BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

forum użytkowników Kia Stinger
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: Grunthor »

GeRRaD pisze: 08 kwie 2021, 08:50 Mała rada zanim przerobicie wydechy, sprawdźcie jak będzie to wyglądać na długiej autostradowej trasie - większość wydechów ma niestety efekt drona przy użytecznych obrotach ok 2000 i niezależnie od klap - wtedy będzie boleć głowa, a Stinger do Grand Tursimo na długie trasy.
Mógłbyś wyjaśnić "efekt drona". NIekomfortowa się prowadzi auto, gdy ten wydech ma zamknięte klapy??
Jeżeli masz doświadczenie jak to weryfikować to prosiłbym o PROTIPa ;-)
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: GeRRaD »

Efekt drona - charakterystyczne denerwujące buczenie - wibracje w zakresie obrotów 1500 - 2500. Jechałem w Stingerze z wydechem z klapami od MG montowanym w ASO i niestety był ten efekt :( - więcej polecam szukać w necie pod drone effect exchaust itp ;)
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: Grunthor »

GeRRaD pisze: 08 kwie 2021, 11:48 Efekt drona - charakterystyczne denerwujące buczenie - wibracje w zakresie obrotów 1500 - 2500. Jechałem w Stingerze z wydechem z klapami od MG montowanym w ASO i niestety był ten efekt :( - więcej polecam szukać w necie pod drone effect exchaust itp ;)
Dzięki!!!
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: hefajstos »

W sumie z tym wydechem troche racji, w kazdej recenzji sa uwagi ze wydech za cichy / nieslyszalny.. ale to jest krazownik do tras a nie hothatch, to ze ma V6 nie oznacza ze jest rajdowka - kiedys kazdy porzadny sedan mial V6 i nikt sie nimi nie scigal.. a ze przy okazji ma fajny naped i sie dobrze prowadzi :D rozwaze temat zeby nie przedobrzyc jak juz auto przyjedzie, sam zmieniam z hothatcha na Stingera z tego wzgledu, ze juz mi sie znudzily te male pierdzace kompakty ktore musza prezyc muskuly na kazdych swiatlach :D
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: Niko123 »

Auto wygląda agresywnie i fabryczny za cichy, to nie limuzyna jak BMW 7 że sportowy wydech nie pasuje do auta, generalnie z tego co czytam problem z klapami w wydechach do stingera taki że przy zamkniętych klapach na trasie jest głośniej od seri , jest wiele producentów, podobno są jakieś z tłumikiem nierezonansowym i z klapami a rezonansowe z klapami są głośniejsze.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2021, 07:38 przez Niko123, łącznie zmieniany 1 raz.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: Grunthor »

hefajstos pisze: 08 kwie 2021, 21:18 W sumie z tym wydechem troche racji, w kazdej recenzji sa uwagi ze wydech za cichy / nieslyszalny.. ale to jest krazownik do tras a nie hothatch, to ze ma V6 nie oznacza ze jest rajdowka - kiedys kazdy porzadny sedan mial V6 i nikt sie nimi nie scigal.. a ze przy okazji ma fajny naped i sie dobrze prowadzi :D rozwaze temat zeby nie przedobrzyc jak juz auto przyjedzie, sam zmieniam z hothatcha na Stingera z tego wzgledu, ze juz mi sie znudzily te male pierdzace kompakty ktore musza prezyc muskuly na kazdych swiatlach :D
Jak dla mnie jedno nie wyklucza drugiego ;-). Też zamierzam przesiąść się z hothatcha. 3 aut w domu nie pomieszczę, a jednak człowiek chciałby kapkę sportu poczuć na własnej skórze :D . A teraz pseudoekologia tak ucina jaja autom, że za chwilę wszędzie będą R3-R4 , gdzie ja miałem nadzieję, że z wiekiem(oczywiście własnym) będę tylko zwiększał ilość cylindrów pod maską^^
adzinek7
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2022, 11:42
model samochodu: Kia Stinger RM2022

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: adzinek7 »

Panowie, podjąłem decyzję w sprawie zakupu wydechu aktywnego od BAQ.
Pozostaje pytanie czy zdecydować się na układ rezonowany czy nierezonowany.
Macie doświadczenia w tym zakresie?
Chciałbym, żeby brzmiało dużo lepiej niż seria, żebym słyszał to w aucie, a z drugiej chcę uniknąć dudnienia/marudzenia żony na trasie.
Karol84
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2022, 07:53
model samochodu: Kia stinger gt 3.3

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: Karol84 »

Ja mam u siebie aktywny wydech Sporttig jestem bardzo zadowolony.Chlopaki przerobili już kilkadziesiąt stinger ów :) Wszystko git
greggoor
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2019, 20:49
model samochodu: Stinger

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: greggoor »

Daj znac jak zamontujesz jakis filmik czy cos no i jestem ciekawy czy zrobia ci to w ciagu 1dnia ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”