Czujnik deszczu i jego algorytm

forum użytkowników Kia Stinger
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Czujnik deszczu i jego algorytm

Post autor: michal84 »

Cześć,

wg mnie to patologia, z dużym opóźnieniem reaguje na zmiany natężenia deszczu, są sytuacje, gdzie szyba sucha a wycieraczki jak szalone, lub szyba mokra a nic nie robią przez paredziesiąt nawet sekund..

Marzeniem jest, aby tak jak w niemczyźnie dało się wymusić włączenie świateł kiedy włączone są wycieraczki, bo najczęściej w deszczu jest szaro lub ciemno. I żeby zwalniały poniżej np 15 km/h (kiedy stoimy na skrzyżowaniu)

Może jak zaczneimy naciskać serwisy to i update się da wyprodukować?
YNC
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2018, 15:19
model samochodu: Stig 3.3

Re: Czujnik deszczu i jego algorytm

Post autor: YNC »

algorytm zapewne nie jest prosty .. i mega inteligencji tam nie uzyskasz zwłaszcza że czujnik jest prosty obok lusterka i rozpoznaje ilość kropel wody zapewne ..
Generalnie w stigu trafiłem już na deszcz że jazda z włączoną na max wycieraczką nie byłą mozliwa powyżej 40km/h przy oberwaniu chmury.
Przy 120+ po implementacji powłoki na szyby wycieraczka staje się zbędna.
Generalnie światła faktycznie mogły by się automatem załączać - tak mam nawet w aucie wymyślonym w 2011 r(Fiat Freemont). Dostosownie prędkości - tu nie liczę na efekty bo czujniki są mega proste.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Czujnik deszczu i jego algorytm

Post autor: michal84 »

YNC pisze: 20 lip 2019, 08:40 algorytm zapewne nie jest prosty .. i mega inteligencji tam nie uzyskasz zwłaszcza że czujnik jest prosty obok lusterka i rozpoznaje ilość kropel wody zapewne ..
Generalnie w stigu trafiłem już na deszcz że jazda z włączoną na max wycieraczką nie byłą mozliwa powyżej 40km/h przy oberwaniu chmury.
Przy 120+ po implementacji powłoki na szyby wycieraczka staje się zbędna.
Generalnie światła faktycznie mogły by się automatem załączać - tak mam nawet w aucie wymyślonym w 2011 r(Fiat Freemont). Dostosownie prędkości - tu nie liczę na efekty bo czujniki są mega proste.
Moje poprzednie auto to seat- też czujnik liczący krople. I tam działał jak z bajki.... Więc się da.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Czujnik deszczu i jego algorytm

Post autor: GeRRaD »

Na fabryczny update zwiększający funkcjonalność nie możemy liczyć - po co byłyby do kupienia auta po liftingu ;) Z mojego doświadczenia z autami wynika, że najlepszy algorytm do włączania świateł i wycieraczek - pracuje pod czaszką - sztuczna inteligencja jest pomocna, ale zbyt często zawodzi.

Mam natomiast pytanie do fachowców czy da się zaaplikować wyświetlanie znaków drogowych na HUD z auta 2019 do auta 2017/2018 - czy wystarczy prosta wymiana softu - ktoś może pytał/sprawdzał ?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Czujnik deszczu i jego algorytm

Post autor: kon »

Powiedzmy to glosno: Kia nie umie w automatyczne wycieraczki.
Dostosowanie prędkości mechanizmu do prędkości samochodu to żadna kosmiczna technologia.
W kilkunastoletnim Renault mogłem jeździć i nie dotykać manetki wycieraczek w zasadzie wcale.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Czujnik deszczu i jego algorytm

Post autor: GeRRaD »

Co do Renault bym polemizował - moja była Laguna 3 miała gorszy czujnik, ale auta niemieckie niestety mają lepsze :cry:
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Czujnik deszczu i jego algorytm

Post autor: michal84 »

Na fabryczny update liczyć można jeśli użytkownicy (my) masowo zaczną zgłaszać serwisom jego kiepskie działanie... Ja zrobię to przy okazji najbliższej wizyty w serwisie. Dołączacie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”