Problem z radiem Kia Stinger GT 2019

forum użytkowników Kia Stinger
embo27
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:11
model samochodu: Kia Stinger GT 2019

Problem z radiem Kia Stinger GT 2019

Post autor: embo27 »

Czołem,

Mam pewien irytujący problem z radiem.

Zaczęło się od tego, że podczas fali upałów zostawiłem auto na słońcu na 1-2 godziny. Jako, że lakier jest czarny to nagrzało się niemiłosiernie. Odpalam żeby się schłodziło i wsiadam, niby wszystko ok, wstukałem wskazówki do navi a tu nie ma dźwięku. Radio nie gra, podłączam telefon przez bluta i też nic, po kablu dalej nic. Sytuacja o tyle dziwna, że wskazówki z navi słychać a radia/telefonu/muzyki nie. Włączyłem i wyłączyłem radio dalej nic. Przejechałem kilkadziesiąt albo kilkaset metrów zatrzymałem się, zgasiłem auto bo musiałem coś załatwić, wsiadam odpalam i gra.

Byłem w KIA bo akurat wypadła mi zalecana wymiana oleju po 1500km albo dwóch miesiącach. Opowiadam co i jak ale jako że usterka ustąpiła to nie są w stanie jej zdiagnozować a tym bardziej naprawić.

Niby nic takiego i na jakiś czas przeszło ale ostatnio wsiadam do auta, które stało w garażu (nie miało szans się nagrzać) i znowu problem się pojawił. Znowu po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika zaskoczyło. Miałem taki problem kiedyś w Cytrynie Kaktusie czy podobnej ale to auto było z wypożyczalni więc to olałem.

Czy ktoś się może spotkał z czymś podobnym i wie jak sobie z tym poradzić?

Z góry dzięki za pomoc!
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Problem z radiem Kia Stinger GT 2019

Post autor: GrzesB »

Miałem coś takiego w mojej Optimie. Trzeba było zamknąć samochód i odczekać chwilę (mniej więcej do uzbrojenia alarmu)... Obawiam się, że to jest coś, czego w serwisie raczej naprawić się nie da.
Optima GT (2018)
XaAaR
Posty: 27
Rejestracja: 08 lut 2019, 18:12
model samochodu: Kia Stinger GT MY2019

Re: Problem z radiem Kia Stinger GT 2019

Post autor: XaAaR »

Mialem podobnie w swoim Stingerze, choc niezaleznie od pogody. Odpalam auto, a tu dzwieku brak. I działo się tak sporadycznie.
Pierwsza wizyta w serwisie to jakaś próba przy oprogramowaniu, było lepiej, ale po miesiącu problem wrócił. Po drugiej wizycie stwierdzono, że trzeba wymienić wzmacniacz. Po wymianie problem zniknął.
Stinger GT 3.3 V6 2019
Awatar użytkownika
Speedy_Gonzalez
Posty: 36
Rejestracja: 28 mar 2019, 21:30
model samochodu: Kia Stinger GT

Re: Problem z radiem Kia Stinger GT 2019

Post autor: Speedy_Gonzalez »

Cześć. Miałem tak samo. Pomogła wymiana wzmacniacza audio, oczywiście wymiana na gwarancji. Jak możesz to w momencie gdy to się stanie podjedź do serwisu. Ja tak zrobiłem i serwis mógł sam to zobaczyć i nie miałem problemu w wymianą. Bo wiadomo nikt nie uwierzy na słowo.
KIA SINGER GT 2019
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Problem z radiem Kia Stinger GT 2019

Post autor: Gifter »

Zimne luty na wzmacniaczu...
soon Kia XXX :D :mrgreen:
SosMar
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2019, 10:14
model samochodu: Stinger

Re: Problem z radiem Kia Stinger GT 2019

Post autor: SosMar »

Witam. Też mam ten problem. U mnie pomaga wyłączenie Quantum Logic w ustawieniach zaawansowanych dźwięku.
embo27
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:11
model samochodu: Kia Stinger GT 2019

Re: Problem z radiem Kia Stinger GT 2019

Post autor: embo27 »

Rzeczywiście, problem pojawił się po włączeniu Quantum Logic. Trochę to denerwujące za każdym razem wsiadać do auta i włączać Quantum a przed wyjściem wyłączać... Trochę tak jak z Auto Hold oraz Start/Stop. O ile Auto Hold jeszcze nie jest tak ważny to Start/Stop po zjechaniu z trasy potrafi na pierwszych światłach wyłączyć auto i przez to dać w kość obu turbinom... Przy każdym rozpoczęciu jazdy trzeba ręcznie to włączyć bo po zgaszeniu silnika system nie zapamiętuje ustawień. Na ten moment zauważyłem, że usterka z radiem ustała, nie wiem dlaczego, może wyłączenie bluta w telefonie coś zmienia. Ciężko stwierdzić. Jak trafię, że znowu działać nie będzie to podjadę do serwisu żeby im pokazać i zobaczymy co dalej. Innego rozsądnego rozwiązania chyba nie ma.
adamas2019
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2019, 08:05
model samochodu: STINGER 2.0 T-GDI GT LINE

Re: Problem z radiem Kia Stinger GT 2019

Post autor: adamas2019 »

Witam, mam ten sam problem. Odpalenie s&s z hamulcem - radio i media bardzo często milczą. Odpalenie tylko s&s bez hamulca - jest OK. Czy ktoś to z Was potwierdza?
marekplu
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:05
model samochodu: Stinger 2.0 245 KM 2019

Re: Problem z radiem Kia Stinger GT 2019

Post autor: marekplu »

U mnie ten sam problem. Dźwięk zupełnie losowo ginie i w 90% przypadków wyłączenie funkcji quantum logic przywraca dźwięk. Choć zdarzyło się, że to nie pomogło. Każdorazowo po kilku godzinach postoju problem znika. Serwis zaproponował wymianę jednostki głównej systemu inforozrywki, choć w moim przypadku wynikało to również z faktu, że przy połączeniu telefonu przez bluetooth nie działa funkcja komunikatów o wiadomościach sms. Nie jest to wina telefonu, bo weryfikowaliśmy na tym samym telefonie na wersji demo w salonie i tam działało. Może u was też smsy przez bluetooth nie działają i jedno z drugim ma jakiś związek?
marcinsan
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2019, 00:03
model samochodu: Stinger GTline 2019

Re: Problem z radiem Kia Stinger GT 2019

Post autor: marcinsan »

Witam. Mam ten sam problem. Radio losowo przestaje działać, A właściwie to albo wzmacniacz albo głośniki bo słuchając muzyki z pendrive widać że radio działa(upływa czas w piosenkach) A z głośników niestety muzyki nie słychać. W serwisie byłem raz ale nic nie zrobiono. Oczywiscie usterka nie wystąpiła podczas wizyty w aso ale na szczescie nagralem wcześniej kilka filmikow pokazujących jej istnienie. Pan powiedział, że wrzuci temat na jakieś ich forum serwisowe, ale od dobrych 3 miesięcy jakoś się do mnie nie odezwał. Trzeba będzie się przypomnieć:) powiedzcie mi prosze czy po wymianie wzmacniacza problem przestał występować i nadal nie występuje?? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”