Jaki Salon WWA ?

forum użytkowników Kia Stinger
Vulgario
Posty: 22
Rejestracja: 28 cze 2020, 08:01
model samochodu: Optima 1.6T L+Navi

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: Vulgario »

W poniedziałek na przeglądzie w Szczecinie powiedzieli mi że leją tylko totala i taki mam na fakturze
Optima 1.6TGDi L+Navi
turkutek
Posty: 13
Rejestracja: 14 paź 2019, 14:52
model samochodu: kia optima SW

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: turkutek »

W życiu mit car. Serwis blacharski ok, bo to nie oni robią. Cała reszta -idz Pan w .... Umówiony osobiście na serwis, podane wszystkie dane, co trzeba sprawdzić itp. przyjeżdżam na 7 rano, na godzinę. Siedzi zblazowany Pan, któremu muszę powtórzyć wszystko od nowa. Po czym słyszę - eee, yyyy.... to może nie działać(!!??). Ja nie wiem czy jest sens itp. Pan się tak usilnie starał mnie zniechęcić do nich, że w koncu zapytałem czy chcą żebym u nich zostawił samochód. Usłyszałem -jak Pan chce to może Pan sobie zostawić. Nie chciałem. Zmarnowany czas i nerwy.
Eforia- 3 razy dzwoniłem się umówić i 3 razy Pani sekretarka (chyba) powiedziała, że ktoś oddzwoni, bo serwis jest zajety teraz. Nigdy nie oddzwonili :) Więc chyba im nie zależy.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: Grunthor »

turkutek pisze: 29 cze 2021, 21:49 Eforia- 3 razy dzwoniłem się umówić i 3 razy Pani sekretarka (chyba) powiedziała, że ktoś oddzwoni, bo serwis jest zajety teraz. Nigdy nie oddzwonili :) Więc chyba im nie zależy.
Ja z Eforią miałem to samo jeśli chodzi o zakup. 3 razy handlowiec obiecał że oddzwoni i nigdy nie oddzwonił.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: GeRRaD »

....ergo wybór między dżumą a cholerą - niestety w PL to majstra trzeba ciągle w mankiet całować - czy to w budowlance czy samochodówce - dziki kraj :lol: Normalne poszanowanie klienta to będzie dopiero wtedy kiedy im dekoniunktura i kryzys zajrzy w oczy - aż chce się powiedzieć oby jak najszybciej ;)
Awatar użytkownika
jurass
Posty: 78
Rejestracja: 15 sty 2019, 20:42

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: jurass »

GeRRaD pisze: 30 cze 2021, 19:03niestety w PL to majstra trzeba ciągle w mankiet całować
Komuna. I to pomimo rządów jej najzacieklejszych wrogów. A może dzięki nim. :roll:
Opel Insignia GS 2.0T 260 KM AT8 4x4
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: Pazdzioch »

Pewnie każdy salon miły jak ma sprzedać, po sprzedaż czegoś się dowiedzieć tel czy mailowo to tragedia .
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: Pazdzioch »

lukasmasdes pisze: 23 cze 2021, 10:51
GrzeTom pisze: 23 cze 2021, 10:23
Genocider pisze: 15 cze 2021, 12:30
Warto w ogóle wykupywać ten pakiet przeglądów jeśli wiem, że na wymianę będę przyjeżdżać ze swoim olejem?
Moim zdaniem jak będziesz jeżdził do ASO z własnm olejem.. to tak jak byś nie pojechał w ogóle .
Moim zdaniem nie bedziesz miał gwarancji , bo beda mówić ze "skąd oni maja wiedzieć, co Pan w tej bańce przywiózł " ;-)
I sie z nimi zgadzam!
Poza tym Koszt oleju na przeglądzie. to zasadniczo pierd $$ z kosztem innych rzeczy. wiec nie ma co sie "pieścic":)

W nowym aucie zjedzą cie koszty inne. Np komplet tarcz i klocków do Stingera.. w ASO.. 3,5kpln:)
Durny zaworek od "Adblue" któy mi sie spalił , po tym jak kuna przeżarła jego chłodzenie.. 4,5kpln..:)
Wiec olej.. za 500 zł.. to pirdułka:)
Ale i tak chętnie bym wrócił do Stingera :)
Nie wprowadzaj innych w błąd. Po pierwsze, parametry oleju określa producent, a nie serwis. Po drugie nigdzie nie jest napisane, że musisz korzystać z oleju w serwisie, w szczególności gdy mają olej słabej jakości. Po trzecie, jeśli dostarczysz olej spełniający parametry producenta, to nie ma żadnych podstaw do nieuwzględnienia ewentualnych roszczeń gwarancyjnych z tego powodu. Kia nie produkuje własnego oleju o unikalnym składzie i parametrach. Sama używa oleju innych producentów. W mojej instrukcji zaleca stosowanie oleju Total. Nie widziałem, żeby jakikolwiek serwis miał ten olej. Nawet powiem więcej, serwis sam nie wiedział jaki olej powinien być użyty do mojego auta. Dostałem maila z Eforii z danymi oleju o niewłaściwych parametrach. Wszystko oparło się KMP, które wskazało, że olej w serwisie jest nieodpowiedni. Finalnie dostarczyłem własny olej, bo nie chciałem Orlenu z beczki. Zresztą robię tak do dzisiaj i nie mam z tego powodu żadnych problemów, ani nie czuję żadnych obaw.

Finalnie po pierwszej wymianie oleju w Eforii zrezygnowałem z serwisowania u nich auta, bo to była jakaś masakra. Zabrałem również od nich koła zimowe, bo na wszystko trzeba się było z nimi umawiać z miesięcznym wyprzedzeniem.
Nie wprowadza w błąd , bo mi też w salonie powiedziano , że mogą nie uwzględnić swojego oleju na gwarancji. 500 zł raz na rok to nie dużo , a człowiek spokojniej będzie spać w razie ( odpukac) awarii silnika
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: Pazdzioch »

A po drugie kupujecie te oleje , super cacy , dajecie do serwisu , czekacie w poczekalni i jesteście w 100% pewni , że akurat wlali Wam Wasz olej...😏
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: lukasmasdes »

Tak jak pisałem, serwis nie jest gwarantem i nie ustala parametrów oleju, więc nie wiem o co wam chodzi z tym "spaniem spokojnie" czy "nieuwzględnieniem mojego oleju".

Jakby coś mam fakturę za ten olej. Jeśli wleją mi coś innego, to albo wleją własny olej, który będzie od nich i nie będzie różnił się od tego, który wy h dostajecie, lub, wleją po złości jakiś syf. W drugim przypadku można to sprawdzić i będzie można wziąć próbkę i porównać z parametrami zakupionego oleju. Jeśli będą inne, to znaczy, że wina serwisu i wiadomo kogo za to pociągnąć do odpowiedzialności.

W tym co piszecie, jest tyle sprzeczności, że naprawdę nie wiem o co wam chodzi. Powielacie tylko ciągle jakieś niesprawdzone miejskie legendy, lub wynurzenia pana Zdzisia z serwisu. W dalszym ciągu podtrzymuję swoje stanowisko, że pisząc te wszystkie bzdury o nieuwzględnianiu gwarancji i spaniu spokojnie po prostu wprowadzacie ludzi w błąd. A może waszym zdaniem olej też tylko w serwisie autoryzowanym można zmieniać?
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: Grunthor »

lukasmasdes pisze: 01 lip 2021, 15:44 Tak jak pisałem, serwis nie jest gwarantem i nie ustala parametrów oleju, więc nie wiem o co wam chodzi z tym "spaniem spokojnie" czy "nieuwzględnieniem mojego oleju".

Jakby coś mam fakturę za ten olej. Jeśli wleją mi coś innego, to albo wleją własny olej, który będzie od nich i nie będzie różnił się od tego, który wy h dostajecie, lub, wleją po złości jakiś syf. W drugim przypadku można to sprawdzić i będzie można wziąć próbkę i porównać z parametrami zakupionego oleju. Jeśli będą inne, to znaczy, że wina serwisu i wiadomo kogo za to pociągnąć do odpowiedzialności.

W tym co piszecie, jest tyle sprzeczności, że naprawdę nie wiem o co wam chodzi. Powielacie tylko ciągle jakieś niesprawdzone miejskie legendy, lub wynurzenia pana Zdzisia z serwisu. W dalszym ciągu podtrzymuję swoje stanowisko, że pisząc te wszystkie bzdury o nieuwzględnianiu gwarancji i spaniu spokojnie po prostu wprowadzacie ludzi w błąd. A może waszym zdaniem olej też tylko w serwisie autoryzowanym można zmieniać?
Zgadzam się ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”