Stinger facelit (2021?)

forum użytkowników Kia Stinger
dr O.
Posty: 9
Rejestracja: 21 wrz 2020, 22:32
model samochodu: Stinger GT

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: dr O. »

Tak czytam i czytam ale chciałem wtrącić że pseudo następcą ma być ten nowy elektryk EV6 GT. Cenowo okolice 285k planują, a mocowo w przeliczeniu na KM 585. Ma wejść w tej wersji w przyszłym roku. Niestety chyba trzeba się cieszyć jeszcze bardziej naszym V6 bo niedługo nie będzie co wybrać na rynku
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: ACextreme »

Chyba nie - to EV6 jest już w sprzedaży - klienci już zamawiają samochody z produkcji. Cenniki, wersje, wyposażenie - wszystko jest już w salonach, poza autami :). Kia ma wprowadzić do oferty docelowo coś, co bryłą faktycznie będzie przypominało Stingera / E-Trona itp.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: Grunthor »

Zamawiałem stingera miesiąc temu i ev6 nie był jeszcze dostępny w sprzedaży.
Poza tym jeszcze chyba żaden polski youtuber nie zrobił recenzji z tym autem (najbliżej jest caroseria??)
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: ACextreme »

Zgadza się - to chyba świeża sprawa. Nie ma jeszcze samochodów prasowych nawet i testów brak. Byłem w ubiegłym tygodniu przejechać się Stingerem, dostałem przy okazji cennik EV6, a obok mnie facet zamawiał EV6 GTline przy biurku. W ciemno chyba biorą 😂
dr O.
Posty: 9
Rejestracja: 21 wrz 2020, 22:32
model samochodu: Stinger GT

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: dr O. »

EV6 można zamówić i wg KIA do odebrania w tym roku ale EV6 GT nie jest jeszcze dostępny i planowany na przyszły rok.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: lukasmasdes »

Ja też uważa, że to ostatni Mohikanin z v6. Po tym roku takie silniki będą dostępne jedynie w autach "premium" powyżej 400 k zł w podstawowej wersji. Zresztą obecne ceny aut rosną w takim tempie, że nie wierzę, aby ta cena Stingera utrzymała się do końca sprzedaży. W tej chwili w podobnej cenie można kupić Golfa R lub Formentora. Za chwilę wyjdzie nowy Sportage, który w wersji PHEV też pewnie będzie kosztował około 200 k zł. Kilka dni temu byłem w salonie VW obejrzeć nowego Arteona i doznałem cenowego szoku. Wersja 2.0 TSI 190 km w średniej wersji (bez pełnej elektryki siedzenia kierowcy) kosztowała 220 k zł. Obok stała wersja R za 301 k zł również nie w pełni wyposażona.
Dużą bolączką Stingera jest brak aktywnych świateł LED, jak chociażby w EV6. Nie wiem jednak, czy jest to aż tak niezbędne w codziennym użytkowaniu. Jeździłem BMW z laserowymi światłami i nie widziałem wielkiej różnicy w porównaniu do Stingera. Zresztą po regulacji świateł jestem z nich bardzo zadowolony.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: hefajstos »

Mialem w Audi Matrix LED i byla bajka.. ale ale na zwyklych mijania zasieg samych swiatel byl dosyc slaby. Jechalem tez Niro i tutaj pomimo braku adaptacyjnych ledow sam zasieg swiatel byl BDB - moze byly za wysoko ale nikt mi nie mrugal.

A co do spalinowek i EV - nie bedzie tak zle. Sam odbieram Stingera ale musze przyznac, ze ostatnio jezdze sporo elektrykami i podoba mi sie to jak one jezdza. Polecam kiedys zagadac w salonie i wziac sobie chociazby e-Niro na jazde.

Juz dzis raczej wiem, ze po Stingerze bedzie jakas Tesla w wariancie Performance z nienormalnym przyspieszeniem.
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: Volver »

Przy okazji - pytanie do posiadaczy Stingera MY 21 - te światła Led są ze spryskiwaczami i regulacją automatyczną, czy to wariant w limicie do 2000 lm - czyli taki basic LED jak w Ceedzie? Jak świecą w praktyce jazdy pozamiejskiej? Zapomniałem sprawdzić na aucie demo, no i był dzień.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: lukasmasdes »

Spryskiwaczy nie mają, nawet w opcji, ale auto poziomowanie już tak. Dodatkowo mają doświetlanie zakrętów poprzez ruch soczewki.
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: Volver »

Ok, czyli są w limicie 2000lm. Tych matrixów Led trochę brakuje, podobnie jak archaiczne są te rodem z Toyoty 1995 "klikadła" przy klamkach do blokowania drzwi od środka zamiast jednego przycisku centralnego lub podobnego rozwiązania :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”