Absurdalnie wysokie spalanie Kia Stinger 2.0 po wymianie silnika

forum użytkowników Kia Stinger
dibi
Posty: 13
Rejestracja: 20 sty 2021, 08:53
model samochodu: Kia Stinger 2.0 GT-Line

Absurdalnie wysokie spalanie Kia Stinger 2.0 po wymianie silnika

Post autor: dibi »

Cześć,

Od stycznia jeżdżę Stingerem 2.0. Wymieniałem w nim silnik bo poprzedniemu właścicielowi się popsuł przez wymianę świec na niezgodne z tym silnikiem. Zamontowałem używany silnik z przebiegiem 9000 km w ASO i jestem przerażony spalaniem tego auta w mieście... Czy to normalne, że przy spokojnej jeździe po Krakowie kończę dzień z wynikiem 17-20 litrów po przejechaniu 15-20 km? Zaznaczam, że przy spokojnej jeździe - żadnych szaleństw. Czasem jak jadę tylko z końca miasta na drugi koniec i większość dystansu pokonuję płynnie jadąc to zejdę do 14 litrów. Po mniejszej miejscowości gdzie nie ma korków zazwyczaj zatrzymuję się na 16 litrach. W trasie też rewelacji nie ma - spokojna jazda zgodnie z ruchem na trasie Kraków-> Zakopane to średnia 10 litrów. Najmniej udało mi się osiągnąć 8 litrów na trasie Kraków-> Łódź, ale w warunkach bardzo trudnych (padający śnieg) i jadąc bardzo powoli.

Nie jeździłem tym autem przed wymianą silnika, więc nie wiem czy to normalne. Ale z opinii które czytałem nastawiałem się na średnie spalanie około 10 litrów, a tymczasem 10 to mi pali na trasie przy spokojnej jeździe. Jak to wygląda u Was? To normalne czy jednak coś się u mnie podziało przy przekładce silnika?
Lecho
Posty: 65
Rejestracja: 25 lip 2019, 23:22
model samochodu: Kia Stinger 2,0 T-GDI L 2019

Re: Absurdalnie wysokie spalanie Kia Stinger 2.0 po wymianie silnika

Post autor: Lecho »

witaj , ciekawe gdzie kupiłeś ten silnik ? bo patrząc na przebieg to być może z mojego Stingera który został ukradziony parę miesięcy temu i miałem problemy z gpf-em , pozdrawiam :oops:
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Absurdalnie wysokie spalanie Kia Stinger 2.0 po wymianie silnika

Post autor: Konan »

mozna to sprawdzic poprzez numery silnika - o ile nie zostaly przebite
dibi
Posty: 13
Rejestracja: 20 sty 2021, 08:53
model samochodu: Kia Stinger 2.0 GT-Line

Re: Absurdalnie wysokie spalanie Kia Stinger 2.0 po wymianie silnika

Post autor: dibi »

Silnik był z Niemieckiego egzemplarza, jest bez GPFu. Jakie miałeś spalanie w swoim z GPFem?
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: Absurdalnie wysokie spalanie Kia Stinger 2.0 po wymianie silnika

Post autor: jerac.lego »

Zaraz, silnik jest bez GPFu, ale czy auto jest bez GPFu? Nie wiem czy silnik wymienia się razem z układem wydechowym, ale strzelałbym że nie?

Z którego roku jest to auto?

A spalanie jest za duże.

W mieście mam, owszem, 17-18, ale na 5 kilometrowej trasie. I jeszcze na dodatek jest na niej koło 10 świateł. Jak jadę gdzieś dalej i nie ma jakiś tragicznych korków to jest tak 11-12 i to jest realne spalanie w mieście.

Jak się wypala to jest 21-23 na 5km i później około 15, więc wciąż mniej.

W trasie bardzo różnie, 10 z groszami mam jadąc 160 przez większość czasu, ale wiatr potrafi dodać albo ująć z litr.

Generalnie to auto nie będzie miało 10L/100, chyba że będziesz bardzo emerycko jeździł - mimo to, to co piszesz, to jest nieco więcej niż powinno być.
dibi
Posty: 13
Rejestracja: 20 sty 2021, 08:53
model samochodu: Kia Stinger 2.0 GT-Line

Re: Absurdalnie wysokie spalanie Kia Stinger 2.0 po wymianie silnika

Post autor: dibi »

Auto z roku 2018, fabrycznie bez GPF. 11-12 litrów w mieście to nigdy chyba nie miałem. Tak samo jak 10 litrów przy 160km/h. Ktoś się jeszcze wypowie?
Awatar użytkownika
jurass
Posty: 78
Rejestracja: 15 sty 2019, 20:42

Re: Absurdalnie wysokie spalanie Kia Stinger 2.0 po wymianie silnika

Post autor: jurass »

dibi pisze: 16 mar 2021, 09:43 Ale z opinii które czytałem nastawiałem się na średnie spalanie około 10 litrów, a tymczasem 10 to mi pali na trasie przy spokojnej jeździe. Jak to wygląda u Was? To normalne czy jednak coś się u mnie podziało przy przekładce silnika?
Ja mam wprawdzie inne auto (jak w podpisie) i z 4x4, ale silnik podobnego rodzaju. Takie spalanie jak podajesz jest zupełnie normalne u mnie. Po 46 tys. km mam średnią 12.4 l/100 km. A cuda z niskim spalaniem, to tylko w VAGu, albo jak się na gaz nie naciska i przy totalnie emeryckiej jeździe.
Opel Insignia GS 2.0T 260 KM AT8 4x4
DrA
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:41
model samochodu: Arteon R

Re: Absurdalnie wysokie spalanie Kia Stinger 2.0 po wymianie silnika

Post autor: DrA »

jurass pisze: 16 mar 2021, 13:08
dibi pisze: 16 mar 2021, 09:43 Ale z opinii które czytałem nastawiałem się na średnie spalanie około 10 litrów, a tymczasem 10 to mi pali na trasie przy spokojnej jeździe. Jak to wygląda u Was? To normalne czy jednak coś się u mnie podziało przy przekładce silnika?
Ja mam wprawdzie inne auto (jak w podpisie) i z 4x4, ale silnik podobnego rodzaju. Takie spalanie jak podajesz jest zupełnie normalne u mnie. Po 46 tys. km mam średnią 12.4 l/100 km. A cuda z niskim spalaniem, to tylko w VAGu, albo jak się na gaz nie naciska i przy totalnie emeryckiej jeździe.
VAG z DSG w mieście pali zauważalnie mniej niz Stinger. U mnie to jest na stalej trasie do pracy jakies 3l różnicy.
Na autostradzie różnicy praktycznie nie ma.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Absurdalnie wysokie spalanie Kia Stinger 2.0 po wymianie silnika

Post autor: lukasmasdes »

Mam wersję z 2018 bez GPF i w mieście na przy odcinkach 10-15 km spala mi średnio 10-12 l, w zależności od natężenia. Na trasie szybkiego ruchu przy prędkościach 130-150 9 l, a na innych drogach przy prędkościach 90-120 7-8 l
Średnia według komputera z 38 k km to 9,2 l
marekplu
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:05
model samochodu: Stinger 2.0 245 KM 2019

Re: Absurdalnie wysokie spalanie Kia Stinger 2.0 po wymianie silnika

Post autor: marekplu »

Jak nie wypala sie gpf to spalanie u mnie takie:
miasto do 10 km - 12-16 l/100 km
miasto powyzej 10 km - 10-12
autostrada 130-140 km/h - 8.5-9.5
trasa poza autostradą 70-100 km/h - 7.5-8

srednia z ostatnich 2500 km - 9.3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”