Jaki Salon WWA ?

forum użytkowników Kia Stinger
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: Genocider »

Cześć!

Stwierdziłem, że się zarejestruje i może uzyskam jakieś ciekawie informacje na temat Salonów WWA oraz jak nie dać się zrobić w konia przy nowym samochodzie.

Może zacznę od tego, że nigdy wcześniej nie posiadałem nowego samochodu, a tym bardziej jeszcze tak drogiego (jak dla mnie)
Mam ogólnie już dogadaną cenę z salonem itp, ale zauważyłem, że handlowiec z którym jestem dogadany dał mi pakiet przeglądów o ponad 1000 zł droższy niż jak znalazłem w innym salonie.
Warto w ogóle wykupywać ten pakiet przeglądów jeśli wiem, że na wymianę będę przyjeżdżać ze swoim olejem?
Czy taki pakiet mogę ewentualnie potem dokupić, chociażby w innym salonie?

Będę wdzięczny za każde porady dla laika w kwestii kupowania nowego samochodu :mrgreen:
Alek_koder
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2021, 10:07
model samochodu: Stinger GT

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: Alek_koder »

geegles pisze: 26 cze 2020, 21:32 Również polecam CarDroom. Ze słuchów od kilku znajonych nie jest polecany Mit Car.
również
GrzeTom
Posty: 72
Rejestracja: 06 lis 2019, 21:35
model samochodu: BYŁ: Stinger 2,2D -GTline

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: GrzeTom »

Genocider pisze: 15 cze 2021, 12:30
Warto w ogóle wykupywać ten pakiet przeglądów jeśli wiem, że na wymianę będę przyjeżdżać ze swoim olejem?
Moim zdaniem jak będziesz jeżdził do ASO z własnm olejem.. to tak jak byś nie pojechał w ogóle .
Moim zdaniem nie bedziesz miał gwarancji , bo beda mówić ze "skąd oni maja wiedzieć, co Pan w tej bańce przywiózł " ;-)
I sie z nimi zgadzam!
Poza tym Koszt oleju na przeglądzie. to zasadniczo pierd $$ z kosztem innych rzeczy. wiec nie ma co sie "pieścic":)

W nowym aucie zjedzą cie koszty inne. Np komplet tarcz i klocków do Stingera.. w ASO.. 3,5kpln:)
Durny zaworek od "Adblue" któy mi sie spalił , po tym jak kuna przeżarła jego chłodzenie.. 4,5kpln..:)
Wiec olej.. za 500 zł.. to pirdułka:)
Ale i tak chętnie bym wrócił do Stingera :)
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: lukasmasdes »

GrzeTom pisze: 23 cze 2021, 10:23
Genocider pisze: 15 cze 2021, 12:30
Warto w ogóle wykupywać ten pakiet przeglądów jeśli wiem, że na wymianę będę przyjeżdżać ze swoim olejem?
Moim zdaniem jak będziesz jeżdził do ASO z własnm olejem.. to tak jak byś nie pojechał w ogóle .
Moim zdaniem nie bedziesz miał gwarancji , bo beda mówić ze "skąd oni maja wiedzieć, co Pan w tej bańce przywiózł " ;-)
I sie z nimi zgadzam!
Poza tym Koszt oleju na przeglądzie. to zasadniczo pierd $$ z kosztem innych rzeczy. wiec nie ma co sie "pieścic":)

W nowym aucie zjedzą cie koszty inne. Np komplet tarcz i klocków do Stingera.. w ASO.. 3,5kpln:)
Durny zaworek od "Adblue" któy mi sie spalił , po tym jak kuna przeżarła jego chłodzenie.. 4,5kpln..:)
Wiec olej.. za 500 zł.. to pirdułka:)
Ale i tak chętnie bym wrócił do Stingera :)
Nie wprowadzaj innych w błąd. Po pierwsze, parametry oleju określa producent, a nie serwis. Po drugie nigdzie nie jest napisane, że musisz korzystać z oleju w serwisie, w szczególności gdy mają olej słabej jakości. Po trzecie, jeśli dostarczysz olej spełniający parametry producenta, to nie ma żadnych podstaw do nieuwzględnienia ewentualnych roszczeń gwarancyjnych z tego powodu. Kia nie produkuje własnego oleju o unikalnym składzie i parametrach. Sama używa oleju innych producentów. W mojej instrukcji zaleca stosowanie oleju Total. Nie widziałem, żeby jakikolwiek serwis miał ten olej. Nawet powiem więcej, serwis sam nie wiedział jaki olej powinien być użyty do mojego auta. Dostałem maila z Eforii z danymi oleju o niewłaściwych parametrach. Wszystko oparło się KMP, które wskazało, że olej w serwisie jest nieodpowiedni. Finalnie dostarczyłem własny olej, bo nie chciałem Orlenu z beczki. Zresztą robię tak do dzisiaj i nie mam z tego powodu żadnych problemów, ani nie czuję żadnych obaw.

Finalnie po pierwszej wymianie oleju w Eforii zrezygnowałem z serwisowania u nich auta, bo to była jakaś masakra. Zabrałem również od nich koła zimowe, bo na wszystko trzeba się było z nimi umawiać z miesięcznym wyprzedzeniem.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: Grunthor »

GrzeTom pisze: 23 cze 2021, 10:23
Moim zdaniem jak będziesz jeżdził do ASO z własnm olejem.. to tak jak byś nie pojechał w ogóle .
Moim zdaniem nie bedziesz miał gwarancji , bo beda mówić ze "skąd oni maja wiedzieć, co Pan w tej bańce przywiózł " ;-)
I sie z nimi zgadzam!
Poza tym Koszt oleju na przeglądzie. to zasadniczo pierd $$ z kosztem innych rzeczy. wiec nie ma co sie "pieścic":)

W nowym aucie zjedzą cie koszty inne. Np komplet tarcz i klocków do Stingera.. w ASO.. 3,5kpln:)
Durny zaworek od "Adblue" któy mi sie spalił , po tym jak kuna przeżarła jego chłodzenie.. 4,5kpln..:)
Wiec olej.. za 500 zł.. to pirdułka:)
Ale i tak chętnie bym wrócił do Stingera :)
A skąd mam wiedzieć co leje ASO KIA?? Jak wszyscy wiemy olej olejowi nie równy. Co więcej, jak Ci naleją "long life" bo taka
moda to ja dziękuję. Prawdę mówiąc nie wiem co ASo miałoby do tego, skoro przywozisz im zaplombowaną bańkę oleju.
Ja jestem sceptykiem co do oleju w ASO. Poprawcie mnie, aczkolwiek ASO nie ma żadnego interesu we wlewaniu dobrego oleju. Przez okres gwarancyjny, auto przejedzie na na najgorszym oleju ten czas.
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12
model samochodu: Jest: Kia ProCeed 1.6 T-GDI DCT + TEC + AEB + PRE + SRF
Był: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT LINE + RED + TEC + ECS + SRF

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: geegles »

Jak zaplombowaną to nic, ale jak silnik $%%bnie to pierwsze co robią to oddają olej na badania (zaraz po tym jak sprawdzą czy nie masz boxa ;) ), a jak tam się okaże, że olej z niepewnego źródła to robi się psikus.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: hefajstos »

W VAG nigdy nie robili w ASO problemu o olej, byleby byl zgodny z norma. Nawet sami sugerowali zakup poza ASO bo tam 50-70 zl za litr oleju.
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: Genocider »

GrzeTom pisze: 23 cze 2021, 10:23
Genocider pisze: 15 cze 2021, 12:30
Warto w ogóle wykupywać ten pakiet przeglądów jeśli wiem, że na wymianę będę przyjeżdżać ze swoim olejem?
Moim zdaniem jak będziesz jeżdził do ASO z własnm olejem.. to tak jak byś nie pojechał w ogóle .
Moim zdaniem nie bedziesz miał gwarancji , bo beda mówić ze "skąd oni maja wiedzieć, co Pan w tej bańce przywiózł " ;-)
I sie z nimi zgadzam!
Poza tym Koszt oleju na przeglądzie. to zasadniczo pierd $$ z kosztem innych rzeczy. wiec nie ma co sie "pieścic":)

W nowym aucie zjedzą cie koszty inne. Np komplet tarcz i klocków do Stingera.. w ASO.. 3,5kpln:)
Durny zaworek od "Adblue" któy mi sie spalił , po tym jak kuna przeżarła jego chłodzenie.. 4,5kpln..:)
Wiec olej.. za 500 zł.. to pirdułka:)
Ale i tak chętnie bym wrócił do Stingera :)
W ASO KIA, leją olej Totala lub Orlena ( nie pamiętam dokładnie - ale jakiś syf :oops: ) ze Stingerem zamierzać zostać na dłużej, dlatego wolę samemu zadbać o olej - także tu miałem na myśli dbałość o podzespoły niz " Januszowanie" :mrgreen: " bo taniej "

Koszty części mniej więcej znam, tylko nie orientuje się w " ich pakietach serwisowych" --> one tyczą się rabatu na roboczogodzinę czy jakieś konkretne części jak np. ich olej.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: Grunthor »

geegles pisze: 23 cze 2021, 11:45 Jak zaplombowaną to nic, ale jak silnik $%%bnie to pierwsze co robią to oddają olej na badania (zaraz po tym jak sprawdzą czy nie masz boxa ;) ), a jak tam się okaże, że olej z niepewnego źródła to robi się psikus.
Zawsze wszystko można podważyć. Jak Ci $%%bnie silnik to mogą powiedzieć, że olej był wymieniany poza ASO i to nie ich lub znajdą inną wymówkę. Ba, mogą Ci nalać swojego shitu, a Twój premium olej zatrzymać mechanik może dla siebie(Nie masz gwarancji, że jak oni Ci wymienią to przy $%%bnięciu silnika z uśmiechem Ci go wymienią. Czytając to forum, mój wniosek jest taki, że KIA jest niechętna do napraw i nie jest tu wyjątkiem.

Ja oczywiście nie namawiam nikogo na takie postępowanie, ale jeżeli ktoś zamierza zostać z autem na dłużej to polecam zadbać osobiście. Dealer to nie instytucja charytatywna i z czegoś żyć musi :D
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Jaki Salon WWA ?

Post autor: GeRRaD »

Alek_koder pisze: 23 cze 2021, 10:14
geegles pisze: 26 cze 2020, 21:32 Również polecam CarDroom. Ze słuchów od kilku znajonych nie jest polecany Mit Car.
również
a ja polecam Mit Car - nie odstaje od CarDroom :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”