Jaki Salon WWA ?

forum użytkowników Kia Stinger
GrzeTom
Posty: 72
Rejestracja: 06 lis 2019, 21:35
model samochodu: BYŁ: Stinger 2,2D -GTline

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: GrzeTom »

lukasmasdes pisze: 23 cze 2021, 10:51
GrzeTom pisze: 23 cze 2021, 10:23
Genocider pisze: 15 cze 2021, 12:30
Warto w ogóle wykupywać ten pakiet przeglądów jeśli wiem, że na wymianę będę przyjeżdżać ze swoim olejem?
Moim zdaniem jak będziesz jeżdził do ASO z własnm olejem.. to tak jak byś nie pojechał w ogóle .
Nie wprowadzaj innych w błąd. Po pierwsze, parametry oleju określa producent, a nie serwis.
Po drugie nigdzie nie jest napisane, że musisz korzystać z oleju w serwisie, w szczególności gdy mają olej słabej jakości.
Po trzecie, jeśli dostarczysz olej spełniający parametry producenta, to nie ma żadnych podstaw do nieuwzględnienia ewentualnych roszczeń gwarancyjnych z tego powodu.
dalej twierdze ze przyjazd do ASO z własnymi "cześciami" choćby nie wiem z jak cudowną metką, jest igraniem z ogniem.
Każdy gwarant odrzuci ci wszelkie roszczenia, bo nie stosujesz sie ich produktów.
I tyle. To, że to co dałeś jest lepsze czy gorsze.. to już koło pióra im będzie latać, i co najwyżej będziesz mógł z nimi po sądach latać .
Jak chcesz uniknąć Long Live.. i 30kkm.. to rób połówki serwisowe, na same wymiany olejowe co 10-15kkm.. Tyle..
Ja tak robiłem co 15kkm oliwa, 30kkm "przegląd".. i wtedy każdy na koniec dnia sie cieszy.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: lukasmasdes »

Zrozum, że:
- serwis nie jest gwarantem,
- oleje to nie część, tylko płyn eksploatacyjny,
- serwis lub gwarant nie maja "swojego oleju" tylko biorą od innych producentów,
- serwis sam stosuje olej niezgodny z instrukcją producenta/importera (gwaranta).

Wytłumacz mi zatem czym różni się kupno własnego oleju od wzięcia oleju z serwisu, w przypadku, gdy spełnia on parametry z książki obsługi pojazdu? Pamiętaj, że nie musisz wymieniać oleju w serwisie, a i tak zachowasz gwarancję, pod warunkiem, że zastosujesz właściwy filtr i olej. Tak stanowi prawo UE. Jak to pogodzisz z twoją wymyśloną utratą gwarancji w przypadku niezastosowania oleju z serwisu? W ogóle znasz kogoś lub słyszałeś o przypadku żeby odmówili komuś uwzględnienia gwarancji z powodu oleju zastosowania właściwego oleju z poza serwisu? Ja o czymś takim nigdy nie słyszałem.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: Grunthor »

lukasmasdes pisze: 02 lip 2021, 14:35 Zrozum, że:
- serwis nie jest gwarantem,
- oleje to nie część, tylko płyn eksploatacyjny,
- serwis lub gwarant nie maja "swojego oleju" tylko biorą od innych producentów,
- serwis sam stosuje olej niezgodny z instrukcją producenta/importera (gwaranta).

Wytłumacz mi zatem czym różni się kupno własnego oleju od wzięcia oleju z serwisu, w przypadku, gdy spełnia on parametry z książki obsługi pojazdu? Pamiętaj, że nie musisz wymieniać oleju w serwisie, a i tak zachowasz gwarancję, pod warunkiem, że zastosujesz właściwy filtr i olej. Tak stanowi prawo UE. Jak to pogodzisz z twoją wymyśloną utratą gwarancji w przypadku niezastosowania oleju z serwisu? W ogóle znasz kogoś lub słyszałeś o przypadku żeby odmówili komuś uwzględnienia gwarancji z powodu oleju zastosowania właściwego oleju z poza serwisu? Ja o czymś takim nigdy nie słyszałem.
Zgadzam się. Zwłaszcza, że nawet jak serwis wymieni olej, to zawsze można powiedzieć "Ale Pan musiał sam na własną rękę po nas wymieniać olej".
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: Pazdzioch »

Niech każdy sobie robi co uważa za słuszne .
GrzeTom
Posty: 72
Rejestracja: 06 lis 2019, 21:35
model samochodu: BYŁ: Stinger 2,2D -GTline

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: GrzeTom »

Grunthor pisze: 02 lip 2021, 22:08
lukasmasdes pisze: 02 lip 2021, 14:35 Zrozum, że:
- serwis nie jest gwarantem,
- oleje to nie część, tylko płyn eksploatacyjny,
- serwis lub gwarant nie maja "swojego oleju" tylko biorą od innych producentów,
- serwis sam stosuje olej niezgodny z instrukcją producenta/importera (gwaranta).

Wytłumacz mi zatem czym różni się kupno własnego oleju od wzięcia oleju z serwisu, w przypadku, gdy spełnia on parametry z książki obsługi pojazdu? Pamiętaj, że nie musisz wymieniać oleju w serwisie, a i tak zachowasz gwarancję, pod warunkiem, że zastosujesz właściwy filtr i olej. Tak stanowi prawo UE. Jak to pogodzisz z twoją wymyśloną utratą gwarancji w przypadku niezastosowania oleju z serwisu? W ogóle znasz kogoś lub słyszałeś o przypadku żeby odmówili komuś uwzględnienia gwarancji z powodu oleju zastosowania właściwego oleju z poza serwisu? Ja o czymś takim nigdy nie słyszałem.
Zgadzam się. Zwłaszcza, że nawet jak serwis wymieni olej, to zawsze można powiedzieć "Ale Pan musiał sam na własną rękę po nas wymieniać olej".
Ale moim zdaniem jakby przyszło do jakiejkolwiek dyskusji na temat "gwarancji" to, dla serwisu, czy Gwaranta, whatever, byłyby tylko wodą na młyn do nieuwzględnienia gwarancji, pod pretekstem jakichś tam zapisków z karty gwarancyjnej, której nikt nigdy nie przeczytał, poza "gwaranta prawnikami" :)

Dlatego, mimo poniekąd, rozsądnych argumentów (lukasmasdes) nigdy bym tak nie zrobił.
A argument Grunthor... well.. owszem ,ale masz odpowiednia ilość pieczątek i stempelków w Karcie Gwarancyjnej i masz w "D" co mówią, bo robiłeś zgodnie z "ich" zaleceniami:) I wtedy twoje jest "twojsze" niż ich..
Pazdzioch pisze: 02 lip 2021, 23:57 Niech każdy sobie robi co uważa za słuszne .
Otóż to .
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: GeRRaD »

Koledzy - po co dyskusje - każdy niech robi jak chce - ja jeżdżę ze swoim olejem i wolę to niż szajs z beczki 8-) - inny powie, że woli z beczki bo beczka z ASO :lol: Nieprzekonani pozostaną nieprzekonani - to tak jak ze szczepionkami :)
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: Grunthor »

GeRRaD pisze: 03 lip 2021, 13:46 Nieprzekonani pozostaną nieprzekonani - to tak jak ze szczepionkami :)
:lol: :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”