Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

forum użytkowników Kia Stinger
D14
Posty: 25
Rejestracja: 02 wrz 2020, 00:11
model samochodu: Stinger 2.0 GT Line

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: D14 »

Ja ze swoją 2.0 GT Line też mam problemy ze spalaniem.. raz mam 12L na trasie, a raz mam 8.5L :cry: zaznaczam, że za każdym razem trasa wygląda tak samo i styl jazdy + nie zawsze działa tryb żeglowania. Co ciekawe, byłem ostatnio na ASO i stwierdzili, że mam najnowszego softa, co jest dziwne, bo przecież od zakupu (2018r), soft nie był aktualizowany w tej kwestii, bo przecież aktualizacja wyszła niedawno ;) także chyba nie każde ASO zna temat ;/
Udało mi się dowiedzieć jaką mam wersję softa:
CKDJEA0TRF2C
Jeżeli znacie swoje wersje to prośba o podesłanie, sprawdzimy czy są te same.
Ponadto podajcie proszę nazwy miast gdzie robiliście aktualizacje i jaki był koszt, może się wybiorę do najbliższego.
dworak
Posty: 87
Rejestracja: 23 gru 2019, 12:39
model samochodu: KIA

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: dworak »

D14 pisze: 14 maja 2021, 22:24 Ja ze swoją 2.0 GT Line też mam problemy ze spalaniem.. raz mam 12L na trasie, a raz mam 8.5L :cry: zaznaczam, że za każdym razem trasa wygląda tak samo i styl jazdy + nie zawsze działa tryb żeglowania. Co ciekawe, byłem ostatnio na ASO i stwierdzili, że mam najnowszego softa, co jest dziwne, bo przecież od zakupu (2018r), soft nie był aktualizowany w tej kwestii, bo przecież aktualizacja wyszła niedawno ;) także chyba nie każde ASO zna temat ;/
Udało mi się dowiedzieć jaką mam wersję softa:
CKDJEA0TRF2C
Jeżeli znacie swoje wersje to prośba o podesłanie, sprawdzimy czy są te same.
Ponadto podajcie proszę nazwy miast gdzie robiliście aktualizacje i jaki był koszt, może się wybiorę do najbliższego.
To masz wersję bez GPF ?
D14
Posty: 25
Rejestracja: 02 wrz 2020, 00:11
model samochodu: Stinger 2.0 GT Line

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: D14 »

dworak pisze: 16 maja 2021, 09:41
D14 pisze: 14 maja 2021, 22:24 Ja ze swoją 2.0 GT Line też mam problemy ze spalaniem.. raz mam 12L na trasie, a raz mam 8.5L :cry: zaznaczam, że za każdym razem trasa wygląda tak samo i styl jazdy + nie zawsze działa tryb żeglowania. Co ciekawe, byłem ostatnio na ASO i stwierdzili, że mam najnowszego softa, co jest dziwne, bo przecież od zakupu (2018r), soft nie był aktualizowany w tej kwestii, bo przecież aktualizacja wyszła niedawno ;) także chyba nie każde ASO zna temat ;/
Udało mi się dowiedzieć jaką mam wersję softa:
CKDJEA0TRF2C
Jeżeli znacie swoje wersje to prośba o podesłanie, sprawdzimy czy są te same.
Ponadto podajcie proszę nazwy miast gdzie robiliście aktualizacje i jaki był koszt, może się wybiorę do najbliższego.
To masz wersję bez GPF ?
Gdybym miał wersję bez gpf to nie miałbym problemu ze spalaniem :P
marekplu
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:05
model samochodu: Stinger 2.0 245 KM 2019

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: marekplu »

To jest aktualizacja udostępniona do rozwiazania problemu zgłoszonego przez klientów. Nie instalują jej normalnie każdemu. Serwis widocznie nie zna tematu. Ja robilem w Łowiczu, a koszt zero, bo to jest w ramach gwarancji.
Załączniki
IMG-20210304-WA0000.jpg
IMG-20210304-WA0000.jpg (90.72 KiB) Przejrzano 1506 razy
marekplu
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:05
model samochodu: Stinger 2.0 245 KM 2019

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: marekplu »

Wersję softu chyba masz dobrą, czyli po marcu 2021 musieli Ci aktualizację zrobić.
Załączniki
IMG-20210304-WA0001.jpg
jarzy
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2019, 14:51
model samochodu: Stinger GT-Line 2.0

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: jarzy »

Jak ktoś przejechał już większy dystans po aktualizacji, to dajcie znać jak sytuacja.
Też czekam na kogoś z większym przebiegiem po aktualizacji. U mnie minęło dopiero koło 2k. W tym czasie raz się włączyła kontrolka GPF, ale to jeszcze może być w granicach normy (bywało przedtem częściej). Wypaliłem na trasie bez problemu. Co ważne, spalanie stało się zdecydowanie bardziej przewidywalne i nie zauważyłem niespodziewanych prób dopalania - a przedtem stałem się już mocno wyczulony i po obrotach / wibracji wyczuwałem, że coś się dzieje.

Ale oczywiście to wciąż za mało, żeby kategorycznie potwierdzić, że problemy się skończyły. Na razie wygląda ok.

Ponieważ wcześniej korespondowałem na ten temat z ASO i KMP, dostałem powiadomienie (najpierw z KMP) i oprogramowanie zostało wgrane w ramach gwarancji.

Pozdr.
ja
D14
Posty: 25
Rejestracja: 02 wrz 2020, 00:11
model samochodu: Stinger 2.0 GT Line

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: D14 »

marekplu pisze: 16 maja 2021, 17:27 Wersję softu chyba masz dobrą, czyli po marcu 2021 musieli Ci aktualizację zrobić.
Tylko, że ja ostatni raz w ASO byłem w styczniu i robili mi wtedy tylko dodatkowe zabezpieczenie, nic więcej, więc to jest bardzo ciekawe, że miałem aktualną wersję. Jeżeli jakimś cudem nawet mi to wgrali telepatycznie to i tak to nie działa, bo właśnie jestem świeżo po trasie, gdzie po 100km zrobiłem postój i wyszło mi 9.2L/100km przy 150km/h, po przerwie zrobiłem kolejne 100km i miałem już spalanie 10.5L przy 140km/h. Dodam, że tu i tu autostrada, te same warunki jezdne.. :cry: także nie wiem o co chodzi, ale to jest irytujące i ASO jest bezradne, tak jak ich aktualizacje.
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: jerac.lego »

Ale zaraz zaraz, on od czasu do czasu to się i tak będzie wypalał nawet po aktualizacji, bo tak zwyczajnie ten cały filtr działa. Kwestie tylko są dwie takie, aby:

- do wypalania w ogóle dochodziło - w części aut proces utyka na wstępnym etapie i można tak jeździć tygodniami
- wypalanie kończyło się - w drugiej części aut proces utyka dalej (i jest kontrolka GPFa), i też można tak jeździć tygodniami

Jeśli wypalanie się inicjuje, przechodzi i kończy i nie wraca następnego dnia po 20 minutach jazdy, to jest ok.
marekplu
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:05
model samochodu: Stinger 2.0 245 KM 2019

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: marekplu »

Od aktualizacji sterownik silnika przejechałem 8 tysięcy km i problem z podwyższonym spalaniem nie wystąpił, więc myślę, że problem jest rozwiązany. Przy okazji następnego przeglądu poproszę, aby zerknęli czy komputer odnotował prawidłowe wypalenie filtra gpf w tym czasie, co już ostatecznie potwierdzi, czy wszystko działa jak należy.
Sin28
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2019, 16:54
model samochodu: był Ceed 1 jest Optima SW 2.0 CVVL SW

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: Sin28 »

Czesc. Ktoś robił aktualizacje na Śląsku? Chodzi mi o konkretne ASO które wie co chodzi.
Od paru dni mam mam spalanie rzędu 12-13 przy bardzo spokojnej jeździe (może też wpływ T otoczenia?).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”