BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

forum użytkowników Kia Stinger
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: hefajstos »

Czesc,

Czy ktos z forumowiczow ma / mial doczynienia z firma BAQ Exhaust i ich wydechem z klapami do Stingera GT?

Niestety wersja poliftowa w Europie nie ma wydechu z klapami wiec nadal pozostaje lekki niedosyt zwiazany z wydechem.

Ewentualnie jesli ktos w ciagu ostatnich 2 lat montowal akcesoryjny wydech w ASO - jaka firma za tym stoi, nadal MG Motorsport?
Niko123
Posty: 518
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: Niko123 »

W DE wersja po 2 lifcie ma wydech z klapami za 2600 euro w ASO.
Awatar użytkownika
Speedy_Gonzalez
Posty: 36
Rejestracja: 28 mar 2019, 21:30
model samochodu: Kia Stinger GT

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: Speedy_Gonzalez »

Mam MG montowany przy zakupie w ASO.
Jestem zadowolony. Wydech z klapami.
KIA SINGER GT 2019
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: Grunthor »

Speedy_Gonzalez pisze: 31 mar 2021, 09:42 Mam MG montowany przy zakupie w ASO.
Jestem zadowolony. Wydech z klapami.
Jaki wyszedł Ci koszt takiego wydechu??(o ile to nie tajemnica)
Czy zmieniły się osiągi auta??

Pozdrawiam
baniaq
Posty: 10
Rejestracja: 07 kwie 2021, 13:24
model samochodu: Stinger

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: baniaq »

U mnie jest zamontowany El-Tec, też w ASO.
Sam wydech jest bdb+, niesamowicie cichy jak jest zamknięty oraz odpowiednio głośny gdy jest nagrzany (po trasie jest słyszalny micro popcorn).
Wprawdzie ASO spi******ło montaż (położyli koło zapasowe na wężach podciśnienia do sterowania klapami), jednak wszystko zostało poprawione bezpośrednio przez El-Teca w ich warsztacie, na gwarancji.
Awatar użytkownika
Speedy_Gonzalez
Posty: 36
Rejestracja: 28 mar 2019, 21:30
model samochodu: Kia Stinger GT

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: Speedy_Gonzalez »

Grunthor pisze: 07 kwie 2021, 13:47
Speedy_Gonzalez pisze: 31 mar 2021, 09:42 Mam MG montowany przy zakupie w ASO.
Jestem zadowolony. Wydech z klapami.
Jaki wyszedł Ci koszt takiego wydechu??(o ile to nie tajemnica)
Czy zmieniły się osiągi auta??

Pozdrawiam
Zapłaciłem 9000 zł. Co do osiągów to nie mam porównania, nie przejechałem nawet km na fabrycznym wydechu. Ogólnie polecam wydechy z "klapami", nie da się robić długich tras na głośnym wydechu, a nawet tryb cichy brzmi dużo lepiej niż fabryka.
KIA SINGER GT 2019
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: hefajstos »

Slyszalem na zywo BAQ catback resonated w Stingerze z GPF, brzmi bajecznie, lepiej niz fabryczne RS5 z GPF

Juz wiem co wybiore jak woz sie wyprodukuje :D
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: GeRRaD »

Mała rada zanim przerobicie wydechy, sprawdźcie jak będzie to wyglądać na długiej autostradowej trasie - większość wydechów ma niestety efekt drona przy użytecznych obrotach ok 2000 i niezależnie od klap - wtedy będzie boleć głowa, a Stinger do Grand Tursimo na długie trasy.

Ja zostaję przy serii - głośny wydech jest ciekawy jedynie na parkingu i do startu spod świateł, w trasie niestety męczy :( Ciszej jedziesz - dalej zajedziesz i drogówka tak szybko nas nie zobaczy ;)
Black3426
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2021, 06:38
model samochodu: Stinger po lifcie

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: Black3426 »

GeRRaD pisze: 08 kwie 2021, 08:50 Mała rada zanim przerobicie wydechy, sprawdźcie jak będzie to wyglądać na długiej autostradowej trasie - większość wydechów ma niestety efekt drona przy użytecznych obrotach ok 2000 i niezależnie od klap - wtedy będzie boleć głowa, a Stinger do Grand Tursimo na długie trasy.

Ja zostaję przy serii - głośny wydech jest ciekawy jedynie na parkingu i do startu spod świateł, w trasie niestety męczy :( Ciszej jedziesz - dalej zajedziesz i drogówka tak szybko nas nie zobaczy ;)
Mam dokładnie takie samo podejście - doświadczenia z autopsji na innym samochodzie z silnikiem V8. Wydech w trybie sportowym brzmi tam rewelacyjnie (fabryczny z możliwością zmiany ustawień) - na krótkie trasy, przegazówki rewelacja. W dłuższej trasie ciężko się tak podróżuje - po prostu boli od tego głowa.
Niko123
Posty: 518
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: BAQ Exhaust - wydech do GT, jakieś doświadczenia?

Post autor: Niko123 »

Super kompromis mam w maździe 6 ,2,5,l, wydech dedykowany Ulter, niestety nie robią do stingera i do 1,5 tys fajnie mruczy a na autostradzie jak seria, wcale go nie słychać od 2tys obr., No jak się jedzie 100 km to obroty są mniejsze jak 2 tys ale to i tak delikatny pomruk w kabinie.

W stinger 3,3 wydech z klapami dobra sprawa tylko do miasta, i pod chipa bo sam wydech troszkę daje km i nm że jest odblokowany.
Robię trasy De vs pl po 2 tys km i nie wiem czy wydech do stingera jest dla mnie , ale w mieście chciałbym glosniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”