Nadmierne parowanie lamp przednich - ASO nie widzi problemu.

forum użytkowników Kia Stinger
dibi
Posty: 13
Rejestracja: 20 sty 2021, 08:53
model samochodu: Kia Stinger 2.0 GT-Line

Nadmierne parowanie lamp przednich - ASO nie widzi problemu.

Post autor: dibi »

Pytanie do Was forumowicze jak trzymają się Wasze lampy z przodu? Od 2 tygodni mam Stingera z 2018 roku i jest masakra... Parują te lampy niemiłosiernie. Myślałem, że to kwestia mrozów by były teraz duże, ale mamy teraz odwilż i przejechanie drobnego dystansu sprawia, że lampy niemalże do połowy są zaparowane. Zgłaszałem problem na gwarancji, ale uznali, że jest to jakiś punkt rosy czy coś takiego. Serwis twierdzi, że możemy próbować dalej drążyć temat ale potrzeba rozebrać tam dużo rzeczy i jeśli mi tego nie uznają dalej to muszę zapłacić za robotę około 400 zł. Proponują mi też wymianę jakiejś rzeczy w lampach co niby ma za zadanie pochłaniać wilgoć. Koszt 120 zł.

W załączniku daję zdjęcia jak wyglądają moje lampy po normalnej jeździe na co dzień. Samochód którym jeździłem stał teraz nieużywany prawie 4 msc zanim go kupiłem. Myślicie, że to może być powód parowania? Miał ktoś z Was podobne problemy z lampami?
Załączniki
IMG_20210117_210638 (Duży).jpg
IMG_20210117_210632 (Duży).jpg
XaAaR
Posty: 27
Rejestracja: 08 lut 2019, 18:12
model samochodu: Kia Stinger GT MY2019

Re: Nadmierne parowanie lamp przednich - ASO nie widzi problemu.

Post autor: XaAaR »

U mnie przez blisko 2 lata lampy zaparowały tylko raz, nawet nie zdążyłem zgłosić tematu do ASO, bo odparowały same na drugi dzień.
Stinger GT 3.3 V6 2019
slwkk
Posty: 131
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Nadmierne parowanie lamp przednich - ASO nie widzi problemu.

Post autor: slwkk »

Przerabiałem temat w nowym Hyundai Tucson , a że koncern w zasadzie ten sam, więc spodziewam się niestety, że te samo rozwiązanie na miarę XXI wieku stosują w KIA... mianowicie chodzi o osuszacze, które wkładają do reflektorów full led, mniej więcej coś takiego jak te małe woreczki, które możesz znaleźć w pudełku z nowymi butami/ubraniami.

U mnie wymiana osuszaczy na nowe rozwiązała tymczasowo problem - oczywiście do czasu, gdy absorbery wilgoci stracą swoje właściwości, wtedy ponownie trzeba będzie wymienić.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Nadmierne parowanie lamp przednich - ASO nie widzi problemu.

Post autor: kon »

Jeśli lampy mają jakieś zaślepki/dekielki technologiczne, to spróbowałbym otworzyć je i wybrać się na przejażdżkę. Żeby trochę przewietrzyć lampy i wygonić ten nadmiar wilgoci.
Niko123
Posty: 517
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Nadmierne parowanie lamp przednich - ASO nie widzi problemu.

Post autor: Niko123 »

Parowanie lamp to często problem z odpowietrznikiem lamp.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Nadmierne parowanie lamp przednich - ASO nie widzi problemu.

Post autor: lukasmasdes »

U mnie na przestrzeni prawie 3 lat takie zjawisko również pojawiło się tylko raz, po umyciu auta na myjni bezdotykowej, ale po około 1 h już nic nie było widać.

Kiedyś pamiętam, jak zaczął parować mi reflektor w Fiacie Bravo, to ASO bez mrugnięcia okiem go wymieniło. Jeśli to się u Ciebie dzieje ciągle to dziwne, że Kia nie chce tego uznać za wadę.
nylek
Posty: 39
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:40

Re: Nadmierne parowanie lamp przednich - ASO nie widzi problemu.

Post autor: nylek »

potwierdzam w Stingerze i Xceed zaparowane lampy zauważyłem po myjni
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Nadmierne parowanie lamp przednich - ASO nie widzi problemu.

Post autor: GeRRaD »

U mnie również para powstaje po myjni bezdotykowej jak się poleje na reflektory - ale później objawy mijają bo garażuję auto. W innych autach też mam podobnie - więc wilgoć nie służy i trzeba autka garażować ;) Na plus że to zawilgocenie poza estetyką nie wpływa na trwałość xenonów, więc i na ledy w Stingerze tym bardziej nie powinna.
Rob
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2021, 21:33
model samochodu: Stinger Gt

Re: Nadmierne parowanie lamp przednich - ASO nie widzi problemu.

Post autor: Rob »

Witam kolegów,

Mam od niedawna Stingera GT z 2018 i parują mi lampy.
Po nocy w garażu jest OK.
Problem pojawia się i po myjni i po deszczu.
Będę zgłaszał na przeglądzie.
Goly335
Posty: 78
Rejestracja: 12 wrz 2018, 23:51

Re: Nadmierne parowanie lamp przednich - ASO nie widzi problemu.

Post autor: Goly335 »

Rob pisze: 31 sty 2021, 21:41 Witam kolegów,

Mam od niedawna Stingera GT z 2018 i parują mi lampy.
Po nocy w garażu jest OK.
Problem pojawia się i po myjni i po deszczu.
Będę zgłaszał na przeglądzie.
To nie problem tylko czysta fizyka...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”