pasów :)
Wszyscy się cieszą czerwonymi przeszyciami i pasami po lifcie, a ja jestem skrajnym minimalistą, najchętniej wszystko wziąłbym w czarnym :)
[/quote]

Oczywiście, każdy dobiera wedle własnego gustu :)
[/quote]

A minimalistycznie, to proponuję Kia Picanto ;) :)
qbait
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2021, 15:03

Re: Wybór tapicerki nappa vs. zamsz

Post autor: qbait »

:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”