Sygnalizator niezapiętych pasów

forum użytkowników Kia Stinger
prezi
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2021, 13:33
model samochodu: KIA Stinger 3.3 T-GDI V6 366 KM

Sygnalizator niezapiętych pasów

Post autor: prezi »

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że zawsze jeżdżę z zapiętymi pasami, a rozpięte mam je tylko na starcie i końcu podróży, kiedy wjeżdżam na osiedle. Łatwiej wtedy wykonywać manewry, wychylając się z fotela.

Jeżeli kogoś irytuje ten dźwięk niezapiętych pasów, to mam na niego sposób. Wystarczy rozkręcić zapięcia pasa takim bitem:
torx.png
torx.png (21.93 KiB) Przejrzano 3498 razy
Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg (14.61 KiB) Przejrzano 3496 razy

Dla przednich pasów wielkość 08, dla tylnych 10.

Dla tylnych pasów (torx 10):
Rozkręcamy, a następnie normalnie otwieramy zapięcie. Nie ma żadnych zatrzasków które można połamać.

Odchylamy zapięcie do góry:
Screenshot_2.jpg
Screenshot_2.jpg (78.38 KiB) Przejrzano 3498 razy

A następnie wyciągamy ze środka ten biały plastikowy element (dla ścisłości nazywajmy go czujnikiem):
Screenshot_3.jpg
Screenshot_3.jpg (81.41 KiB) Przejrzano 3498 razy

Dla przednich pasów (torx 8):
Z przodu ten czujnik już jest nieco inny, ale też można go wyciągnąć ze środka. Jest koloru czarnego i jak go podważymy śrubokrętem, to cały wyjdzie na zewnątrz, razem z kabelkami. Wystarczy, że wyjmiemy czujnik i wsadzimy w jego środek kawałek papierka, tak żeby zasymulować zapięte pasy.

W zasadzie, nawet przecięcie tego kabla od czujnika by wystarczyło. Bo działa to na takiej zasadzie, że jak pasy są niezapięte, to kable od czujnika są zwarte, a jak są zapięte, to kable są rozwarte (więc po przecięciu, są permanentnie rozwarte)

Mój czujnik przednich pasów jest teraz na zewnątrz, zaklejony czarną taśmą, żeby papierek nie wypadł. W ogóle go nie widać za siedzeniem.
Jak ktoś bardzo będzie chciał, moge też zrobić fotke przedniego mechanizmu, razem z czujnikiem.

Pamiętajcie, że pasy są ważne i należy jeździć z zapiętymi. Ale ten pikacz tak wku****a, że masakra :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”