Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

forum użytkowników Kia Stinger
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: Grunthor »

Cześć,

Ja robiłem w piątek(12.11) i przyznam szczerze, że też zauważyłem, że auto zaczęło więcej palić. Przy mega delikatnej jeździe nie mogę zejść poniżej 12.5 w mieście, co wcześniej nie było problemem.
Powiem więcej, po aktualizacji coś się narąbało bo:
- Podzielony ekran nie działa przy android auto
- Nie działa automatyczne otwieranie lusterek przy keyless
- Przestało działać otwarcie klapy przy zbliżeniu z kluczykiem

Ogólnie to te aktualizacje to jakaś katastrofa ...
marekplu
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:05
model samochodu: Stinger 2.0 245 KM 2019

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: marekplu »

Przejechałem już 18 tys. km od aktualizacji ECU. Problemy z podwyższonym spalaniem nie wystąpiły.
Morgan2883

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: Morgan2883 »

Dziwne, że co jakiś czas masz większe spalanie.
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: jerac.lego »

No, to u mnie problem wrócił i jest wszystko po staremu. Mniej więcej od listopada auto próbuje się wypalić, grzeje się, pali +3L, poszarpuje i czasem łaskawie przez może jeden dzień jeździ normalnie. Żadna trasa nie pomaga.

Czyli przynajmniej u mnie tą tezę że aktualizacja cokolwiek poprawia to można sobie w d... wsadzić, po prostu od wypalenia w serwisie poprzednim razem było przez jakiś czas git a teraz wróciłem do punktu wyjścia.

Się skończy jak tu...
https://motoryzacja.interia.pl/raporty/ ... Id,5729725
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: koblant »

Mam pytanie bo Stingera mam od niecałych dwóch miesięcy tez 2.0 2018 rok, i jeszcze nie zauważyłem wypalania filtra... Czy za każdym razem wypalania świeci kontrolka ??
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: jerac.lego »

Nie, kontrolka świeci się tylko jeśli wypalanie rozpoczyna się, ale się nie może skończyć kilka razy z rzędu.

Jak się normalnie zacznie i normalnie skończy to jest git.
Jak się próbuje zacząć, ale nie może, to nie jest git, i nie pojawia się kontrolka - ale pojawia się poszarpywanie i spalanie +3L/100.
lll5
Posty: 7
Rejestracja: 28 cze 2021, 18:15
model samochodu: Kia Stinger

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: lll5 »

jerac.lego pisze: 26 gru 2021, 22:08 No, to u mnie problem wrócił i jest wszystko po staremu. Mniej więcej od listopada auto próbuje się wypalić, grzeje się, pali +3L, poszarpuje i czasem łaskawie przez może jeden dzień jeździ normalnie. Żadna trasa nie pomaga.

Czyli przynajmniej u mnie tą tezę że aktualizacja cokolwiek poprawia to można sobie w d... wsadzić, po prostu od wypalenia w serwisie poprzednim razem było przez jakiś czas git a teraz wróciłem do punktu wyjścia.

Się skończy jak tu...
https://motoryzacja.interia.pl/raporty/ ... Id,5729725
To tylko utwierdza mnie w przekonaniu o trafności mojej decyzji o zakupie auta bez gpf. Różnice są całkowicie nieistotne. Moim zdaniem, jak kotoś się nad tym zastania, to niech też lepiej weźmie wersję bez gpf. Choć pewnie teraz to nie jest takie proste, bo ofert jest i tak bardzo mało.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: ACextreme »

Ja odbiję piłkę - mam 2.0 2018 z GPF, ponad 70.000km przejechane i nigdy filtr nie dał o sobie znać w żaden sposób - ani spalaniem, ani kontrolkami.
Fakt - samochód sporo jeździ po trasach, lecz mam też takie okresy gdzie przez miesiąc czy dwa jeździ codziennie na krótkich odcinkach bez szansy na jakiekolwiek wypalanie.
Tak więc może jak to już bywa - loteria?
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: GeRRaD »

Może masz wersję bez GPF ;) Generalnie im więcej wynalazków tym gorzej - bez GPF i WLTP było lepiej - komu to przeszkadzało :evil:
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: jerac.lego »

Wk...irytowałem się w zeszłym tygodniu i pół trasy Łódź-Wawa przejechałem na 4k obrotów.

Pomogło :D

Już prawie 1k ujechane od tego momentu, dużo po mieście i póki co wszystko git.

I w sumie nawet nie palił więcej niż normalnie, a wskazówka temperatury (wody? Oleju?) nie wyszła za 90. Może tak trzeba mu pomagać jak się sam dogrzać nie może?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”