Niewłaściwy odcień lakieru - naprawa w ASO

forum użytkowników Kia Stinger
StingerGTMY17
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2021, 20:15
model samochodu: KIA STINGER GT 3.3 V6 370KM

Niewłaściwy odcień lakieru - naprawa w ASO

Post autor: StingerGTMY17 »

Witam Serdecznie,

Od 2 miesięcy jestem posiadaczem Stingera. Z racji zakupu auta z rynku wtórnego od salonu KIA ,miało ono przygody blacharsko lakiernicze - drobne szkody - posiadam pełną dokumentację. Samochód kupiłem w dość dobrej cenie jak na wersję GT. W samochodzie była robiona "ćwiara" prawa oraz lewa. Z prawej strony miernik przy zakupie wykazał 1000 mikronów - szpachla - czy taka naprawa jest zgodna ze sztuką?. Dodatkowo zauważyłem zauważyłem różnicę w odcieniu lakieru. Czy można coś z tym zrobić? Podkreślam, że naprawę wykonywało ASO KIA. Czy błędnie dobrany kolor jest podstawą do reklamacji? Dla porównania wrzucam zdjęcie lewej strony,która także była robiona.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 maja 2021, 10:26 przez StingerGTMY17, łącznie zmieniany 1 raz.
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Niewłaściwy odcień lakieru - naprawa w ASO

Post autor: Pyjter »

Obawiam się, że nie zareklamujesz czegoś co odebrał poprzedni właściciel. Jeżeli były nieprawidłowości to trzeba było nie odbierać samochodu z ASO, teraz powodzenia w udowodnieniu, że nie lakierowałeś tego na własną rękę ponownie.
StingerGTMY17
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2021, 20:15
model samochodu: KIA STINGER GT 3.3 V6 370KM

Re: Niewłaściwy odcień lakieru - naprawa w ASO

Post autor: StingerGTMY17 »

Samochód został zakupiony od salonu KIA. Poprzedni właściciel zostawił auto w rozliczeniu. Czyli w takiej sytuacji już niestety tak to zostanie?
Awatar użytkownika
DamianLGR
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2020, 21:43

Re: Niewłaściwy odcień lakieru - naprawa w ASO

Post autor: DamianLGR »

To nie widziałeś co kupujesz ? jak w ASO jadą tak ze szpachlą to widać fachowcy pełną gębą :D Gdzie to takie magiki działają ?
StingerGTMY17
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2021, 20:15
model samochodu: KIA STINGER GT 3.3 V6 370KM

Re: Niewłaściwy odcień lakieru - naprawa w ASO

Post autor: StingerGTMY17 »

Wiedziałem o szpachli, w drugim samochodzie po podobnej przecierce i naprawie w ASO także mam szpachlę. Kolor zauważyłem dopiero w pełnym świetle gdy porównywałem obie ćwiartki. Zderzaki różnią się kolorem od blachy nawet w nowych fabrycznych Stingerach - mowa o kolorze biała perła Zastanawiałem się jak do tego podchodzi inne ASO lub czy ewentualnie można coś z tym tanio zrobić lub reklamować. Poza tym mankamentem auto jest bardzo zadbane a ASO po zakupie zrobiło mi pełny serwis wraz z wymianą świec,tarcz i klocków w cenie samochodu. Zakupiłem auto w KIA Etrans Łaziska Górne.
Pozdrawiam
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: Niewłaściwy odcień lakieru - naprawa w ASO

Post autor: matti »

Hej.
Temat lakierniczy też przerabiałem,niestety.
Kolory perłowe,czyli biały,niebieski,czerwony(nie wiem jak z czarnym),to lakiery trójwarstwowe o unikatowej, niepowtarzalnej konsystencji ( tzw.GĘSTA ZUPA ). Nikt nie potrafi tego położyc w stopniu zadowalającym. Instruktorzy przyjeżdżający z Korei też nie potrafią.
I d_pa.
DrA
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:41
model samochodu: Arteon R

Re: Niewłaściwy odcień lakieru - naprawa w ASO

Post autor: DrA »

Bo malować to trzeba umieć :)

Na moim zderzaku po potrąceniu lisa poległo 4 czy 5 lakierników.
Cudowali, komputerem dobierali kolor, robili próbniki odcieni, pasowało idealnie.
Po nałożeniu na zderzak JEB... inny kolor :lol

Obrazek

Aż w końcu znalazł się spec który wiedział jak się taki lakier kładzie i zrobil.

Obrazek
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Niewłaściwy odcień lakieru - naprawa w ASO

Post autor: Grunthor »

Marek Gronau, Marki Warszawa, 501 265 493

Kolega przerysował próg w BMW seria 3 perłowy. Gość zrobił igła. Potem oddałem swoją Toyotkę Yaris o kolorze Bordowym z przerysowanymi drzwiami. Po 3 dniach autko wróciło i wyglądało super, jednakże po 2 dniach od odbioru pojawiły się takie drobne małe, białe kropeczki.Wróciłem do Pana Marka, który próbował spolerować ale nic z tego. ZOstawiłem u niego kolejny raz autko i po 2 dniach igła malowanie. Kolor idealny, grubość lakieru jak fabryka(mam swój miernik). Skąd kropki?
Okazało się, że toyota ma nietypowy lakier i po prostu za szybko wysechł co spowodowało że warstwa wierzchnia wyschła dobrze, a ta pod spodem nie i zgranulowała się.

Szczerze polecam Pana Marka, zna się na robocie.
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Niewłaściwy odcień lakieru - naprawa w ASO

Post autor: FragStinger »

DamianLGR pisze: 16 maja 2021, 11:22 To nie widziałeś co kupujesz ? jak w ASO jadą tak ze szpachlą to widać fachowcy pełną gębą :D Gdzie to takie magiki działają ?
tylne nadkole jest w calej ramie samochodu, nie ma innej opcji niz wyciecie i szpachla.natomiast 1000 mikronow to i tak duzo jak na szpachle ;o
matti pisze: 20 maja 2021, 19:57 Hej.
Temat lakierniczy też przerabiałem,niestety.
Kolory perłowe,czyli biały,niebieski,czerwony(nie wiem jak z czarnym),to lakiery trójwarstwowe o unikatowej, niepowtarzalnej konsystencji ( tzw.GĘSTA ZUPA ). Nikt nie potrafi tego położyc w stopniu zadowalającym. Instruktorzy przyjeżdżający z Korei też nie potrafią.
I d_pa.
Mam czerwonego, lakierowane elementy po 2,5 roku i nie da rady odroznic ktory byl uszkodzony. Wiec zalezy od ASO.
StingerGTMY17 pisze: 16 maja 2021, 10:14 Witam Serdecznie,

Od 2 miesięcy jestem posiadaczem Stingera. Z racji zakupu auta z rynku wtórnego od salonu KIA ,miało ono przygody blacharsko lakiernicze - drobne szkody - posiadam pełną dokumentację. Samochód kupiłem w dość dobrej cenie jak na wersję GT. W samochodzie była robiona "ćwiara" prawa oraz lewa. Z prawej strony miernik przy zakupie wykazał 1000 mikronów - szpachla - czy taka naprawa jest zgodna ze sztuką?. Dodatkowo zauważyłem zauważyłem różnicę w odcieniu lakieru. Czy można coś z tym zrobić? Podkreślam, że naprawę wykonywało ASO KIA. Czy błędnie dobrany kolor jest podstawą do reklamacji? Dla porównania wrzucam zdjęcie lewej strony,która także była robiona.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
A co do autora posta - nie mozesz reklamowac, bo nie Ty odbierales. Tak samo nie jest to wada ukryta i byla widoczna przy sprzedazy bez problemu.
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: Niewłaściwy odcień lakieru - naprawa w ASO

Post autor: matti »

FragStinger pisze: 25 maja 2021, 23:03
DamianLGR pisze: 16 maja 2021, 11:22 To nie widziałeś co kupujesz ? jak w ASO jadą tak ze szpachlą to widać fachowcy pełną gębą :D Gdzie to takie magiki działają ?
tylne nadkole jest w calej ramie samochodu, nie ma innej opcji niz wyciecie i szpachla.natomiast 1000 mikronow to i tak duzo jak na szpachle ;o
matti pisze: 20 maja 2021, 19:57 Hej.
Temat lakierniczy też przerabiałem,niestety.
Kolory perłowe,czyli biały,niebieski,czerwony(nie wiem jak z czarnym),to lakiery trójwarstwowe o unikatowej, niepowtarzalnej konsystencji ( tzw.GĘSTA ZUPA ). Nikt nie potrafi tego położyc w stopniu zadowalającym. Instruktorzy przyjeżdżający z Korei też nie potrafią.
I d_pa.
Mam czerwonego, lakierowane elementy po 2,5 roku i nie da rady odroznic ktory byl uszkodzony. Wiec zalezy od ASO.
StingerGTMY17 pisze: 16 maja 2021, 10:14 Witam Serdecznie,

Od 2 miesięcy jestem posiadaczem Stingera. Z racji zakupu auta z rynku wtórnego od salonu KIA ,miało ono przygody blacharsko lakiernicze - drobne szkody - posiadam pełną dokumentację. Samochód kupiłem w dość dobrej cenie jak na wersję GT. W samochodzie była robiona "ćwiara" prawa oraz lewa. Z prawej strony miernik przy zakupie wykazał 1000 mikronów - szpachla - czy taka naprawa jest zgodna ze sztuką?. Dodatkowo zauważyłem zauważyłem różnicę w odcieniu lakieru. Czy można coś z tym zrobić? Podkreślam, że naprawę wykonywało ASO KIA. Czy błędnie dobrany kolor jest podstawą do reklamacji? Dla porównania wrzucam zdjęcie lewej strony,która także była robiona.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
A co do autora posta - nie mozesz reklamowac, bo nie Ty odbierales. Tak samo nie jest to wada ukryta i byla widoczna przy sprzedazy bez problemu.
Jeśli masz sprawdzonego lakiernika to bardzo chętnie go poznam.
Większość aso -kia nie posiada swojej lakierni więc upychają auta w różne miejsca.
U mnie we Wro mam problem z high chroma red.

Poproszę o kontakt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”