Awaria wtrysków 3.3 v6

forum użytkowników Kia Stinger
Liberior
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2021, 21:08
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Liberior »

Witam Serdecznie,

Od 3 miesięcy jestem użytkownikiem Stingera. Autko kupione przy przebiegu 70 tysięcy wersja BEZ dpf. Niestety długo nie cieszyłem się samochodem - po 2000 kilometrów padły wtryski. Kia uznała reklamacje - auto jest na gwarancji. Dealer twierdzi, że nikt wcześniej takiej usterki nie zgłaszał - czy ktoś z was spotkał się z problemem? Dowiedziałem się, że na autko będę czekał UWAGA nawet 2 miesiące - brak wtrysków w magazynach europejskich. Nie wiem jaka może być przyczyna takiej awarii - lałem 95tkę z renomowanych stacji. Czy to odpowiednie paliwo do tego auta?
Czy mogę wystąpić o jakąś rekompensatę do dealera lub producenta? Leasing trzeba płacić,ubezpieczenie a auto stoi i traci na wartości..

Prosiłbym o radę jak uniknąć kolejnych problemów z autem w przyszłości...
Goly335
Posty: 78
Rejestracja: 12 wrz 2018, 23:51

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Goly335 »

To tylko samochód... popsuł się to trzeba naprawić i tyle. Jeden przejedzie 100 tys. bez awarii, drugi odwiedza serwis co kilka tysięcy - nie ma reguły. Na żadną rekompensatę od dealera lub producenta nie licz, bo niby za co...
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: hefajstos »

Liberior pisze: 08 lip 2021, 21:14 a auto stoi i traci na wartości..
w jaki sposob na wartosci traci auto serwisowane na gwarancji?
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: GeRRaD »

jeśli jest w papierach wpisana gruba naprawa i będzie sprawdzona w ASO przy zakupie - to trochę traci ;)
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: hefajstos »

Ludzie to jest zwykla KIA a nie limitowane Porsche :D
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: ACextreme »

Oho - znów przypomnienie że jeździmy złomami 😃
A właśnie - ciekawe jak to jest w takim Porsche na przykład - czy w podobnej sytuacji dają klientowi auto zastępcze za free na czas naprawy?

Co do sytuacji - obstawiam że niestety nic nie zrobisz. Gdy masz szkodę z AC czy z polisy sprawcy to dostajesz zastępcze z miejsca, ma za to kto zapłacić.
W przypadku gwarancyjnych tematów jest zwykle problem - nie dotyczy tylko samochodów, a wszelkich sprzętów. Weź zareklamuj lodówkę na przykład - ale jak? Zawieziesz do sklepu i zostajesz bez lodówki na 2-3 tygodnie - ktoś Ci da zastępczą? 😂
Tyle że do lodówki zwykle przyjeżdża serwis i naprawia na miejscu, a do samochodu nie.

Może być jakaś dobra wola dealera, ale to zwykle na chwilę, bo nie w nos nikomu się pozbywać testówki czy zastępczego na dwa miesiące.

Swoją drogą - ciekawe czy jest opcja aby jakoś w polisie samochodu zaznaczyć samochód zastępczy na ewentualność naprawy gwarancyjnej 🤔
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: kon »

Negocjuj z serwisem samochód zastępczy.
Liberior
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2021, 21:08
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Liberior »

Dziękuję za odpowiedzi.

W ramach sprostowania - aktualnie czekam na samochód zastępczy i będę mógł go używać bezpłatnie aż do zakończenia naprawy. Bardzo duży plus dla KIA za to.

W kwestii rekompensaty - Zdaję sobie sprawę,że nie jest to marka premium ale jeżdżę autem zaledwie 3 miesiąc a kupiłem go jako używany od dealera KIA. To moja pierwsza KIA , piszę tutaj aby dowiedzieć się czy KIA stosuję takie praktyki jak np.rekompensata w formie darmowego serwisu.
Nie znam się.

Zastanawia mnie jedynie fakt czy dealer mógł wiedzieć o usterce przy sprzedaży? Może jest to rzecz nie do wykrycia?

Prosiłbym jeszcze o podpowiedź jaką benzynę lać do tego silnika aby uniknąć problemów w przyszłości.

Pozdrawiam Serdecznie
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: ACextreme »

O - to zmienia postać rzeczy - uwierz, że takie podejście dealera (samochód zastępczy w takiej sytuacji) to jednak rzadkość.
Rekompensata - nie ma czego rekompensować - takie życie i tyle. Tym tokiem myślenia przy każdej usterce / wizycie w serwisie poza standardowymi przeglądami powinienem wystawiać dealerowi FV za zmarnowany czas, który na to poświęciłem, a mogłem pracować i zarabiać :)

Wtryskiwacze i wiedza o wadzie przed sprzedażą - tu się nie wypowiem / się nie znam.
Co do paliwa to z pewnością 98 z dobrych stacji spoko sprawa, tylko to co Ty lałeś przez tą chwilę od kiedy Stingerem jeździsz nie ma znaczenia większego - nie wiesz co lał poprzedni właściciel, a to miałoby główne znaczenie jeśli faktycznie wtryski padły przez paliwo.
Liberior
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2021, 21:08
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Liberior »

Tankowałem wyłącznie benzynę 95 oktanową. Ciekawostką jest fakt, że gwarancja została przyznana i wtryski zostaną wymienione. Powodem usterki jest "przepalona" jedna listwa wtryskowa z jednej strony silnika, profilaktycznie zostaną wymienione dwie.

W siilniku zostaną założone zaplombowane zaślepki na złączach/gniazdkach (nie wiem jak to nazwać) i jak je zdejmę sam to stracę gwarancję.

Podobno ma to chronić przed założeniem boxa, który wg serwisu jest nie do wykrycia.Osobiście nie stosowałem tego typu wynalazków ale kto wie co tam majstrował poprzedni właściciel. Czy taki box mógł być przyczyną zużycia wtrysków? Nie znam się na tym więc z góry przepraszam za głupie pytania, wiem jedynie że box zwiększa moc silnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”