Wydech Do Stingera Gt

forum użytkowników Kia Stinger
Uroduros
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2019, 15:32

Wydech Do Stingera Gt

Post autor: Uroduros »

Witam
Odbieram auto za miesiąc, natomiast już postanowiłem że chciałbym zmienić wydech.
Ktoś orientuje się jak to wpływa na gwarancje samochodu?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: Piotrek »

Nie wpłynie na gwarancję chyba że katalizator wytniesz i sondy z wydechu. Nie chciałes od razu wydechu zamówić?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: GeRRaD »

Popularna jest Borla i JUN BL - pogoogluj - są w PL warsztaty z ofertą - tylko weź pod uwagę, że będzie dużo głośniej - nawet przy zamkniętych aktywnych klapach, co wydaje się ciekawe na parkingu, ale może być męczące na długich trasach - a Stinger to przecież grand turismo. Mnie wystarcza wolny wydech w motocyklu ;) - poza tym ciszej jedziesz = szybciej jedziesz - mniej zwracasz uwagę - także niebieskich :)
Darekpoznań
Posty: 48
Rejestracja: 03 lis 2018, 20:20
model samochodu: Stinger GT

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: Darekpoznań »

Mam Borle w GT już od roku, samochód słychać z daleka na dłuższą trasę jest dość uciążliwy, jeżeli chodzi o serwis nie ma to dla nich większego znaczenia. Wydech jest dostępny w Polsce w Best Performance.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: GeRRaD »

..a sprawdzałeś na hamowni czy wymiana dała coś in plus ?
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2018, 20:59
model samochodu: Stinger 3,3 V6 Sorento 2,0 2016

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: Wasyl »

Mam do sprzedania nowiutki wydech MagnaFlow ...
Były dwa zamowione za ktore zapłaciłem jeden został...sprzedam bez kosztów przesyłki z USA
Kia Sorento 2016 2,2 CRDi
Kia STINGER GT 2018 3,3V6
embo27
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:11
model samochodu: Kia Stinger GT 2019

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: embo27 »

Czołem,

pytanie - czy możecie się wypowiedzieć, który z wydechów ma ciekawszy dźwięk a który daje więcej jeżeli chodzi o przyrost mocy? Czy będą jakieś problemy z założeniem do Stingera GT z 2019 roku? Na ten moment widzę następujące opcje:
1. Borla - widziałem sporo materiałów na yt i brzmi całkiem przyzwoicie. Z tego co wyczytałem na forum to na dłuższą trasę jest nieco głośny. W jednym z wątków znalazłem informację, że samo założenie wygenerowało z 20km na hamowni (nie wiem ile z tego to prawda). Czy ktoś się orientuje czy posiada klapy którymi można wybrać między trybem głośno a mniej głośno, czy też jest to stała wartość której nie da się wysterować?
2. Jun BL - z brzmienia nieco podobny do Borla na korzyść tego pierwszego (subiektywna opinia). Więcej nie znalazłem.
3. Magna Flow - tu raczej chyba bardziej wyczynowa opcja, dźwięk inny niż w dwóch pierwszych. Więcej nie znalazłem.
4. EMG czy jakoś tak - firma współpracująca z Kia Motors Polska, posiada klapy sterowane oddzielnie z dodatkowego pilota. O samej firmie nic nie mogłem znaleźć, koszt ok 11k PLN. Dźwięk na poziomie 93dB czyli mieści się w normach przewidzianych ustawą.

Nie jestem znawcą tylko amatorem więc jeżeli coś zacnego palnąłem to proszę wstrzymać się z linczem 8-) Będę wdzięczny za każdy komentarz w temacie.
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2018, 20:59
model samochodu: Stinger 3,3 V6 Sorento 2,0 2016

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: Wasyl »

Do zestawu który podałeś dopisałbym jeszcze według mnie najlepiej brzmiący ARK
Z tym ze najbardziej głośny i chrapliwy dodatkowo jest 1/4 droższy od pozostałych
Ja osobiście wybrałem MagnaFlow i jestem zadowolony tym bardziej ze z tyłu wożę dzieci;)
Kia Sorento 2016 2,2 CRDi
Kia STINGER GT 2018 3,3V6
YNC
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2018, 15:19
model samochodu: Stig 3.3

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: YNC »

Kolego a jak z głośnością tego MagnaFlow w trasie ?
Czy jest mocno słyszalny ?
I jak kwestia gwarancji i kosztów zakup i instalacja.
duchelite
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2019, 16:01
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Wydech Do Stingera Gt

Post autor: duchelite »

Osobiście szczerze polecam wydech custom'owy robiony przez RCP.
Zastanawiałem się również nad MG które było tańsze ale Pan Piotr z RCP na prawdę się postarał i zdecydowałem się u niego.
Dwa tygodnie temu zamontowałem wraz z przepustnicami. Wywalone zostały wtórne katalizatory. Jestem wniebowzięty. Na zamkniętych klapach delikatnie go słychać, pomruk, bas ale nie przeszkadza, a na otwartych słychać mnie trzy skrzyżowania dalej, strzały z wydechu przy odpuszczaniu gazu boskie.
W przyszłym tygodniu lecę na kompletne wystrojenie - zobaczę ile wtedy wyjdzie.
Stinger 3.3 V6 2017 Stage 2 = 475km/690nm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”