Jakość lakieru / twardość szkła

forum użytkowników Kia Stinger
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Jakość lakieru / twardość szkła

Post autor: michal84 »

Mierzyłem jakimś programem ze sklepu Google który liczy od momentu jak prędkość zacznie się ruszac ponad 0... Na ile to dokładne - nie wiem, ale chociaż łapie dobrze moment startu. Pewnie z dokładnością średnio więc poprawkę na pewno trzeba wziąć - to nie jest profi pomiar tylko dla zabawy taki. Ja w każdym jestem w stanie z tym żyć ze jest ciut więcej niż książka... Dużo osób w necie pisze o gorszym wyniku, ale nie korzystało z LC (nawet nie wiedząc że jest...) Tam gdzie było LC to widziałem podobne wyniki (6,3 -6,5)..
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Jakość lakieru / twardość szkła

Post autor: michal84 »

Co do szkła: Szyba czołowa do wersji z HUD kosztuje wraz z potrzebnymi dodatkowo uszczelkami 6 kafli. Wspominam o tym, bo często dodatkowe ubezpieczenie szyb jest ograniczone kwotą i jest to mniejsza kwota. Warto zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu.
Losec
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2019, 16:13
model samochodu: Stinger GT

Re: Jakość lakieru / twardość szkła

Post autor: Losec »

Dzięki za ważne info. Ja właśnie na dniach będę ubezpieczał nowy samochód - odbiór w przyszłym tygodniu.
Zawsze biorę ubezpieczenie szyb.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Jakość lakieru / twardość szkła

Post autor: michal84 »

Mnie szczęśliwie lub nieszczęśliwie przytrafił się jedynie mały pajączek więc za grosze szklarz to skleił... Ale cena nowej: pokaźna.
Losec
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2019, 16:13
model samochodu: Stinger GT

Re: Jakość lakieru / twardość szkła

Post autor: Losec »

Miałem Insignię i w ciągu jednego roku 2 razy wymieniałem szybę. W poprzednim Passacie też złapałem kamyczkiem, ale szczęśliwie skończyło się na małym śladzie. Obecnie w 9- miesięcznej C-klasie też mam mały znaczek od kamienia - masakra. Stan czystości naszych dróg to dno i 3 metry mułu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”