Przednia szyba do wymiany

forum użytkowników Kia Stinger
windhunter
Posty: 8
Rejestracja: 04 lut 2019, 20:40
model samochodu: Stinger GTline

Przednia szyba do wymiany

Post autor: windhunter »

Witajcie !
Zaliczyłem kamyk w szybie przedniej - niestety szyba do wymiany. :(
Macie pomysły poza ASO ? Obdzwoniłem okolicznych szybowników i niestety kompletna klapa.

MY2018, GT-Line, Hud,

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
nylek
Posty: 39
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:40

Re: Przednia szyba do wymiany

Post autor: nylek »

a z polisy KIA nie lepiej ?
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Przednia szyba do wymiany

Post autor: GeRRaD »

Rób Oryginał z AC - chyba że nie masz to wtedy boli :( w zamiennikach mogą być problemy z czujnikami.
windhunter
Posty: 8
Rejestracja: 04 lut 2019, 20:40
model samochodu: Stinger GTline

Re: Przednia szyba do wymiany

Post autor: windhunter »

Witajcie !
Sytuacja wygląda następująco :
- szybę wymieniam z AC - będzie bolało, bo niestety w przyszłym roku czeka mnie podwyżka na 6 innych samochodach z tego powodu,
- wymiana szyby w ASO kosztuje : 7200,- PLN ! - nieźle, zważywszy na fakt, że np. przednia szyba do porsche to kwota rzędu 2800 - 3400,- PLN, a w normalnych autach z wszystkimi możliwymi czujnikami i kamerami to kwoty 700 - 1500,- PLN, brawo KIA !
- zastanawiam się, gdzie na forum podziali się Ci co już "trzykrotnie" wymieniali szyby za 1400 ? - po wuj takie pierdoły wypisywać ?
- znalazłem warsztat w Gdyni, który wymienia oryginał za 3000,- PLN - dam znać jak poszło w przyszłym tygodniu, więc jak ktoś z pomorza zostanie ustrzelony może się przydać.
Miłego !
DrA
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:41
model samochodu: Arteon R

Re: Przednia szyba do wymiany

Post autor: DrA »

Tez mnie czeka wymiana.
Ale na razie mam mikropekniecie, wiec sie wstrzymam do momentu, az nie zacznie sie powiększać.

Na szczęście mam w najmie - i mam w dupie podwyżki AC.
Jedynie udział własny w szkodzie 1000zl.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Przednia szyba do wymiany

Post autor: michal84 »

Jeśli to mikro to rozważ sklejenie. Mnie dopadło w drodze na wakacje w tym roku, ok 1cm. Szklarz to skleił jak każda szybę, jak palcem nie pokaże to ciężko wypatrzyć że tam coś było. 100zl.
DrA
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:41
model samochodu: Arteon R

Re: Przednia szyba do wymiany

Post autor: DrA »

Dzięki za podpowiedz. Poszukam jakiegoś speca w takim razie.
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Przednia szyba do wymiany

Post autor: FragStinger »

Ja juz jestem po czwartej szybie w Stingerze (przejechane 60k, 2,5 roku samochod) i serio - szyba w Stingerze to zart. Najkrocej 3 miesiace wytrzymala i jadac na wymiane dostalem kamieniem i poszla w drugim miejscu :D

Teraz mam folie na szybe (koszt kolo tysiaka netto) i z glowy na 2 lata minimum zabawe. Mozna walic mlotkiem. Polecam.

Btw 7200zl w ASO to cena z jakas kosmiczna marza, w Nordglass robia wymiane + szybe org z ASO za ~3900zl. Nawet jak mi robili w ASO to na fakturze mialem 5100.

Na allegro sa juz zamienniki po 1400-1600zl, plus wymiana kolo 300zl.

Jesli ktos ma male pekniecia to polecam Nordglass - za 120 czy 140zl brutto wydlubia resztki, potem zalewaja specjalnym preparatem (maja patent, cos na bazie zywicy, dzieki czemu dalej nie peka i jest zdecydowanie mniej widoczne) i utwardzaja UV. Robilem juz 3 razy.
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Przednia szyba do wymiany

Post autor: leszek.stinger »

windhunter pisze: 26 maja 2020, 21:06 Witajcie !
Sytuacja wygląda następująco :
- szybę wymieniam z AC - będzie bolało, bo niestety w przyszłym roku czeka mnie podwyżka na 6 innych samochodach z tego powodu,
- wymiana szyby w ASO kosztuje : 7200,- PLN ! - nieźle, zważywszy na fakt, że np. przednia szyba do porsche to kwota rzędu 2800 - 3400,- PLN, a w normalnych autach z wszystkimi możliwymi czujnikami i kamerami to kwoty 700 - 1500,- PLN, brawo KIA !
- zastanawiam się, gdzie na forum podziali się Ci co już "trzykrotnie" wymieniali szyby za 1400 ? - po wuj takie pierdoły wypisywać ?
- znalazłem warsztat w Gdyni, który wymienia oryginał za 3000,- PLN - dam znać jak poszło w przyszłym tygodniu, więc jak ktoś z pomorza zostanie ustrzelony może się przydać.
Miłego !
Nie będzie dramatu. Ja w 2018 miałem naprawę z AC ( zderzak i felga ) i na 12 autach w 2019 zapłaciłem o 900 zł więcej...
KIA Stinger 2.0 255HP
Awatar użytkownika
Speedy_Gonzalez
Posty: 36
Rejestracja: 28 mar 2019, 21:30
model samochodu: Kia Stinger GT

Re: Przednia szyba do wymiany

Post autor: Speedy_Gonzalez »

Ja też miałem tydzień temu pęknięcie po kamieniu. Za 100 zł spec od szyb mi to ładnie skleił. Polecam takie rozwiązanie.
KIA SINGER GT 2019
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”