Odciski klocka na tarczy Stinger 2.0 a gwarancja

forum użytkowników Kia Stinger
Karl
Posty: 6
Rejestracja: 05 maja 2021, 20:46
model samochodu: Stinger

Odciski klocka na tarczy Stinger 2.0 a gwarancja

Post autor: Karl »

Słuchajcie właśnie straciłem prawie 2700 zł bo przy przebiegu 14700 km odcisnęły się na obu przednich tarczach klocki hamulcowe. Efekt był taki, że powyżej 80km/h trzęsło autem a hamowanie oznaczało silne wibracje kierownicą i pulsowanie pedału hamulca. Dramat. Nie uznali gwarancji bo już po pierwszym przeglądzie jest pojazd. Istna tragedia. Za powód uznali za długi postój pojazdu. Na pytanie jak w takim razie może stać auto bo wiadomo czasem trzeba się zatrzymać :o nie znali odpowiedzi. Wiadomo pandemia, praca zdalna i drugie auto oznacza, że nie codziennie jeżdżę ale nie słyszałem takiego argumentu, że to normalnie i nie wolno aby pojazd za długo (co kolejek to znaczy) się nie poruszał. Stąd marny materiał z Stingera za parę lat :D :D Czy mieliście takie przygody? Nie wiem czy płakać czy śmiać się. Składał ktoś może reklamację z tego czy innego powodu?
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odciski klocka na tarczy Stinger 2.0 a gwarancja

Post autor: gisio »

W grupie VAG gwarancja na takie elementy to 10k km - oczywiście niepisana ;)
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Niko123
Posty: 517
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Odciski klocka na tarczy Stinger 2.0 a gwarancja

Post autor: Niko123 »

W mazdzie 6 po 3 latach wymienili tarcze, klicki i caly zacisk bez proszenia sie, powodem był nalot na tarczy i zle ulozony klocek w zacisku.
Karl
Posty: 6
Rejestracja: 05 maja 2021, 20:46
model samochodu: Stinger

Re: Odciski klocka na tarczy Stinger 2.0 a gwarancja

Post autor: Karl »

Widać trzeba było kupić Mazdę. Mówią, że hamulce to części eksploatacyjne, ok rozumiem ale po niecałych 15 000 km się rozpadły kocki i przykleiły do tarcz? Jakaś bioutylizacja?! Mają zero wstydu i mówią bo samochod stał. Super uzasadnienie.
DrA
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:41
model samochodu: Arteon R

Re: Odciski klocka na tarczy Stinger 2.0 a gwarancja

Post autor: DrA »

Mialem tak w Q7 którego używałem przez 3 sezony, ale tylko zima.
Cale lato stal w garażu.

Zawsze po tym postoju widać było odciśnięte klocki na tarczy.
Tyle, ze tam były zaciski wielotłoczkowe i nie było bicia przy hamowaniu.

Zacisk pływający to gowno warte rozwiazanie.
Scyzzor
Posty: 27
Rejestracja: 09 paź 2019, 14:40
model samochodu: Kia Stinger GT Line

Re: Odciski klocka na tarczy Stinger 2.0 a gwarancja

Post autor: Scyzzor »

Ja juz dwa razy reklamowalem bo tarcze krzywilo, pierwsze po 7 tys odchyl 0,5 mm, drugie po uwaga... 3tys odchyl 0,9mm. Obie reklamacje uznane a druga napewno byla powyzej 10k nalotu. Wszystko zalezy od serwisu.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2021, 07:15 przez Scyzzor, łącznie zmieniany 1 raz.
Scyzzor
Posty: 27
Rejestracja: 09 paź 2019, 14:40
model samochodu: Kia Stinger GT Line

Re: Odciski klocka na tarczy Stinger 2.0 a gwarancja

Post autor: Scyzzor »

Dodam jeszcze ze moj Stinger tez kilka razy stal na zewnatrz pod lotniskiem przez miesiac i owszem odcisnely sie klocki, naszla rdza ale po przejechaniu kilku kilometrow syf sie zciera i wraca wszczystko do normy. Tylko trzeba pamietac zeby nie cisnac hampla na maxa tylko starac sie delikatnie hamować.
Karl
Posty: 6
Rejestracja: 05 maja 2021, 20:46
model samochodu: Stinger

Re: Odciski klocka na tarczy Stinger 2.0 a gwarancja

Post autor: Karl »

Pytałem ich nawet czy to znaczy, że nie mogę jechać na wakacje bo auto nie może bezczynnie stać ale zbyli to milczeniem.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2021, 15:24 przez Karl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Odciski klocka na tarczy Stinger 2.0 a gwarancja

Post autor: GeRRaD »

Nie za bardzo rozumiem - odcisnęły się klocki od stania na przedniej osi - przecież ręczny jest na tył :?: Rdzawy nalot powinien zniknąć - chyba że powstały wżery po zimie :(

Tarcze nawet fabryczne nie są niestety wysokiej jakości - u mnie po 15.000 km przy lekkim hamowaniu pojawia się niewielkie bicie - ale to raczej efekt kilku ostrych hamowań z ponad 200 km/h i kąpieli rozgrzanych tarcz w kałużach - tak więc nie zgłaszałem na naprawę gwarancyjną ;)
Karl
Posty: 6
Rejestracja: 05 maja 2021, 20:46
model samochodu: Stinger

Re: Odciski klocka na tarczy Stinger 2.0 a gwarancja

Post autor: Karl »

To są wżery które zrobiły góry, doliny z tarczy. Nie do usunięcia hamowaniem. Życzą sobie za klocki na przód prawie 1 tys. zł.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2021, 17:55 przez Karl, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”