KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

forum użytkowników Kia Stinger
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: michal84 »

Firmy montujące.zabezpieczenia konkurencyjne do omegi mają w opisach informację, że nie naruszają instalacji a wpinają się w fabryczne miejsca. Poza tym nawet jakby to przecież zabezpieczenie kradziezowe nie anuluje Ci gwarancji na napęd. Na resztę jest 3 lata nie 7.
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: marcinek82 »

Niko123 pisze: 09 sty 2021, 22:11 Koło kluczy w etui czarnym jest pastylka omegi.
Dokladnie tak samo wyglada ta "pastylka", tylko ze jest logo KIA.
Gdy pytalem w ASO przed montazem, to doradca serwisowy powiedzial mi ze nie naruszaja instalacji elektrycznej tylko jest to gdzies wpinane. Pozatym maja tylko jednego elektryka ktory to montuje (wie gdzie i jak to wpiac), i podobno nie zaklada tego w tych samych miejscach.
Aha, i jeszcze jedno. Warto sobie zapamietac ten pin albo ustawic swoj, bo bateria mi wytrzymala 9 miesiecy (kilka dni przed koncem system sygnalizuje slaba baterie), a jak juz padnie to tylko pin pozwoli odpalic auto.
jacenty
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2020, 19:09
model samochodu: Procced 1.6 GT

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: jacenty »

marcinek82 pisze: 10 sty 2021, 12:30 Pozatym maja tylko jednego elektryka ktory to montuje (wie gdzie i jak to wpiac), i podobno nie zaklada tego w tych samych miejscach.
Tak, tak...
henryk.sliwa
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2021, 17:49
model samochodu: Stinger GT

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: henryk.sliwa »

wegi pisze: 17 gru 2020, 17:24 Nagłośnilem temat u Zachara już. Jesteśmy w trakcie korespondencji z centralą.
Jest jakaś odpowiedź z centrali? Na moje pytania odpowiadają, że ich auta są dobrze zabezpieczone. Mojego stingera skradziono 8.11.2020, mam nagranie z kamer monitoringu i niestety ochronę kluczyka możecie sobie odpuścić, stingery po prostu biorą jak swoje bez konieczności użycia Waszego klucza. W chwili kradzieży byłem 10km od miejsca gdzie 20 minut wcześniej pozostawiłem auto. Cała kradzież trwała 1 minutę, gość podszedł do bagażnika postał przy nim 10 sekund, odszedł na 40 sekund, wrócił do auta i otworzył jak właściwym kluczykiem, wsiadł i po 5 sekundach odjechał.
Złodzieje wzięli również stingera z salonu na Połczyńskiej w Warszawie, było to chwilę przed kradzieżą mojego.
wegi
Posty: 31
Rejestracja: 06 mar 2017, 14:58
model samochodu: KIA

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: wegi »

henryk.sliwa pisze: 11 sty 2021, 17:59
wegi pisze: 17 gru 2020, 17:24 Nagłośnilem temat u Zachara już. Jesteśmy w trakcie korespondencji z centralą.
Jest jakaś odpowiedź z centrali? Na moje pytania odpowiadają, że ich auta są dobrze zabezpieczone. Mojego stingera skradziono 8.11.2020, mam nagranie z kamer monitoringu i niestety ochronę kluczyka możecie sobie odpuścić, stingery po prostu biorą jak swoje bez konieczności użycia Waszego klucza. W chwili kradzieży byłem 10km od miejsca gdzie 20 minut wcześniej pozostawiłem auto. Cała kradzież trwała 1 minutę, gość podszedł do bagażnika postał przy nim 10 sekund, odszedł na 40 sekund, wrócił do auta i otworzył jak właściwym kluczykiem, wsiadł i po 5 sekundach odjechał.
Złodzieje wzięli również stingera z salonu na Połczyńskiej w Warszawie, było to chwilę przed kradzieżą mojego.
Generalnie nic porywającego. Tzn. nie ukrywają, że problem istnieje, zwłaszcza w Warszawie. Centrala w Korei podobno wie o problemie i R&D pracuje nad rozwiązaniem, ale oczywiście bez żadnych terminów. Jako Polska centrala zrobili co mogli - wprowadzili ofertę 2 dodatkowych systemów do oferty i upewnili się, że w każdym ASO będą potrafili je założyć. Tyle...
Mar
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:48
model samochodu: Stinger GT Limited w. kanadyjska

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: Mar »

henryk.sliwa pisze: 11 sty 2021, 17:59
wegi pisze: 17 gru 2020, 17:24 Nagłośnilem temat u Zachara już. Jesteśmy w trakcie korespondencji z centralą.
Jest jakaś odpowiedź z centrali? Na moje pytania odpowiadają, że ich auta są dobrze zabezpieczone. Mojego stingera skradziono 8.11.2020, mam nagranie z kamer monitoringu i niestety ochronę kluczyka możecie sobie odpuścić, stingery po prostu biorą jak swoje bez konieczności użycia Waszego klucza. W chwili kradzieży byłem 10km od miejsca gdzie 20 minut wcześniej pozostawiłem auto. Cała kradzież trwała 1 minutę, gość podszedł do bagażnika postał przy nim 10 sekund, odszedł na 40 sekund, wrócił do auta i otworzył jak właściwym kluczykiem, wsiadł i po 5 sekundach odjechał.
Złodzieje wzięli również stingera z salonu na Połczyńskiej w Warszawie, było to chwilę przed kradzieżą mojego.
To odejście sugeruje jeszcze inny, "trzeci" system, który dotychczas nie był opisany.
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: jerac.lego »

Na filmie z "gameboyem" też wygenerowanie klucza chwilę trwa, więc pewnie kolo nie chciał stać przy aucie bo mogłoby to wyglądać podejrzanie.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: Gifter »

Fakkk grubo :( pewnie go wezmą na częsci bo na allegro ceny niektórych podzespołów mają takie kwoty że głowa mała
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: Niko123 »

Stinger ma fabryczny autoalarm ? Szajka z Warszawy kradła każdy w 2 min ale najpierw rozbrajali przez nadkola syrenę alarmu potem kluczyk, wersję bez immo omega oczywiście.
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: Niko123 »

Pisałem o mazdach, pewnie to te same zasr... złodzieje.
Statystycznie w ciagu 4 lat 80% skradzionych mazd to była Warszawa, przypadek ?
Jak kradna Stingery w innym miastach ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”