Awaria wtrysków 3.3 v6

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
Kaczy
Posty: 57
Rejestracja: 14 sie 2021, 17:55
model samochodu: Kia Stinger 2021 3.3

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Kaczy »

W ostatnich miesiącach trochę dorywczo (na zasadzie zastępstwa) zajmuje się flotą w firmie. Około 200 aut (skoda, ford, opel, kia - osobowe, ciężarowe, itd). Powiem tak - dostępność części u producentów jest bardzo, bardzo słaba. Nowych samochodów - jeszcze gorsza.
Przykładowo - zamówione przez Nas w kwietniu Skody Scale (20 sztuk), które miały być dostarczone w październiku, nawet nie poszły jeszcze do produkcji. Co gorsza nie wiadomo, czy w ogóle pójdą w tym roku. A uwierzcie mi, mamy ciut większą siłę przebicia niż przysłowiowy Kowalski.
Na części (pomijając te eksploatacyjne jak tarcze, klocki, filtry, świece, itp) trzeba teraz czekać minimum tygodniami a częściej miesiącami, gdzie kiedyś to było na zasadzie dni, czasem 2-3 tygodni.
Prawie wszystkie auta, które są teraz produkowane (no może poza Koenigseggiem;)) korzystają z dużych poddostawców. Części tej samej firmy znajdziesz w wielu markach i modelach. I te same problemy z dostawami ma prawie każda firma. KIA nie jest ani lepsza ani gorsza.
Pozdrawiam
Michał K.
Liberior
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2021, 21:08
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Liberior »

W dniu dzisiejszym mija 100 dni od kiedy oddałem samochód do serwisu. Podobno aktualnie wymieniany jest katalizator - w tym celu serwis musiał zdjąć cały silnik. Przypominam,że 100 dni jest potrzebne na wymianę wtrysków i lewego katalizatora - a to jeszcze może nie być koniec.

Kuriozalna sytuacja, nikt nie zaproponował mi jakiejkolwiek rekompensaty. Bardzo słabo to wygląda "Piarowo".
Adam_marki
Posty: 40
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:07
model samochodu: Stinger 2022 3.3 GT
Sorento 2018 2.0 L-line

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Adam_marki »

Liberior pisze: 25 wrz 2021, 19:42 Witam ponownie,

W końcu części dotarły do ASO od producenta i zostały wymienione. Cieszyłem się, że po długim czasie oczekiwania odbiorę samochód. Niestety podczas jazdy próbnej mechanik stwierdził,że samochód nie jeździ jak należy - nadal występuje wypadanie zapłonu. Zwrócono się do KIA w celu dalszych instrukcji. Po odkręceniu wydechu i zajrzenia kamerom do katalizatorów okazało się,że lewy jest pęknięty w środku.

Serwis zwrócił się do KIA w celu uzyskania zgody na naprawę gwarancyjną, tyle na ten moment wiem.

Podobno jest gdzieś jeden katalizator w Europie, na Węgrzech.. Czas oczekiwania 2 tygodnie~

Ma ktoś jakąś dobrą radę?
Już teraz wiadomo czemu tak wycinają te katalizatory
Liberior
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2021, 21:08
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Liberior »

Witam ponownie!

Finalnie po 101 dniach auto zostało odebrane z serwisu. Niestety nie obyło się bez nieprzyjemności - lekko zarysowałem zderzak tylni + oparłem się o krawężnik przednim spojlerem - musiałem zapłacić 1000zł udziału w szkodzie - auto zastępcze. Nie mam z tym problemu natomiast dostrzegłem uszkodzenie prawego progu w moim samochodzie (możliwe,że przez podnośnik) - Kierownik ASO stwierdził, że przyjechałem w odwecie za 1000zł , które miałem opłacić. Dodatkowo utwierdzał mnie w przekonaniu że ta wgniotka była już fabrycznie. W sumie zrobiono ze mnie kretyna,który próbuje coś wymusić. Przesyłam zdjęcie, na 99% tego nie było - słowo przeciwko słowu.
Załączniki
244677348_965269230690097_2077694483931947623_n.jpg
244677348_965269230690097_2077694483931947623_n.jpg (65.56 KiB) Przejrzano 855 razy
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Grunthor »

To jest dramat ...
Czekasz na auto 101 dni, żeby za 1000 zł znowu do nich wrócić oddać auto i czekać kolejne aż naprawią wgniote?? >> Masakra <<
Zresztą, przy przyjęciu auta powinni sporządzić protokół ze wszystkimi wgniotkami, rysami etc. które były przy przyjęciu. Jeżeli taki istnieje, a tej wgnioty tam nie ma to sprawa jasna. Jeżeli nie zrobili protokołu przyjęcia to nie ma o czym mówić i muszą przyjąć odpowiedzialność. A kierownik powinien się postukać w czoło za to co powiedział.

PS: Podrzuć na priv nazwę dealera, którego należałoby omijać szerokim łukiem 8-)
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: kon »

Czemu na priv?
Nie wstydźcie się mówić głośno, jak ktoś was źle traktuje.
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Genocider »

kon pisze: 08 paź 2021, 11:58 Czemu na priv?
Nie wstydźcie się mówić głośno, jak ktoś was źle traktuje.
Zgadzam się!

Co to za dealer?
Liberior
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2021, 21:08
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Liberior »

Zapewne sprawa wyglądała tak: Auto stało 3 miesiące w środku hali - serwis - jest tam spory młyn , zapewne któryś pracownik uszkodził, nikt się nie przyzna bo by mu pewnie obcięli z wypłaty. Kierownik serwisu myśli, że przyjechałem "rzeźbić" ze złości za tego tysiaka (uszkodzenie auta zastępczego).

Aby być sprawiedliwym - dostałem auto zastępcze za darmo, obsługa serwisu na wysokim poziomie, informowano mnie na bieżąco. KIA Korczyk Bielsko-Biała

Samochód był zakupiony w KIA Etrans Łaziska Śląskie - tam był 3x na reklamacji w ciągu 2 miesięcy od zakupu. Etrans nie wykrył prawidłowo usterki- wymieniono świece i zapewniono mnie,że wszystko jest OK. Usterka mocno się pogłębiła - ledwo dojechałem 2km do domu odbierając żonę ze szpitala.
Będac kontakcie z Etransem udałem się do nabliższego serwisu KIA Korczyk i tam samochód przestał 3 miesiące w oczekiwaniu na brakujące części.

Usterka została zdiagnozowana fachowo - długi czas oczekiwania wynikał nie z winy dealera a producenta.

Niestety niesmak pozostał - mam bardzo dobrą pamięć co do takich szczegółów i na 99% próg nie był uszkodzony. Niestety nie zrobiłem zdjęć przed oddaniem samochodu do serwisu i nie jestem w stanie w żaden sposób udowodnić uszkodzenia progu.

Taka przestroga na przyszłość - róbcie zdjęcia auta przed oddaniem do ASO.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Grunthor »

Liberior pisze: 08 paź 2021, 16:39 Zapewne sprawa wyglądała tak: Auto stało 3 miesiące w środku hali - serwis - jest tam spory młyn , zapewne któryś pracownik uszkodził, nikt się nie przyzna bo by mu pewnie obcięli z wypłaty. Kierownik serwisu myśli, że przyjechałem "rzeźbić" ze złości za tego tysiaka (uszkodzenie auta zastępczego).

Aby być sprawiedliwym - dostałem auto zastępcze za darmo, obsługa serwisu na wysokim poziomie, informowano mnie na bieżąco. KIA Korczyk Bielsko-Biała

Samochód był zakupiony w KIA Etrans Łaziska Śląskie - tam był 3x na reklamacji w ciągu 2 miesięcy od zakupu. Etrans nie wykrył prawidłowo usterki- wymieniono świece i zapewniono mnie,że wszystko jest OK. Usterka mocno się pogłębiła - ledwo dojechałem 2km do domu odbierając żonę ze szpitala.
Będac kontakcie z Etransem udałem się do nabliższego serwisu KIA Korczyk i tam samochód przestał 3 miesiące w oczekiwaniu na brakujące części.

Usterka została zdiagnozowana fachowo - długi czas oczekiwania wynikał nie z winy dealera a producenta.

Niestety niesmak pozostał - mam bardzo dobrą pamięć co do takich szczegółów i na 99% próg nie był uszkodzony. Niestety nie zrobiłem zdjęć przed oddaniem samochodu do serwisu i nie jestem w stanie w żaden sposób udowodnić uszkodzenia progu.

Taka przestroga na przyszłość - róbcie zdjęcia auta przed oddaniem do ASO.
Dzięki za skrupulatne wyjaśnienia.
Najlepiej ofotografować auto jak jest nowe i takie zdjęcia trzymać zawsze w razie "W" :lol:
bocieq
Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2021, 20:11

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: bocieq »

Jeśli można wiedzieć, to jak teraz wygląda sytuacja z Twoim Stingerem? Tj. faktycznie naprawione i hula? Czy znowu wypada zapłon, itp?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”