odciecie pompy paliwa

forum użytkowników Kia Stinger
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

odciecie pompy paliwa

Post autor: Daniel112 »

Dzień dobry, próbuje zrobić odciecie paliwa i nie mogę znaleźć zasilania pompy paliwa i ty moje pytanie czy ktoś z was orientuje się który kabel w skrzynce bezpiecznikow w bagażniku odpowiedzialny jest za zasilanie pompy paliwa.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: odciecie pompy paliwa

Post autor: GeRRaD »

Na forum nie ułatwiamy pracy złodziejom :twisted: - więc dopisz że info wyłącznie na priv :!:
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

Re: odciecie pompy paliwa

Post autor: Daniel112 »

Dzięki, ale co to za informacja dla złodzieja gdzie jest zasilana pompa.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: odciecie pompy paliwa

Post autor: GeRRaD »

byś się zdziwił ;) - chodzi o to aby nie edukować co do rozwiązań poszczególnych aut - ograniczamy trochę ryzyko kradzieży, w necie nie ma jeszcze wielu informacji na ten temat - chodzi o to aby tak zostało - bo niestety dobrze wyedukowany złodziej w konkretnej marce rozbiera auto szybciej niż ASO :lol:

P.S. Nie polecam samodzielnego grzebania w instalacji auta - chyba że jesteś elektrykiem samochodowym - lepiej poszukać dobrego niezależnego warsztatu - do 1000 zł złożysz ciekawe i indywidualne odcięcia - ;)
Kapitan
Posty: 203
Rejestracja: 21 lip 2019, 12:49
model samochodu: Stinger Gtline

Re: odciecie pompy paliwa

Post autor: Kapitan »

Daniel112 pisze: 23 maja 2021, 18:45 Dzień dobry, próbuje zrobić odciecie paliwa i nie mogę znaleźć zasilania pompy paliwa i ty moje pytanie czy ktoś z was orientuje się który kabel w skrzynce bezpiecznikow w bagażniku odpowiedzialny jest za zasilanie pompy paliwa.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Jest w ksiazce /instrukcji opisany przekaznik pompy. Po tym dojdziesz koloru
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

Re: odciecie pompy paliwa

Post autor: Daniel112 »

Dzięki za odpowiedź, już sobie poradziłem, lecz po wyciągnięciu skrzynki bezpiecznikow i omawianego przekaźnika pompy jest trudno wskazać który kabel wychodzi do zasilania pompy. Całą skrzynka bezpiecznikow jest na płytce drukowanej z elektroniką i wydaje mi się że sygnał zasilania do pompy idzie po linii CAN i dopiero idzie gdzieś do sterownika zasilania pompy. Lecz jakoś sobie poradziłem.
Dzięki za odpowiedź, z obserwacji tego forum zauważyłem że jest bardzo mało takich informacji jak coś zrobić lub naprawić, przeważnie to tylko samo narzekanie na markę KIA i jej produkt.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: odciecie pompy paliwa

Post autor: GeRRaD »

Pomysł z zamieszczaniem na forum instrukcji serwisowych jest godny realizacji - ale, nie ogólnodostępnie widoczne, tylko jak na innych poważnych forach dla zamkniętej grupy - forumowiczów i to z jakimś tam stażem ;)
Alek_koder
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2021, 10:07
model samochodu: Stinger GT

Re: odciecie pompy paliwa

Post autor: Alek_koder »

Daniel112 pisze: 23 maja 2021, 18:45 Dzień dobry, próbuje zrobić odciecie paliwa i nie mogę znaleźć zasilania pompy paliwa i ty moje pytanie czy ktoś z was orientuje się który kabel w skrzynce bezpiecznikow w bagażniku odpowiedzialny jest za zasilanie pompy paliwa.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

wymień się na priv z kimś numerem telefonu i to sobie załatw, ale nie pisz tutaj takich rzeczy co gdzie jest.....jeszcze pesel podaj i skan dowodu wyślij :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”