Zakup pojazdu w salonie

forum użytkowników Kia Stinger
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: Pyjter »

matti pisze: 21 maja 2021, 16:39 Kilka miesięcy po zakupie ,za wycieraczkę wpadł mi liść klonowy . Jeżdziłem z nim przez pół dnia-odrobinę padał deszcz- i niestety zostawił na szybie głęboką rysę długości 20 cm .LIŚĆ KLONOWY !
Nie liść klonowy a piach pod nim, skala Mohsa jest nieubłagana, każdą szybę tak załatwisz. Co do awaryjności - siedzisz na forum, gdzie przychodzą ludzie z problemami, cała reszta zwyczajnie jeździ samochodem od przeglądu do przeglądu i na fora czasu nie traci.

O tych zadowolonych klientach ASO też nie usłyszysz, jedynie o tych, którzy już podenerwowani piszą jedną opinię w trzech miejscach w Internecie. Osoba postronna to przeczyta i wyolbrzymia skalę problemu.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: lukasmasdes »

Akurat kia raczej nie produkuje szyb. Na świecie jest kilku producentów, którzy je wytwarzają dla wielu marek. Możliwe, że dla bmw i kia robi je ta sama firma. Jeśli się zarysowała w takich okolicznościach, to jest mocno prawdopodobne, że w bmw też by się to stało. Nie sądzę, aby w bmw robili szafirowe przednie szyby. Ja w swoim aucie nie mam żadnych odprysków po 3 latach, a w poprzednim aucie po takim czasie miałem już kilka. Jednak nie przyszłoby mi do głowy, aby twierdzić, że w kia ma lepsze szyby. To jest tak losowa kwestia, że nie da się tego porównać
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: lukasmasdes »

matti pisze: 21 maja 2021, 16:39 Będą spadać te ceny i to gwałtownie.
Zaczynają wypadać różne trupy z szafy.
Trzyletnie auta cierpią już nie tylko na kiepskie uszczelnienia w drzwiach i trzeszczące szyberdachy, ale też na poważne awarie które zwyczajnie unieruchamiają auto.
Wychodzi przy tym żenująco niski poziom obsługi aso,które nie radzą sobie z tymi problemami ani pod względem czysto technicznym,ani organizacyjno wizerunkowym.

A co sądzicie o jakości przedniej szyby??
Po przejechaniu 60 K km mam tyle drobnych odprysków,że moje poprzednie gó...ne bmw nie miało tyle po 250 K km...
Kilka miesięcy po zakupie ,za wycieraczkę wpadł mi liść klonowy . Jeżdziłem z nim przez pół dnia-odrobinę padał deszcz- i niestety zostawił na szybie głęboką rysę długości 20 cm .LIŚĆ KLONOWY !
W takim wypadku ceny niemieckich "premium" powinny być już dano na minusie, bo te padła padają jak muchy w porównaniu do kia
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: matti »

Pyjter pisze: 21 maja 2021, 16:47
matti pisze: 21 maja 2021, 16:39 Kilka miesięcy po zakupie ,za wycieraczkę wpadł mi liść klonowy . Jeżdziłem z nim przez pół dnia-odrobinę padał deszcz- i niestety zostawił na szybie głęboką rysę długości 20 cm .LIŚĆ KLONOWY !
Nie liść klonowy a piach pod nim, skala Mohsa jest nieubłagana, każdą szybę tak załatwisz. Co do awaryjności - siedzisz na forum, gdzie przychodzą ludzie z problemami, cała reszta zwyczajnie jeździ samochodem od przeglądu do przeglądu i na fora czasu nie traci.

O tych zadowolonych klientach ASO też nie usłyszysz, jedynie o tych, którzy już podenerwowani piszą jedną opinię w trzech miejscach w Internecie. Osoba postronna to przeczyta i wyolbrzymia skalę problemu.
Hmm,w takim razie mój klon,pod którym stawiam czasem auto,rodzi liście od razu z piachem.
To już temat nawet do Science Magazine,a nie dla forum pięknych,acz niedorobionych koreańskich aut...

Uprzedzę Twoją drobiazgowość; auto było świeżo umyte.I mieszkam w mieście,daleko od intensywnego ruchu,nie przy kopalni piasku...
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: matti »

lukasmasdes pisze: 21 maja 2021, 17:30 Akurat kia raczej nie produkuje szyb. Na świecie jest kilku producentów, którzy je wytwarzają dla wielu marek. Możliwe, że dla bmw i kia robi je ta sama firma. Jeśli się zarysowała w takich okolicznościach, to jest mocno prawdopodobne, że w bmw też by się to stało. Nie sądzę, aby w bmw robili szafirowe przednie szyby. Ja w swoim aucie nie mam żadnych odprysków po 3 latach, a w poprzednim aucie po takim czasie miałem już kilka. Jednak nie przyszłoby mi do głowy, aby twierdzić, że w kia ma lepsze szyby. To jest tak losowa kwestia, że nie da się tego porównać
Oczywiście ma znaczenie,czy samochód służy na dojazdy do kościoła,czy jednak na co dzień.
Stinger jest moim 9tym autem. Wszystkie użytkowałem w taki sam sposób. To zdecydowanie najsłabsza szyba czołowa z dotychczasowych.
I tyle.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: Grunthor »

Moja Honda z 2004 roku ma na blacie 280 000 km i mam ze 6 malutkich odprysków(z wnętrza kompletnie niewidoczne). 2 dni temu w Toyota Yaris(2019) 13000 km żona dostała pierwszego strzała i nie dość, że są dwa ślady(jakby kamień się rozpadł i rykoszet) to jeszcze szyba pękła na 25 cm. Co bardziej śmieszne to kamień trafił przy krawędzi szyby, gdzie szyba powinna być najmocniejsza. Przyznam szczerze, że zaczynam wierzyć, że coś nie teges z tymi szybami w nowych autach...
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: matti »

Pojedyncze odpryski od uderzenia kamieniem to siła wyższa. Na to nie ma mocnych.
Ale u mnie cała szyba jest w takiej drobnej kaszce.W trakcie jazdy pod niskie słońce,z szyby robi się mleko. Po 60 tys km??
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: michal84 »

Ta szyba to rzeczywiście strasznie miękka względem innych aut. Nie wiem czy obecnie w innych markach jest to samo. W drugim aucie użytkowanym tak samo z roku 2016 szyba jest jak nowa, w stingerze zjechana, mimo znacznie mniejszego przebiegu.

To, że część jest w różnych markach samochodów od jednego producenta nie oznacza, że jest taka sama. Jest dokładnie taka, jaką producent samochodu zamówi u producenta szyb.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: ACextreme »

Może się mylę, a znać się nie znam, ale czy nie jest tak że producent może dobrać rodzaj szyby/szkła do samochodu tak jak producenci telefonów?
W ostatnich Iphone'ach były na zmianę szyby miękkie tak że się rysowały od patrzenia, albo super twarde i pękały od tak sobie, teraz chyba jest coś pomiędzy.
Stinger jeśli chodzi o nadwozie nie jest jakoś super sztywny jak sądzę, da się to odczuć np. wjeżdżając na krawężnik jednym kołem, czuć że bryła pracuje. Może dlatego szyba nie może być super twarda/sztywna, aby też jakoś tam znosiła naprężenia, a kosztem jest podatność na uszkodzenia?

Swoją drogą - gdzieś mi się w oczy kiedyś rzucił temat oklejania folią przedniej szyby tak jak się lakier okleja :shock:
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: hefajstos »

Kazde auto cierpi na jakies bolaczki - zobaczymy jak polifty, ktos mi mowil ze auta sie bierze poliftowe i z poprzednimi sie sprawdzalo - nie mialem problemow takich jak ludzie na forum majacy egzemplarze starsze o 2-3 lata przedlifowe.

Dlatego tez mi sie znudzilo posiadanie auta na wlasnosc i dopoki sobie moge na to pozwolic zmieniam co 3-4 lata i niech sie buja leasing / cesjonujacy ;) u nas kultura motoryzacyjna jest dosyc kiepska a ludzie to ogolnie flejtuchy patrzac na to co na myjniach przyjezdza / co ludzie oddaja w wypozyczalniach wiec malo kto zwraca uwage na odpryski czy to na przodzie auta czy szybie.

Swoja droga w kazdym poprzednim aucie mialem niewidzialna wycieraczke na szybie i syfy sie jakos mniej lepily.

A jak kogos wnerwiaja odpryski na masce / zderzaku / blotniku - okleic przod folia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”