KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 134
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12
model samochodu: Jest: Kia ProCeed 1.6 T-GDI DCT + TEC + AEB + PRE + SRF
Był: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT LINE + RED + TEC + ECS + SRF

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: geegles »

Nie. Zawsze winny jest złodziej! Gdyby nie było części kradzionych to ludzie by kupowali nowe zamienniki lub oryginały.
Nie zwalajmy winy na osoby trzecie.
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: jerac.lego »

Złodziej by nie kradł gdyby nie paserzy i klienci na kradzione części.

Jest popyt to jest i podaż.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: lukasmasdes »

Pełna zgoda, że za kradzież winę ponosi złodziej, ale pamiętajcie, że kupujący części za ułamek ich wartości może ponosić winę za tzw. paserstwo nieumyślne, a ten proceder w dużej mierze napędza kradzież danego modelu. Wynika to również z braku świadomości kupujących, że mogą ponieść za to konsekwencje karne, a ich samochód złożony z kradzionych części może zostać im odebrany i nastąpić jego przepadek

Z reguły tym osobom jest wszystko jedno jakie jest pochodzenie części. Dla nich liczy się cena. Te twierdzenia o mechanikach naciągaczach włożyłbym między bajki. Z reguły to właśnie nasi Janusze poszukujących tanich części do swoich bolidów kupują te pochodzące z kradzieży.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: GeRRaD »

Brak świadomości nie zwalnia z winy nieumyślnej - poza tym niech taki udowodni, że nie dopuszczał świadomości, że z taką częścią za 1/3 wartości jest coś nie tak - a skoro technicznie jest OK to wiadomo o co chodzi :evil:
romanhoks
Posty: 313
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: romanhoks »

Grunthor I tu sie z toba zgodze.Pochodze z Poznania.Prowadzilem 15 lat temu warsztat 10 lat i moge cos powiedziec co sie dzialo w tedy na gieldzie czesci w Poznaniu.To byl szok. Nie bylo problemu z niczym. Teraz pracuje w serwisie i mam spokoj.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
DrA
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:41
model samochodu: Arteon R

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: DrA »

Heh, nie było niczym dziwnym, ze po sobotniej nocy pół osiedla stało bez wkładów lusterek i kołpaków.
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: Pulares »

Szczególnie VW chodziły. Sam pozbyłem się w ten sposób 15-16 lat temu kierunkowskazów, kołpaków i finalnie 2 letniego samochodu (VW Polo). I żeby było śmieszniej przedstawicielka ubezpieczyciela na A.....z zasugerowała przy realizacji odszkodowania za kradzież pojazdu, że sam go sobie podpierdoliłem :roll:
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: hefajstos »

https://spidersweb.pl/autoblog/tanie-cz ... trola-kas/

mozna miec zludna nadzieje ze ktos zauwazyl problem..

swoja droga szukalem siatki do Stignera i przy okazji zerknalem na czesci - praktycznie co pare godzin jakies grube sprawy typu silnik.. niektorzy to nawet dane kontaktowe daja juz w formie zdjecia / wizytowki zeby w Google po mailu / telefonie nie bylo mozna za latwo odnalezc.. skala przerazajaca.
Alek_koder
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2021, 10:07
model samochodu: Stinger GT

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: Alek_koder »

D14 pisze: 19 sty 2021, 09:39 A czy przy probie zalozenia dwoch zabezpieczen jednoczesnie np omega immo i pakiet comfort od zabezpiecz auto, byloby ze soba kompatybilne? Jedno jest od immo, drugie od odcinania zaplonu przy próbie startu, wiec jestem ciekaw czy byloby ok
Razem z ojcem zabezpieczyliśmy przed kradzieżą u nich dwa nasze Stingery i wszystko śmiga, taka moja opinia o tej firmie zabezpiecz auto. Ten can lock premium (czy canlock) dobrze działa , no i wogóle to dzięki za polecenie
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: Grunthor »

Alek_koder pisze: 23 cze 2021, 10:29
D14 pisze: 19 sty 2021, 09:39 A czy przy probie zalozenia dwoch zabezpieczen jednoczesnie np omega immo i pakiet comfort od zabezpiecz auto, byloby ze soba kompatybilne? Jedno jest od immo, drugie od odcinania zaplonu przy próbie startu, wiec jestem ciekaw czy byloby ok
Razem z ojcem zabezpieczyliśmy przed kradzieżą u nich dwa nasze Stingery i wszystko śmiga, taka moja opinia o tej firmie zabezpiecz auto. Ten can lock premium (czy canlock) dobrze działa , no i wogóle to dzięki za polecenie
A wiąże się to z utratą gwarancji?? Jednak jest ingerencja w układ elektryczny z zewnątrz. Jak zacznie świrować jakiś czujnik, dioda, warning to czy KIA naprawi w ramach gwarancji??
Ja wziąłem ten KIA Assist co ma 700 blokad zapłonu(do wykorzystania na 7 lat) + 750 blokad za 70 zł wziąłem na 12 pierwszych miesięcy. Wiem, że można te blokady sobie odnawiać potem. Wziałem to właśnie ze względu na to, żeby nie ingerować w układ elektryczny pojazdu ;-|. Dla ciekawych całość 1360 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”