Zakup pojazdu w salonie

forum użytkowników Kia Stinger
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: Grunthor »

Pyjter pisze: 20 maja 2021, 23:13 Swoją drogą skąd się wzięło, że to alcantara? We wszystkich prospektach jest napisane, że zamsz. Sam próbuję rozszyfrować co Kia pakuje na siedzenia, ale bez pocięcia tapicerki to się chyba jednoznacznie nigdy nie dowiem :lol:
Jak to zrobisz, wrzuć fotki plz :lol:
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: Pyjter »

Grunthor pisze: 20 maja 2021, 23:18 Jak to zrobisz, wrzuć fotki plz :lol:
:lol:

Mam nadzieję, że Kia przyoszczędziła i faktycznie władowała tam syntetyczny, a nie naturalny zamsz. Nawet wolę nie myśleć jakim piekłem będzie doczyszczenie naturalnej skóry zamszowej.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: hefajstos »

Passat ma ten sam typ tapicerki zamszowo-alcantara, wystarczy rozczesac zabrudzenie i jest ok

Kolega ma w sluzbkowym Passacie juz 3 lata a jest flejtuchem i nie widac za specjalnie zuzycia, skora juz wypierdziana po tym czasie w markach pospolitych
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: lukasmasdes »

matti pisze: 20 maja 2021, 18:56 W tym cudzie techniki skrzynia biegów z Ameryki,czy z Nanady-tak z ciekawości zapytam...
Z Saneskobar :)
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: lukasmasdes »

Dla zainteresowanych, dostałem wstępną wycenę w salonie za mojego Stingera 2.0 Gt Line z 2018 na około 130 000 zł. Stwierdzili, że ze względu na mały przebieg mogą go wystawić w programie premium, dlatego mogą dać za niego więcej. Powiem szczerze, że nie wiem, czy to dużo, czy mało?
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: Pyjter »

Uczciwie, na otomoto jest np. taka sztuka - https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sting ... d216df329c i cena określana jest jako powyżej średniej.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: hefajstos »

lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: lukasmasdes »

Niby tak, ale jak porównasz wśród krajowych aut, to cena nie jest powyżej średniej. W moim jest jeszcze niższy przebieg, około 40 k km, wiec może to też podniosło wycenę.

Z drugiej strony nie spodziewałem się takiej ilości Stingerów w amerykańskich wersjach. Myślę, że kupno takiej sztuki wiąże się z ogromnym ryzykiem. Po pierwsze większość z tych aut to zapewne polepione wraki. Po drugie jest bardzo duży problem z przestrojeniem radia, nawi i wielu innych. Trzecia rzecz to światła, które również wymagają przeróbek. Jakoś ciężko m uwierzyć, że te auta normalnie później działają. Również ich wnętrza robią wrażenie bardziej tandetnych. Dziwi mnie, że ludzie, tylko po to, żeby zaoszczędzić parę groszy, porywają się na takie ulepy. Pamiętam jak lata temu próbowałem sprzedać mojego passata, który miał przebieg 225 k km i byłem jego pierwszym właścicielem. Co drugi dzwoniący mówił, że drogo i duży przebieg, bo te na giełdzie to mają po 120 k km. Żeby zaraz nie było podobnie ze Stingerami, bo "drogo Panie, bo widziałem za 70 k zł" :)
Ostatnio zmieniony 21 maja 2021, 14:22 przez lukasmasdes, łącznie zmieniany 2 razy.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: hefajstos »

Ogolnie takie auta to z reguly pierwszy wlasciciel leasing/najem, drugi podobnie i dopiero przy trzecim trafia na rynek jako uzywka - raczej za duzo amatorow nie ma na auta typu Kia za 130 tys za gotowke - a tak przynamniej twierdza handlowcy ktorzy przedstawiali "cykl zycia nowego auta" ktore jako nowe kosztuje w rejonach 150-170 tys
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: matti »

Będą spadać te ceny i to gwałtownie.
Zaczynają wypadać różne trupy z szafy.
Trzyletnie auta cierpią już nie tylko na kiepskie uszczelnienia w drzwiach i trzeszczące szyberdachy, ale też na poważne awarie które zwyczajnie unieruchamiają auto.
Wychodzi przy tym żenująco niski poziom obsługi aso,które nie radzą sobie z tymi problemami ani pod względem czysto technicznym,ani organizacyjno wizerunkowym.

A co sądzicie o jakości przedniej szyby??
Po przejechaniu 60 K km mam tyle drobnych odprysków,że moje poprzednie gó...ne bmw nie miało tyle po 250 K km...
Kilka miesięcy po zakupie ,za wycieraczkę wpadł mi liść klonowy . Jeżdziłem z nim przez pół dnia-odrobinę padał deszcz- i niestety zostawił na szybie głęboką rysę długości 20 cm .LIŚĆ KLONOWY !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”