Stinger facelit (2021?)

forum użytkowników Kia Stinger
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: lukasmasdes »

hefajstos pisze: 21 cze 2021, 14:02 Mialem w Audi Matrix LED i byla bajka.. ale ale na zwyklych mijania zasieg samych swiatel byl dosyc slaby. Jechalem tez Niro i tutaj pomimo braku adaptacyjnych ledow sam zasieg swiatel byl BDB - moze byly za wysoko ale nikt mi nie mrugal.

A co do spalinowek i EV - nie bedzie tak zle. Sam odbieram Stingera ale musze przyznac, ze ostatnio jezdze sporo elektrykami i podoba mi sie to jak one jezdza. Polecam kiedys zagadac w salonie i wziac sobie chociazby e-Niro na jazde.

Juz dzis raczej wiem, ze po Stingerze bedzie jakas Tesla w wariancie Performance z nienormalnym przyspieszeniem.
Też podjąłem decyzję o zmianie, gdyż zdaję sobie sprawę z tego, że to najprawdopodobniej moje ostatnie auto spalinowe. Rozważałem opcję auta elektrycznego, ale to chyba jeszcze nie jest ten moment. Technologia jest jeszcze niedopracowana i zapewne w następnych 3-5 latach zaczną dopiero powstawać auta do produkcji masowej z ustandaryzowanymi rozwiązaniami. Przez chwilę myślałem o IONIQ 5 lub właśnie EV6, ale postanowiłem wstrzymać się jeszcze, do czasu, aż technologia się upowszechni i wtedy zobaczymy w jakim kierunku to wszystko pójdzie.
Czytałem, że może być tak, że auta miejskie pójdą w akumulatory, a większe w wodór. Jak będzie? Czas pokaże. Tymczasem nie chcę testować obecnych rozwiązań na własnej skórze.
Co do Tesli, to model 3 strasznie mi się nie podoba w środku. Nie przekonuje mnie ten jeden wyświetlacz do wszystkiego. Z kolei model S to już zupełnie inna półka cenowa. W ogóle śmieszą mnie te wszystkie auta EV mające po 500m i więcej, a w trasie można je najczęściej spotkać, jak jadą za ciężarówkami. Widziałem test Kony, w którym dziennikarz postanowił sprawdzić jaki będzie zasięg przy jeździe z prędkością 130 km/h. Wyszło mu coś około 200 km z deklarowanego zasięgu na poziomie 460 km.
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: Niko123 »

Jak mieszkasz w De to 130 to nic standart 150/160 to zasieg spada w oczach.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: lukasmasdes »

Dlatego ta technologia wymaga jeszcze dużo pracy, aby była porównywalna do aut spalinowych pod względem zasięgu. W obecnym kształcie będzie zbyt uciążliwa żeby się upowszechnić. Wyobraźcie sobie co by było gdyby wszystkie auta były EV, to po pierwsze nasze sieci przesyłowe by tego nie wytrzymały, po drugie, ile by trzeba było czekać na ładowanie na stacjach, jeśli każdemu autu średnio zajmuje to pewnie ze 40 min przy szybkim ładowaniu, a w zimie to pewnie i ze dwa razy dłużej. Po trzecie, już teraz brakuje litu. Co zatem by było gdyby auta elektryczne stały się powszechne? Skąd wziąć tyle litu skoro już jest deficyt? Pewnie to wymusi zmianę technologii produkcji baterii, ale na jaką i kiedy to nastąpi?
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: hefajstos »

Odbieram polifta w tym tygodniu i dostalem informacje, ze serwis cos robil w boczku drzwiowym bo jest akcja serwisowa - ktos cos podobnego mial? Nie znam szczegolow oprocz tego, ze boczek drzwiowy.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: GeRRaD »

Trochę spóźniony artykuł - tylko czy coś nowego wnosi :?: Dla nas nic ;)

https://autogaleria.pl/kia-stinger-gt-t ... lanie-cena
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: hefajstos »

Ja sie ciesze ze polifta w EU ma normalne koncowki wydechow - te rynny ktore dostali m.in w USA wygladaja okropnie i widac w srodku mniejsze siuski :D Miekkie wykonczenie w okolicach prawego kolana kierowcy faktycznie by sie przydalo - w sumie tam jest jedyne piano black w calym aucie :D
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: GeRRaD »

Co do końcówek wydechu zgoda - ale nowe logo mogli dać.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: hefajstos »

My2022 ma nowe logo, w USA MY2022 jakos na poczatku roku sa

U nas juz pierwszego Stonica widzialem z nowym logiem
JurekDE
Posty: 30
Rejestracja: 18 sty 2021, 19:34

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: JurekDE »

Mam pytanie do znawców tego auta:

- czy do Stingera można zamocować box na narty na dach ?
- czy do Stingera można zamocować hak holowniczy aby przewozić rowery na haku ?

Z góry dziękuję za odpowiedź !
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: ACextreme »

Można to i to - są dedykowane belki do Stingera np. od Thule, a ASO jest w stanie ogarnąć hak z bezinwazyjnym montażem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”