Awaria wtrysków 3.3 v6

forum użytkowników Kia Stinger
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Genocider »

Fajnie, że się w końcu udało.
Oby teraz samochód wynagrodził te wszystkie frustracje by je puścić w zapomnienie ;)
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Grunthor »

Liberior pisze: 27 lis 2021, 12:21 Witam Serdecznie,
Samochód odebrałem 8 dni temu. Udało się naprawić nieco szybciej niż mi pierwotnie przekazano. Tym razem uszkodzone były 2 cewki i 2 świece zapłonowe.

Na dziś wszystko wydaję się OK. Na zimnym zaraz po odpaleniu słychać że czasem wypada zapłon - może po prostu ten typ tak ma?

Auto odzyskało moc, testowałem we wszystkich trybach pod różnym obciążeniem i różnych warunkach - Jest tak jak trzeba.

Mam nadzieję,że to koniec historii.

P.S Nie płaciłem nic - kolejny raz gwarancja została uznana. Muszę pochwalić KIA , że te 7 lat to nie ściema.

Pozdrawiam Wszystkich, szerokiej drogi!
Słychacć czy czuć za kierownicą? Na zimnym czy ciepłym? Kolega w M5 przez kilka tysięcy mówił mi, że na zimnym na jałowych to mu całą budą potrafiło co 2 sekundy bujnąć. Ale przeszło po przejechaniu kilku tysięcy. W serwisie mówili oczywiście "ten typ tak ma" ;-P
Liberior
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2021, 21:08
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Re: Awaria wtrysków 3.3 v6

Post autor: Liberior »

Odpalając silnik po dłuższym postoju np. po całej noc gdy wyjdę na zewnątrz słychać czasem z wydechu dźwięk wypadającego zapłonu któregoś z cylindrów.Dźwięk ten jest bardzo charakterystyczny, w starych autach, jeszcze gaźnikowych często na zimnym było słychać jak się dławił i przygasał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”