Zakup pojazdu w salonie

forum użytkowników Kia Stinger
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: matti »

Okleiłem cały przód,choć nie szybę. Nie sądziłem,że jest aż tak kiepska.
Poz tym folia nie jest idealnym rozwiązaniem,folia nie jest PANCERNA. Jeśli oberwiesz kamieniem,to folia ulega uszkodzeniu,rozcięciu. Musisz ją wymienić,zwłaszcza w przypadku szyby czołowej,na której pracują wycieraczki. I 5-7 stówek w plecy...
Nie podoba mi się taka niezawodność w wersji koreańskiej.
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 134
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12
model samochodu: Jest: Kia ProCeed 1.6 T-GDI DCT + TEC + AEB + PRE + SRF
Był: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT LINE + RED + TEC + ECS + SRF

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: geegles »

Ale odpryski na zderzaku, masce, szybie od kamieni nazywasz zawodnością?
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: Grunthor »

matti pisze: 21 maja 2021, 20:30 Okleiłem cały przód,choć nie szybę. Nie sądziłem,że jest aż tak kiepska.
Poz tym folia nie jest idealnym rozwiązaniem,folia nie jest PANCERNA. Jeśli oberwiesz kamieniem,to folia ulega uszkodzeniu,rozcięciu. Musisz ją wymienić,zwłaszcza w przypadku szyby czołowej,na której pracują wycieraczki. I 5-7 stówek w plecy...
Nie podoba mi się taka niezawodność w wersji koreańskiej.
Nie do końca jest tak jak mówisz. Rzeczywiście folia może poddać się i uszkodzić, jednakże pod wpływem temperatury sama się "zregeneruje". Wystarczy, że postawisz ją tak aby słońce podgrzało. Nie będzie znaku. W zimniejsze dni oczywiście trochę gorzej, ale suszarka, czy delikatnie opalareczka i też idzie ogarnąć groźniejsze uszkodzenia. Rzecz jasna, tak jak powiedziałeś "folia nie jest pancerna" i przy silnym uderzeniu i folia nic nie pomoże. Ale zawsze istnieje szansa, że będzie odprysk a nie "sznyt" na pół szyby^^.
Z ciekawości, ile oklejenie całego frontu Cię kosztowało??
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: matti »

geegles pisze: 21 maja 2021, 21:47 Ale odpryski na zderzaku, masce, szybie od kamieni nazywasz zawodnością?
Nie,nie odpryski od kamieni,tylko drobną kaszkę na całej powierzchni szyby.
Przypuszczam ,że to od piasku i drobnych zanieczyszczeń obecnych na drogach.
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: matti »

Grunthor pisze: 21 maja 2021, 22:59
matti pisze: 21 maja 2021, 20:30 Okleiłem cały przód,choć nie szybę. Nie sądziłem,że jest aż tak kiepska.
Poz tym folia nie jest idealnym rozwiązaniem,folia nie jest PANCERNA. Jeśli oberwiesz kamieniem,to folia ulega uszkodzeniu,rozcięciu. Musisz ją wymienić,zwłaszcza w przypadku szyby czołowej,na której pracują wycieraczki. I 5-7 stówek w plecy...
Nie podoba mi się taka niezawodność w wersji koreańskiej.
Nie do końca jest tak jak mówisz. Rzeczywiście folia może poddać się i uszkodzić, jednakże pod wpływem temperatury sama się "zregeneruje". Wystarczy, że postawisz ją tak aby słońce podgrzało. Nie będzie znaku. W zimniejsze dni oczywiście trochę gorzej, ale suszarka, czy delikatnie opalareczka i też idzie ogarnąć groźniejsze uszkodzenia. Rzecz jasna, tak jak powiedziałeś "folia nie jest pancerna" i przy silnym uderzeniu i folia nic nie pomoże. Ale zawsze istnieje szansa, że będzie odprysk a nie "sznyt" na pół szyby^^.
Z ciekawości, ile oklejenie całego frontu Cię kosztowało??
Drobne uszkodzenia,nawet drobne ubytki owszem,można naprawić.Ale nie rozcięcie folii do oklejonego elementu.
Okleiłem zderzak,maskę,lampy,lusterka. Zapłaciłem 2tys. Ale to była wiosna 2018. Zdaje się,że dziś to już nierealna kwota.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: lukasmasdes »

Dzisiaj dostałem Stingera na testy. Udało mi się zrobić nim trasę i trochę pojeździć po mieście. Pomijam różnice pomiędzy R4 i v6, bo to dwa różne auta, ale jakość materaców w środku i wyciszenie są na duży plus.

Po stingerze dostałem jeszcze na pół godziny cuprę formentora 310 km i nie powaliło mnie to auto. Po pierwsze jest bardzo głośno w środku powyżej 130. Po drugie w porównaniu do Stingera nie czuć tej dynamiki. Auto trzeba mocno cisnąć żeby chciało jechać, a i tak obywa się to strasznie mało płynnie. Cena również mało atrakcyjna 230 k zł
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: hefajstos »

Tez rozwazalem Formentora i ciesze sie ze wybralem Stingera. Na autostradzie lekkie podmuchy i suvem juz miota, dodatkowo system multimedialny w zimie nie reaguje na dotyk (problem wszystkich nowych vag oprocz Audi) i 2.0 TSI po dotarciu brzmi jeszcze gorzej (mialem Cupre) zwlaszcza na wysokich obrotach.

Jak oceniasz polifta do swojego trzylatka? Poprawili choroby wieku dzieciecego?
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: Grunthor »

matti pisze: 22 maja 2021, 11:04 Drobne uszkodzenia,nawet drobne ubytki owszem,można naprawić.Ale nie rozcięcie folii do oklejonego elementu.
Okleiłem zderzak,maskę,lampy,lusterka. Zapłaciłem 2tys. Ale to była wiosna 2018. Zdaje się,że dziś to już nierealna kwota.
Tak czy siak 2 tys. to bardzo zacna cena :D
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: lukasmasdes »

hefajstos pisze: 22 maja 2021, 19:14 Tez rozwazalem Formentora i ciesze sie ze wybralem Stingera. Na autostradzie lekkie podmuchy i suvem juz miota, dodatkowo system multimedialny w zimie nie reaguje na dotyk (problem wszystkich nowych vag oprocz Audi) i 2.0 TSI po dotarciu brzmi jeszcze gorzej (mialem Cupre) zwlaszcza na wysokich obrotach.

Jak oceniasz polifta do swojego trzylatka? Poprawili choroby wieku dzieciecego?
Pierwsza zmiana to jakość kamer. Teraz obraz jest dużo lepszy i bardziej ostry. Nie wiem czy to zasługa samych kamer, czy po prosty lepszego wyświetlacza. Druga rzecz na plus to siedzenia, moim zdaniem są wygodniejsze. Mają dłuższe siedziska i są lepiej wyprofilowane. Trzeci plus to jakość materiałów i ich spasowanie. Czwarty to lepsze wyciszenie.

Do gustu nie przypadł mi natomiast ten nowy sytem pokazujący obraz z martwego pola, asystent znaków drogowych, który miga po przekroczeniu prędkości nawet o jeden kilometr.

Trochę za krótko go miałem, żeby coś więcej stwierdzić. Jeśli chodzi o choroby wieku dziecięcego to też żadnych nie zauważyłem, ale w moim aucie również niczego takiego mie było. Jedynie raz zapracował mi przedni reflektor po wizycie na myjni w zimie. Poza tym nie zauważyłem u mnie żadnych problemów
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Zakup pojazdu w salonie

Post autor: Grunthor »

lukasmasdes pisze: 23 maja 2021, 18:45 Pierwsza zmiana to jakość kamer. Teraz obraz jest dużo lepszy i bardziej ostry. Nie wiem czy to zasługa samych kamer, czy po prosty lepszego wyświetlacza. Druga rzecz na plus to siedzenia, moim zdaniem są wygodniejsze. Mają dłuższe siedziska i są lepiej wyprofilowane. Trzeci plus to jakość materiałów i ich spasowanie. Czwarty to lepsze wyciszenie.

Do gustu nie przypadł mi natomiast ten nowy sytem pokazujący obraz z martwego pola, asystent znaków drogowych, który miga po przekroczeniu prędkości nawet o jeden kilometr.

Trochę za krótko go miałem, żeby coś więcej stwierdzić. Jeśli chodzi o choroby wieku dziecięcego to też żadnych nie zauważyłem, ale w moim aucie również niczego takiego mie było. Jedynie raz zapracował mi przedni reflektor po wizycie na myjni w zimie. Poza tym nie zauważyłem u mnie żadnych problemów
Nie wiem czy mówimy o tym samym, ale na testowej jeździe przy każym skręcie z kierounkowskazem włącza się kamera boczna. Jest to trochę irytujące dla kogoś kto wychowany jest bez takich "fancy" udogodnień w starym gruziku^^.
A tego asystenta znaków drogowych można wyłączyć?? U mnie w Yarisie(2019) też jest i musiałęm go wyłączyć bo bardziej przeszkadzał niż pomagał(czasem źle czytał znaki)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”