KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

forum użytkowników Kia Stinger
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: michal84 »

Ten film w prześmiewczy sposób ma jedyne pokazać że zabazpieczenia typu can-immo nie są wielką przeszkodą dla złodziei. Ale przed prostym wzmacniaczem sygnału zabezpieczą.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: Grunthor »

Hej,
A co sądzicie o Kia Assist? ASO montuje jakiś układ elektroniczny w instalację, który umożliwia odcięcie zapłonu z aplikacji mobilnej.
Pozdro
Black3426
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2021, 06:38
model samochodu: Stinger po lifcie

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: Black3426 »

Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: Grunthor »

Black3426 pisze: 15 cze 2021, 12:13 Taka ciekawostka....

https://plejada.pl/newsy/maciejowi-dowb ... ku/0h09n3e
GRUBO............
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: GeRRaD »

Pewnie pójdzie na przeróbki aut ze Stanów :evil:
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: hefajstos »

Niestety w okolicy gdzie mieszkam jest zatrzesienie Stingerow z USA.. wiec pewnie kolejna fala znikajacych Stingerow sie pojawi
baniaq
Posty: 10
Rejestracja: 07 kwie 2021, 13:24
model samochodu: Stinger

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: baniaq »

Nie rozumiem dlaczego na allegro i olx jest możliwy handel częściami ze zeszlifowanymi numerami seryjnymi części i ze zdjętymi tabliczkami. Próbowałem ostatnio kupić kilka rzeczy na allegro i większość elementów ma usunięte jakiekolwiek znaki umożliwiające identyfikację części, nawet po numerze OEM. Jeden ze sprzedających nakrzyczał na mnie przez telefon, że "powinno mi wystarczyć jego zapewnienie, że część pochodzi z auta z tego i tego rocznika i o takim i takim przebiegu, pochodzenie Europa - jak chcę kupować po numerze części to mogę sobie jechać po serwisu, bo na co komu te głupie naklejki i tabliczki"
GrzeTom
Posty: 72
Rejestracja: 06 lis 2019, 21:35
model samochodu: BYŁ: Stinger 2,2D -GTline

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: GrzeTom »

Złodzieje sprzedają nawet części z numerami... Na zdjęciu.na żywioł.
Ja na ten przykład znalazłem na allegro swój , były już, silnik od stingera... , Skrzynie biegów wszystko z widocznymi na zdjęciach numerami.... I w sumie całego stingera też w końcu znalazłem... W kawałkach ćwiartkach częściach.... a policja... Nadal sprawcy znaleźć nie umi. Kraj z dykty i kartonu....
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: lukasmasdes »

A później co poniektórzy się dziwią, że ludzie szukający części do swoich sprowadzonych szrotów nie cieszą się sympatią pozostałych forumowiczów. Gdyby sprawdzić poszczególne części w sprowadzonych autach po naprawach, to by się pewnie okazało, że mają głównie części z kradzionych samochodów. Jeśli ktoś kupuje części z usuniętymi numerami i za 1/3 ceny to robi to z pełna premedytacją i wsparciem dla złodziejstwa
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: KRADZIEŻ STINGERA MICRO BLUE 2019

Post autor: Grunthor »

Głównie zapewne dotyczy to mechaników bo przeciętny Kowalski nie ma świadomości, że części mogą być z kradzionych aut. Mechanik mówi klientowi, że nowy oryginał kosztuje np. 5000 zł, a używka oryginał 3000 zł(gdzie w rzeczywistości mechanik kupuje ją za 1500). Klient szczęśliwy bo ma oryginał za połowę ceny oraz mechanik szczęśliwy bo zarobił na części ...
Tak naprawdę winna jest policja i służby, które nie działają efektywnie(lub wcale). O ile przy zakupach online można zwracać przez 14 dni to namierzenie i ogarnięcie kilku handlarzy częściami co "wczoraj" założyli konta na alledrogo to chyba chwila roboty.

No ale ważniejsze jest pilnowanie domu jakiegoś starego kawalera co trzęsie krajem ....... Tak jak napisał GrzeTom: "Kraj z dykty i kartonu...."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”