Montaż kamerki/rejestratora

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
rtomas999
Posty: 74
Rejestracja: 03 sie 2018, 12:15
model samochodu: Stinger 2.0 T-GDI GT Line ECS

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: rtomas999 »

tomek_inc pisze: 18 wrz 2019, 00:10
rtomas999 pisze: 17 wrz 2019, 15:23 tomek_inc Zapłon do kamerki też podłączałeś?
To jest ten drugi bezpiecznik kątowy?
Jeden kabel leci od stałego zasilania, drugi od zasilania po zapłonie, a trzeci, którego nie widać, do śruby jako uziemienie. Mam też przełącznik od jakiego napięcia odcinać zasilanie kamerki. Sprawdza się to bardzo fajnie.
To ten zestaw + 2 kable micro2:
https://www.wideorejestratory24.pl/adap ... rdwire-kit
Dzięki za informacje.
Zapłon jest na kabelku z prawej czy z lewej strony fotki?
Kia Stinger 2.0 T-GDi, GT-Line, ECS
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: tomek_inc »

Tutaj jest to dobrze pokazane:
https://youtu.be/MB5PcV_ZuxE?t=454
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: waciach »

FragStinger pisze: 09 lut 2019, 21:46 Koszt w aso z podlaczeniem do zasilania samochodu to 120zll, wiec szkoda samemu sie bawic :)
Jak wygląda wpięcie w instalację ? Ja mam kamerkę wpinaną w zapalniczkę i wstępnie umówiłem się na dorobienie gniazda zapalniczki w niewidocznym miejscu aby wszystko sobie ładnie schować ale jeszcze się zastanawiam nad innymi możliwościami.
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: FragStinger »

waciach pisze: 27 wrz 2019, 10:05
FragStinger pisze: 09 lut 2019, 21:46 Koszt w aso z podlaczeniem do zasilania samochodu to 120zll, wiec szkoda samemu sie bawic :)
Jak wygląda wpięcie w instalację ? Ja mam kamerkę wpinaną w zapalniczkę i wstępnie umówiłem się na dorobienie gniazda zapalniczki w niewidocznym miejscu aby wszystko sobie ładnie schować ale jeszcze się zastanawiam nad innymi możliwościami.
W Aso koszt podpiecia pod zasilenie i przod / tyl to prawie 500zl. Sama kamerka i wpiecie po zapalczniczke 120zl, wiec lipa.

Ja mam swoja Viofo a129 zamonotowana samemu, kable i wpiecie w zasilanie sa calkowicie niewidoczne - wszystko jest w skrzynce z bezpiecznikami.
marekplu
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:05
model samochodu: Stinger 2.0 245 KM 2019

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: marekplu »

U mnie w serwisie podłączyli kamerkę w skrzynce bezpieczników. Nic nie widać, kabelek od razu od uchwytu kamerki wchodzi ładnie pod podsufitkę. Zrobili w gratisie jak odbierałem auto, ale chyba nawet 120 złotych to całkiem rozsądnie za takie podłączenie.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: wojtunio »

marekplu pisze: 02 paź 2019, 16:39 U mnie w serwisie podłączyli kamerkę w skrzynce bezpieczników. Nic nie widać, kabelek od razu od uchwytu kamerki wchodzi ładnie pod podsufitkę. Zrobili w gratisie jak odbierałem auto, ale chyba nawet 120 złotych to całkiem rozsądnie za takie podłączenie.
a jaką masz kamerkę?? Da się w taki sposób podłączyć każdą kamerkę bo zastanawiam się czy np taką Mikavi PQ4 dual da się podłączyć bo ma dwie kamerki do nagrywania z przodu i tyłu
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: tomek_inc »

wojtunio pisze: 17 paź 2019, 20:43
marekplu pisze: 02 paź 2019, 16:39 U mnie w serwisie podłączyli kamerkę w skrzynce bezpieczników. Nic nie widać, kabelek od razu od uchwytu kamerki wchodzi ładnie pod podsufitkę. Zrobili w gratisie jak odbierałem auto, ale chyba nawet 120 złotych to całkiem rozsądnie za takie podłączenie.
a jaką masz kamerkę?? Da się w taki sposób podłączyć każdą kamerkę bo zastanawiam się czy np taką Mikavi PQ4 dual da się podłączyć bo ma dwie kamerki do nagrywania z przodu i tyłu
Z tego co widziałem to w Mikavi PQ4 tylna kamera ma wejście zasilania poprowadzone do przedniej, więc nie powinno być żadnych problemów z podłączeniem. Co najwyższej zapłacisz za dodatkowe poprowadzenie kabli. Mimo wszystko polecam samodzielny montaż.
https://youtu.be/MB5PcV_ZuxE
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: Mikalos »

Spokojnie się da. W zestawie masz dość długie przewody https://www.wideorejestratory24.pl/kame ... i-pq4-dual. Kabel sygnałowy ma prawie 6m więc spokojnie połączysz obydwie kamerki. Z kolei w zestawie oprócz wejścia do zapalniczki masz też adapter ACC więc łatwo podłączysz kamerę pod instalację elektryczną i w pełni skorzystasz z trybu parkingowego bez żadnych obejść czy powerbanków.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: wojtunio »

Mikalos pisze: 20 paź 2019, 13:33 Spokojnie się da. W zestawie masz dość długie przewody https://www.wideorejestratory24.pl/kame ... i-pq4-dual. Kabel sygnałowy ma prawie 6m więc spokojnie połączysz obydwie kamerki. Z kolei w zestawie oprócz wejścia do zapalniczki masz też adapter ACC więc łatwo podłączysz kamerę pod instalację elektryczną i w pełni skorzystasz z trybu parkingowego bez żadnych obejść czy powerbanków.
a jak długo trzyma taka kamerka Mikavi w trybie parkingowym?? Czy pobiera prąd z akumulatora?
marekplu
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:05
model samochodu: Stinger 2.0 245 KM 2019

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: marekplu »

wojtunio pisze: 17 paź 2019, 20:43
marekplu pisze: 02 paź 2019, 16:39 U mnie w serwisie podłączyli kamerkę w skrzynce bezpieczników. Nic nie widać, kabelek od razu od uchwytu kamerki wchodzi ładnie pod podsufitkę. Zrobili w gratisie jak odbierałem auto, ale chyba nawet 120 złotych to całkiem rozsądnie za takie podłączenie.
a jaką masz kamerkę?? Da się w taki sposób podłączyć każdą kamerkę bo zastanawiam się czy np taką Mikavi PQ4 dual da się podłączyć bo ma dwie kamerki do nagrywania z przodu i tyłu
Kamerka Navitel R600. Nie wiem jak z tą Twoją sytuacja by wyglądała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”