Cena Stingera

forum użytkowników Kia Stinger
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Cena Stingera

Post autor: Haggard »

Jak mówimy o truciu, to trzeba brać pod uwagę źródła prądu w danym kraju. U nas jest z tym dupa, wiadomo. W takiej Norwegii to już inaczej wygląda.

Pytanie też, czy te szacunki brały pod uwagę zanieczyszczenia powstające przy wydobyciu ropy, jej rafinowaniu, transporcie tankowcami itd. Bo coś mi się czasem wydaje, że często nie biorą, czyli porównują wszelkie zanieczyszczenia przy produkcji i eksploatacji auta elektrycznego oraz te przy produkcji prądu vs zanieczyszczenia przy produkcji i eksploatacji auta spalinowego (zapominając o tym, że benzyny nie zatankujemy z lokalnej studni).
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Cena Stingera

Post autor: michal84 »

To jakiś program w tv, nie traktowałbym tego naukowo, ale zwracam ogólnie uwagę na to, aby mieć świadomość, że prąd też nie jest taki czysty.. Pomijając już że u nas jest z węgla.
Mar
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:48
model samochodu: Stinger GT Limited w. kanadyjska

Re: Cena Stingera

Post autor: Mar »

Haggard pisze: 08 wrz 2019, 22:45 Jak mówimy o truciu, to trzeba brać pod uwagę źródła prądu w danym kraju. U nas jest z tym dupa, wiadomo. W takiej Norwegii to już inaczej wygląda.

Pytanie też, czy te szacunki brały pod uwagę zanieczyszczenia powstające przy wydobyciu ropy, jej rafinowaniu, transporcie tankowcami itd. Bo coś mi się czasem wydaje, że często nie biorą, czyli porównują wszelkie zanieczyszczenia przy produkcji i eksploatacji auta elektrycznego oraz te przy produkcji prądu vs zanieczyszczenia przy produkcji i eksploatacji auta spalinowego (zapominając o tym, że benzyny nie zatankujemy z lokalnej studni).
Ciekawy jestem, kiedy Norwegia padnie? Bo padnie. W pewnym momencie będzie tyle elektryków, że nie zmieszczą się na buspasach;-) Nie zmieszczą się też na stanowiskach parkingowych w centrach miast z bezpłatnym ładowaniem;-) Nie da się na dłuższą metę utrzymać bezpłatnego ładowania w publicznych stacjach. Ale zrobi się dym 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”