LEDy z doswietleniem zakretu

forum użytkowników Kia Stinger
MarcinW
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2019, 14:03
model samochodu: KIA Stinger GT

Re: LEDy z doswietleniem zakretu

Post autor: MarcinW »

michal84 pisze: 12 sie 2019, 14:35
MarcinW pisze: 12 sie 2019, 14:06 W ustawieniach świateł jest taka opcja jak "Tryb podróży". To jest włączanie i wyłączanie "skręcania" świateł.
Nie - to jest przestawienie świateł na ruch lewostronny (może wtedy skręcanie też przestaje działać)
Być może, w moim (MY19) "Tryb podróży" jest to tylko włączanie i wyłączanie skrętnych reflektorów. Nie przełącza mi się na ruch lewostronny, nie mam takiej możliwości. Przed chwilą sprawdziłem dla pewności ;).
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: LEDy z doswietleniem zakretu

Post autor: michal84 »

MarcinW pisze: 12 sie 2019, 14:59
michal84 pisze: 12 sie 2019, 14:35
MarcinW pisze: 12 sie 2019, 14:06 W ustawieniach świateł jest taka opcja jak "Tryb podróży". To jest włączanie i wyłączanie "skręcania" świateł.
Nie - to jest przestawienie świateł na ruch lewostronny (może wtedy skręcanie też przestaje działać)
Być może, w moim (MY19) "Tryb podróży" jest to tylko włączanie i wyłączanie skrętnych reflektorów. Nie przełącza mi się na ruch lewostronny, nie mam takiej możliwości. Przed chwilą sprawdziłem dla pewności ;).
Oczywiście światła nie zaczynają świecić w drugą stronę, to tak nie działa.
Ale ich kąt zmienia się o tyle żeby nie oślepiać w ruchu lewostronnym. Świecą wtedy bardzo wujowo - ale da się do Anglii wjechać. I zostaje wyłączona skrętność.
Kapitan
Posty: 203
Rejestracja: 21 lip 2019, 12:49
model samochodu: Stinger Gtline

Re: LEDy z doswietleniem zakretu

Post autor: Kapitan »

MarcinW pisze: 12 sie 2019, 14:06 W ustawieniach świateł jest taka opcja jak "Tryb podróży". To jest włączanie i wyłączanie "skręcania" świateł.
Dzieki wielkie....rzeczywiscie mialem wlaczony tryb podrozy....teraz wylaczony i doswietlenie ok.
Awatar użytkownika
Adambdg
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:11
model samochodu: Kia stinger gt

Re: LEDy z doswietleniem zakretu

Post autor: Adambdg »

Cześć,
moze ktoś wie dlaczego reflektory nie posiadają spryskiwaczy?
W optimie przy ledowych światłach były, a w stingerze brak.
Myślałem, że może w stingerze są słabsze światła niż w optimie, ale subiektywnie jest odwrotnie.
W sumie lepiej bo te spryski i tak niewiele dają, a płynu szybko ubywalo i pół auta zachlapane...niemniej nurtuje mnie to :)
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: LEDy z doswietleniem zakretu

Post autor: GrzesB »

'Zgodnie z Regulaminem 48 EKG ONZ:

"Światła mijania ze źródłem światła lub modułem LED emitującym wiązkę głównych świateł mijania o łącznej wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej 2 000 lumenów można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania świateł przed nich, zgodnie z regulaminem nr 45 ( 12 )."
https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Le ... 152:pl:PDF

No i teraz odpowiedz sobie czy te światła na prawdę są takie dobre... ;)
Optima GT (2018)
Awatar użytkownika
Adambdg
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:11
model samochodu: Kia stinger gt

Re: LEDy z doswietleniem zakretu

Post autor: Adambdg »

GrzesB pisze: 05 gru 2019, 23:37 'Zgodnie z Regulaminem 48 EKG ONZ:

"Światła mijania ze źródłem światła lub modułem LED emitującym wiązkę głównych świateł mijania o łącznej wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej 2 000 lumenów można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania świateł przed nich, zgodnie z regulaminem nr 45 ( 12 )."
https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Le ... 152:pl:PDF

No i teraz odpowiedz sobie czy te światła na prawdę są takie dobre... ;)
Cześć,
znalazłem wcześniej powyższą informację, ale nie wiem na ile to jest aktualne - może coś się zmieniło?
Moje poprzednie auto to optima gt, jeździłem nią 3 lata, więc myślę, że porównanie mam dobre 8-)
W stingerze świeci to po prostu lepiej, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę odcięcie strumienia i doświetlanie pobocza.
Również zakres ruchu soczewek i prędkość ich reakcji przy skręcaniu jest lepsza.
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: LEDy z doswietleniem zakretu

Post autor: GrzesB »

Absolutnie nie twierdzę, że światła w Stingerze są słabe - nie mam porównania. Nie mniej jednak przepisy są aktualne więc musi być poniżej tych 2000 lumenów i dla tego nie ma spryskiwaczy.

A jeśli chodzi o światła w Optimie to zapraszam na wątek rzekę w dziale Optimy (wniosek mogą świecić dobrze chociaż widziałem lepsze)... ;)
Optima GT (2018)
GrzeTom
Posty: 72
Rejestracja: 06 lis 2019, 21:35
model samochodu: BYŁ: Stinger 2,2D -GTline

Re: LEDy z doswietleniem zakretu

Post autor: GrzeTom »

michal84 pisze: 12 sie 2019, 14:35
MarcinW pisze: 12 sie 2019, 14:06 W ustawieniach świateł jest taka opcja jak "Tryb podróży". To jest włączanie i wyłączanie "skręcania" świateł.
Nie - to jest przestawienie świateł na ruch lewostronny (może wtedy skręcanie też przestaje działać)
Tak przestaje:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”