Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

forum użytkowników Kia Stinger
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: lukasmasdes »

Poza tym wczoraj dokładnie przejrzałem instrukcję obsługi i nie ma w niej ani słowa o tym, że co 10 000 km należy robić coś więcej niż wymiana oleju. Ktoś pisał na tym forum, że za wymianę z własnym olejem płacił 120 zł, więc kwota 800 zł za samą wymianę oleju wydaje mi się dość wysoka.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: michal84 »

Piotrek pisze:Wymiana filtrów co 30k km to nie w naszych warunkach (chyba że mowa o filtrze paliwa). Filtr powietrza i filtr kabinowy nieraz kwalifikują się do wymiany po 5k km, więc nie czekajcie aż nalatacie dany dystans tylko sprawdzaj ie sami stan filtrów co jakiś czas. Czystość filtra kabinowego może Was zdziwić :shock:
Wymiana wszystkich filtrów co 5 czy 10 kkm gruuuba przesada. Dla niektórych to parę miesięcy jeżdżenia.
Auto mam garażowane co prawda, ale nigdy w poprzednich samochodach nie wyglądał źle po 2 latach np. filtr powietrza.

CZym innym jest wymiana kiedy właściciel uzna, że "moje warunki eksploatacji są takie że wymienię sobie wcześniej", a czym innym naciąganie przez serwis jak ktoś po roku ma np. 10k przelotu...
W instrukcji jest jasna rozpiska co ile ma być robiony serwis i w jakim zakresie.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: Piotrek »

Zależy jak jeździsz, gdzie i ile. Ja przy jeździe autostradowej i nalocie 5k km miesięcznie filtr powietrza wymieniałem po 32k km (producent przewiduje po 45k km) bo były czarny z obu stron. Podobnie z filtrem kabinowym - odgrzybianie klimy i wymiana filtra miały miejsce w listopadzie a już w grudniu miałem filtr czarny oraz oblepiony czymś a'la guma i bynajmniej nie był to filtr z wkładem węglowym.
Ja nie zachęcam do wymiany filtrów co 5 czy 10 tys km tylko do zweryfikowania ich stanu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: lukasmasdes »

Niezłe jaja :)

Przed chwilą dzwonili do mnie z serwisu żeby podać mi parametry oleju jaki mam przywieźć na wymianę: 5,7l 5w30 C2.

Spytałem się pracownika serwisu skąd te 5w30, bo producent przewiduje 0w30. Spytał się skąd to wiem i żebym mu wysłał zdjęcie z instrukcji gdzie jest 0w30. Powiedziałem żeby otworzył maskę pierwszego lepszego stingera 2.0. to znajdzie tą wartość pod korkiem do wlewu oleju. Mają to sprawdzić :) Normalnie nie wiem co o tym myśleć. To brzmiało jakby po prostu nie wiedzieli, że producent zaleca 0w30 :)
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: michal84 »

lukasmasdes pisze:Niezłe jaja :)

Przed chwilą dzwonili do mnie z serwisu żeby podać mi parametry oleju jaki mam przywieźć na wymianę: 5,7l 5w30 C2.

Spytałem się pracownika serwisu skąd te 5w30, bo producent przewiduje 0w30. Spytał się skąd to wiem i żebym mu wysłał zdjęcie z instrukcji gdzie jest 0w30. Powiedziałem żeby otworzył maskę pierwszego lepszego stingera 2.0. to znajdzie tą wartość pod korkiem do wlewu oleju. Mają to sprawdzić :) Normalnie nie wiem co o tym myśleć. To brzmiało jakby po prostu nie wiedzieli, że producent zaleca 0w30 :)
Miałem to samo (i oczy zrobili jak kazałem przynieść instrukcję od stingera i palcem pokazałem), do prawie wszystkich KII dotąd było 5w30 i się nie jorgnęli, że w autach które sprzedają od 2 lat zmienił się olej na inny.
Najlepsze jest to, że w razie awarii KIA MOTOR POLSKA się wypnie i nie będzie gadania że to ASO bo olej faktycznie był niewłaściwy.
Powiedzą: to sądź się cywilnie z aso które niedopatrzyło.

Chodź 5w30 c2 też jest dopuszczalny, chodź zalecany (i lepszy w zimnie) jednak 0w.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: Gifter »

Inne ASO np Citroën, Peugeot itp też zalewają 5w a w instrukcjach 0w.
Mi we Wrocławiu zalali 5w a zaznaczyłem że nowe auto ma mieć olej zgodny z instrukcją. Wyglądał się jeden z mechaników. No i musieli zlewac olej. Potem klocilem się o zalanie na ich koszt bo to oni popełnili blad. Szkoda gadać...
ASO płaci mechanikom grosze i potem są różne historie...
Prywaciarze lepiej płacą ale też jest różnie...
soon Kia XXX :D :mrgreen:
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: lukasmasdes »

Po konsultacjach z doradcą technicznym serwis doszedł do wniosku, że jednak lepszy będzie 0w30. Zgodnie z Waszymi sugestiami zamówiłem już 6l Motul Eco Clean 0w30
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: Gifter »

lukasmasdes pisze:Po konsultacjach z doradcą technicznym serwis doszedł do wniosku, że jednak lepszy będzie 0w30. Zgodnie z Waszymi sugestiami zamówiłem już 6l Motul Eco Clean 0w30
Takie rzeczy muszą konsultować...
soon Kia XXX :D :mrgreen:
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: lukasmasdes »

Wymiana oleju (dałem własny), "mały przegląd", wymiana kół i magazynowanie zimówek łącznie 680 zł. Dodatkowo sprawdzono czy auto jest objęte akcją przywoławczą i wgrano nowe mapy. Mój egzemplarz data produkcja 05.2018 nie był nią objęty.

Na moje życzenie sprawdzono światła i okazało się że nie były w ogóle ruszane na przeglądzie zerowym. Słabo to o nich świadczy. Po ich prawidłowym ustawieniu świecą rewelacyjnie. Jakiem dwa razy dalej niż przed regulacją i o wiele szerzej. Nawet zastanawiałem się czy nie są za wysoko, ale po drodze mijałem kilka samochodów i żaden nie sygnalizował mi, że ich oślepiam.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Pierwsza wymiana oleju/pierwszy serwis

Post autor: lukasmasdes »

A wracając do oleju, to Pani w serwisie powiedziała mi, że w ogóle nie mają 0w30.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”