Opinia po ponad 2 latach i ponowy zakup Stingera

forum użytkowników Kia Stinger
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Opinia po ponad 2 latach i ponowy zakup Stingera

Post autor: michal84 »

MY22 będzie, jedynie obawiam się, że UE wymusi, że pewne niefajne rzeczy będą włączone na stałe. Lub automatycznie będą się włączać po odpaleniu. Jak zwalnianie do ograniczenia czy wypychanie pedału gazu powyżej.
Ale to nie wiedza a obawy, wiem po prostu, że od przyszlego roku restrykcje muszą być większe.
Tak jak teraz jest z włączającym się LKA po uruchomieniu.
Wiec w tym względzie może coś zaskoczyć.

Co do ceny toZl zamawiasz konkretny samochód po konkretnej cenie,
Wpłacasz jakieś drobne jako zadatek (najczęściej chcą 3-5 k)
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Opinia po ponad 2 latach i ponowy zakup Stingera

Post autor: ACextreme »

Postanowione!
W poniedziałek zamawiam Stingera Micro Blue (taki sam jak mam teraz) z wszystkimi opcjami.
Odbiór w okolicach grudnia.
Jako nowy będzie w całości oklejony folią + przyciemnione szyby + prawdopodobnie wygłuszone drzwi, bagażnik i nadkola.
Wydechu finalnie nie ruszam - wolę gdy jest cichy, niż ma mi buczeć w trasie ;)

Z ciekawostek - narracja jest taka, że o ile wszystkie nowe modele wskakują już teraz w rok modelowy 2022/produkcja 2021, Stingera oficjalnie nie można zamówić w ten sposób - tylko modelowy 2021/produkcja 2021. Tylko dla tego modelu Kia nie udostępniła specyfikacji/cennika. Dla przykładu Ceed już na nowe papiery, będzie droższy i z nowymi znaczkami. Stinger nie wiadomo.
Handlowiec, z którym jakoś tam się znam i raczej mi bajek dla jaj nie opowiada stwierdził że to sytuacja raczej dziwna i zwykle mająca miejsce w sytuacji gdy dany model... wypada z oferty lub zmieniają się silniki.
Ciekawostka druga - w KIA zawsze jest tak, że możesz dorwać samochód, którego jeszcze nie ma, lecz jest zamówiony już na produkcji / jest w trakcie / ma datę dostawy czy coś takiego. Ja tak zamawiałem obecnego Stingera - była w takiej opcji jak chciałem sztuka z datami rozpisanymi, którą zaklepałem i tyle. Obecnie w Stingerze są pojedyncze sztuki dostępne w ten sposób na pół roku do przodu, a zawsze było tego ponoć sporo.

Oczywiście jest opcja że handlowiec ściemnia w stylu "kupuj teraz bo nie będzie!!!", ale mała - wiedział że nie będę czekać i tak do kwietnia/maja na rok produkcji 2022 i tak czy siak biorę pod uwagę tylko odbiór w okolicach grudnia. Wygląda więc na to że historia Stingera może powoli dobiegać końca.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Opinia po ponad 2 latach i ponowy zakup Stingera

Post autor: hefajstos »

Z wydechem slusznie, przed odbiorem tez myslalem ze wloze jakis wydech akcesoryjny ale po odbiorze mi przeszlo. Ja wiem co jest pod maska, okolica nie musi :)
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Opinia po ponad 2 latach i ponowy zakup Stingera

Post autor: lukasmasdes »

ACextreme pisze: 26 cze 2021, 05:24 Postanowione!
W poniedziałek zamawiam Stingera Micro Blue (taki sam jak mam teraz) z wszystkimi opcjami.
Odbiór w okolicach grudnia.
Jako nowy będzie w całości oklejony folią + przyciemnione szyby + prawdopodobnie wygłuszone drzwi, bagażnik i nadkola.
Wydechu finalnie nie ruszam - wolę gdy jest cichy, niż ma mi buczeć w trasie ;)

Z ciekawostek - narracja jest taka, że o ile wszystkie nowe modele wskakują już teraz w rok modelowy 2022/produkcja 2021, Stingera oficjalnie nie można zamówić w ten sposób - tylko modelowy 2021/produkcja 2021. Tylko dla tego modelu Kia nie udostępniła specyfikacji/cennika. Dla przykładu Ceed już na nowe papiery, będzie droższy i z nowymi znaczkami. Stinger nie wiadomo.
Handlowiec, z którym jakoś tam się znam i raczej mi bajek dla jaj nie opowiada stwierdził że to sytuacja raczej dziwna i zwykle mająca miejsce w sytuacji gdy dany model... wypada z oferty lub zmieniają się silniki.
Ciekawostka druga - w KIA zawsze jest tak, że możesz dorwać samochód, którego jeszcze nie ma, lecz jest zamówiony już na produkcji / jest w trakcie / ma datę dostawy czy coś takiego. Ja tak zamawiałem obecnego Stingera - była w takiej opcji jak chciałem sztuka z datami rozpisanymi, którą zaklepałem i tyle. Obecnie w Stingerze są pojedyncze sztuki dostępne w ten sposób na pół roku do przodu, a zawsze było tego ponoć sporo.

Oczywiście jest opcja że handlowiec ściemnia w stylu "kupuj teraz bo nie będzie!!!", ale mała - wiedział że nie będę czekać i tak do kwietnia/maja na rok produkcji 2022 i tak czy siak biorę pod uwagę tylko odbiór w okolicach grudnia. Wygląda więc na to że historia Stingera może powoli dobiegać końca.
To, że decyzja o zakończeniu sprzedaży Stingera (przynajmniej na terenie UE) już zapadał, to jest pewne. Pytanie tylko do kiedy będzie prowadzona sprzedaż obecnego modelu po FL. Nie sądzę jednak, aby było to tylko do końca tego roku, gdyż to by musiało oznaczać, że model po FL byłby w sprzedaży tylko przez niecały rok, a takie sytuacje się raczej nie zdarzają. Nie powinna mieć też na to wpływu zmiana prawa związana z normami emisji NOx, ponieważ problemy w tym zakresie maja z reguły samochody z silnikami wysokoprężnymi.
Awatar użytkownika
jurass
Posty: 78
Rejestracja: 15 sty 2019, 20:42

Re: Opinia po ponad 2 latach i ponowy zakup Stingera

Post autor: jurass »

lukasmasdes pisze: 28 cze 2021, 10:41 To, że decyzja o zakończeniu sprzedaży Stingera (przynajmniej na terenie UE) już zapadał, to jest pewne.
A jakieś źródło?
Opel Insignia GS 2.0T 260 KM AT8 4x4
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Opinia po ponad 2 latach i ponowy zakup Stingera

Post autor: ACextreme »

Brak jak na razie roku modelowego 2022 - wszystkie inne Kianki mają już cenniki i specyfikacje do produkcji obecnie jako Produkcja 2021 - model 2022.
Tylko Stinger ma 2021/2021, gdzie w latach ubiegłych wszystkie modele miały zawsze w tym samym czasie poza tymi, które się mocno zmieniały / wypadały.
Więc albo szykuje się poważniejsza zmiana cen, albo silnika co raczej nie jest możliwe bo wyrzucając przed chwilą Diesla i 2.0 mieliby do nich wracać? Chyba że hybrydę zrobią 😂. Trzecią opcją jest brak produkcji nowego roku modelowego na dany kraj - doklepią 2021 do końca, auta się będę pojawiały nowe jeszcze do połowy przyszłego roku i pa.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Opinia po ponad 2 latach i ponowy zakup Stingera

Post autor: lukasmasdes »

jurass pisze: 29 cze 2021, 01:17
lukasmasdes pisze: 28 cze 2021, 10:41 To, że decyzja o zakończeniu sprzedaży Stingera (przynajmniej na terenie UE) już zapadał, to jest pewne.
A jakieś źródło?
Kia już oficjalnie potwierdziła, że nie będzie następcy Stingera w obecnej wersji. To jest już oficjalna informacja. Pytanie tylko ile jeszcze będą chcieli utrzymywać sprzedaż modelu po FL. Średnia długość życia modelu w tej klasie to 6-7 lat, zatem zakładam, że Stinger będzie oferowany do 2022 lub 2023 roku. Później wypadnie z gamy jak Optima.

Co do zmiany cen, to uważam, że jest to prawdopodobne, ponieważ obecnie wszystkie auta mocno podrożały. W cenie Stingera GT obecnie można kupić Formentora lub Golfa R. Konkurencja w postaci Arteona R to już wydatek ponad 300 k zł. Nie spodziewałby się jednak jakiś znacznych podwyżek, myślę o np 5 k zł do ceny podstawowej. Stinger nie jest modelem na który stawia Kia dlatego nie będzie też na niego żadnych promocji. Może być też tak, że będzie problem z jego obejrzeniem w salonie, bo od tego roku salony nie maja obowiązku zamawiania go jako auta pokazowego.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Opinia po ponad 2 latach i ponowy zakup Stingera

Post autor: hefajstos »

Z tego co mowia w salonach to KIA teraz nawet Proceeda i Stingera nie musi miec na demowkach. Maja byc elektryki i hybrydy.
Mar
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:48
model samochodu: Stinger GT Limited w. kanadyjska

Re: Opinia po ponad 2 latach i ponowy zakup Stingera

Post autor: Mar »

Chyba najsłabszą stroną Stingera jest wsiadanie do niego z teczką w ręku, którą chcesz postawić w miejscu dla pasażera pod nogami.
Wiem, czepiam się ;) Ale tak na poważnie, to mój mający wtedy 88 lat ojciec miał spore kłopoty żeby móc wsiąść na fotel kierowcy.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Opinia po ponad 2 latach i ponowy zakup Stingera

Post autor: Grunthor »

Mar pisze: 04 lip 2021, 20:28 Chyba najsłabszą stroną Stingera jest wsiadanie do niego z teczką w ręku, którą chcesz postawić w miejscu dla pasażera pod nogami.
Wiem, czepiam się ;) Ale tak na poważnie, to mój mający wtedy 88 lat ojciec miał spore kłopoty żeby móc wsiąść na fotel kierowcy.
Moja żona dokładnie tego samego się czepiała :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”